Kayıt Ol

Arkadaş Yayınları ve Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arkadaş Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #135 : 05 Kasım 2014, 03:41:08 »
Redaksiyon bir iki haftaya başlayacak arkadaşlar.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 05 Kasım 2014, 11:07:10 »
Yoksa sen mi yapıyorsun redaksiyonu :D?

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 05 Kasım 2014, 11:10:49 »
Evet :)

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 05 Kasım 2014, 12:04:28 »
Hazır Farus çevrimiçiyken bir iki soru sorayım arkadas.com daki %40 daha ne kadar sürecek?
Bu kadar dert yandığımızı görüyorsunuz. Arkadaş kitabevi olarak ekitap sektörüne girmek gibi bir planınız var mı?

Mistborn'un boyutu Kralların yolundan farklı olduğu söylenmiş acaba kralların yolunun devam kitaplarında ilk kitabın boyutuna mı uyulcak yoksa Mistborn boyutu gibi mi olcak?
Biraz geç oldu ama cevap vereyim.

---%40 için kesin bir tarih veremiyorum malesef ama bir tek devamlı sürecek bir indirim olmayacağını biliyorum.

---Arkadaş belki de E-Book'a en çok destek veren yayınevidir. Bir süre arkadaş.com.tr'de 4Milyon'a yakın database'i olan bir E-Book sayfamız vardı. Ama inanın insanların ilgisi o kadar azdı ki maalesef projeyi sonlandırmak zorunda kaldık.

---E-Kitap olayının değeri ülkemizde anlaşılmıyor maalesef, devlet e-kitap'ı lüks tüketim kategorisine sokup %18 KDV istiyor. Yayıncılar e-book'a yapılan yatırıma ölü yatırım olarak bakıyorlar.  Bunun haklı sebepleri var. Pazarlaması zor, hedef kitlesi talep etmiyor(insanlarımız kitap kokusuna takmış durumda). Bu da haliyle yayınevlerini isteksiz hale getiriyor.

Kitabın dijital halini, DRM korumalı E-Book haline getirmek çok ucuz gibi görünebilir. Basım maliyeti yok ama burası Türkiye, mantık ülkeyi çoktan terk etti.

Yazarlar ile e-book satış anlaşması yapmak, bunu Kindle benzeri bir cihazla, Amazon gibi bir platformda pazarlama ve müşteriye ulaştırma sıkıntısı yaşanıyor. Herkes de telefon,tablet var ama bunu sağllıklı yayacak, her türlü dosya uzantısında (epub,doc,pdf,comic vs...) satışa sunacak bir site yok.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 05 Kasım 2014, 12:08:11 »
Mistborn'un boyutu Kralların yolundan farklı olduğu söylenmiş acaba kralların yolunun devam kitaplarında ilk kitabın boyutuna mı uyulcak yoksa Mistborn boyutu gibi mi olcak?

Brandon Sanderson kitaplarının hepsi Kralların Yolu ile aynı olacak.
Hatta Elantris de yeni baskıya hazırlanıyor. Boyutu büyüyecek.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 05 Kasım 2014, 13:44:37 »
Yayıncılar da bizimle aynı sorunları yaşıyormuş demek ki e-kitaplarla ilgili, sorunun muhatabı pek de onlar değil bundan anladığım kadarıyla. Asıl muhatabı da bizi takmıyor maalesef. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 05 Kasım 2014, 14:33:29 »
Elantris'in eski baskısını yenisiyle değiştirebiliyor muyuz ? :P

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #142 : 05 Kasım 2014, 16:05:11 »
O halde bütün Sanderson kitaplarını Ozolite göndermem gerekece. :( Yapacak bir şey yok.
Ama Words Of Radiance''ın haberi beni sevindirdi. :)
Bu arada, madem boyutu büyüyecek, Elantris'i erkenden alıp taramam iyi olmuş. :D
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 05 Kasım 2014, 18:57:38 »
Elantrisi daha kapağını açmadım yenisiyle değişsenize :P eski kapakları 5 liraya itelemişler bize :D

İyi ekitabı siz böyle devam edin bizden korsan indirelim no problem :P

Kahlan nickinin hakkını versende sword of truth serisine de el atsanız :) Geçen yıllarda seriyi orjinalinden okudum ama birde Türkçe okumak isterim

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 05 Kasım 2014, 19:09:42 »
Flood yapmayalım ama olur mu :).

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 05 Kasım 2014, 19:54:10 »
Sword of truth'a başlamıştım işin aslı ama o zamanlar bazı sebeplerden yarıda kaldı ve şu an hangi yayınevinde olduğunu takip edemeyecek kadar yoğunum ne yazık ki.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 05 Kasım 2014, 20:23:10 »
MaceraPerest romanlar (?) basmış ilk kitabı bu yayınevinin başka bir kitabı daha varsa ben bilmiyorum :D

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 05 Kasım 2014, 20:28:06 »
Flood yapmayalım ama olur mu :).

Kusura bakmayın telefondan girdiğim için pek dikkat etmedim bir daha yapmam :D

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 05 Kasım 2014, 20:46:23 »
MaceraPerest romanlar (?) basmış ilk kitabı bu yayınevinin başka bir kitabı daha varsa ben bilmiyorum :D

Maceraperest, Oğlak Yayıncılık'a ait bir marka idi. Ama uzun süredir bu marka altında kitap basmıyorlar. Yani ilk etapta muhattap alınması gereken Oğlak Yayıncılık gibi duruyor...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #149 : 05 Kasım 2014, 21:44:20 »
Maceraperest, Oğlak Yayıncılık'a ait bir marka idi. Ama uzun süredir bu marka altında kitap basmıyorlar. Yani ilk etapta muhattap alınması gereken Oğlak Yayıncılık gibi duruyor...

Binbir zorlukla ilk kitaba ulaştım lakin koca seriden tek kitabın çevrilmiş olması üzücü. Oğlak Yayıncılık'ı mail yağmuruna mı tutsak ne.