Kayıt Ol

Epsilon Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
Ynt: Epsilon Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #105 : 30 Ekim 2012, 20:23:05 »
Matbaa işi ne kadar sürüyor belli bir süre tahmin edemedim biraz da sabırsızım,sürekli aynı soruyu sormakta istemedim çünkü facebook twitter vb epilson yayın evinin hesabı olan her yerde soruyorum bu soruyu.özet olarak sadece farklı bir şekilde kitap elimize ne zaman gelir?Sibel abla'nın albümü 5. kitabın çeviri zamanına yansır mı ? bunu sormak istedim.Celallenme hemen :)

Ön siparişler 01.11.2012 tarihiyle başlamış. http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=MNZCJP4C809FOSTWJPQE&searchstring=kargalar%FDn

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 31 Ekim 2012, 13:52:54 »
Merhaba arkadaşlar bayram sonrası ancak cevap verebildiğim için kusura bakmayın,
 :D ilk olarak matbaa yüksek miktarda bastığı zaman biraz zaman alıyor ve her zaman söylediğiniz veya düşündüğünüz zamana yetişmiyor kitap
 :D ikinci olarak behemoth'un çevirisinin bitmesi için ben sizden daha fazla meraklıyım
sürekli olarak yayın yönetmenimizi rahatsız etmekle meşgulüm yakında bitecekmiş henüz baskı tarihi belli değil
 :D üçüncü olarak lumatere günlüklerinin ikinci kitabı çeviriye verilecek merak etmeyin
ve son olarak da Sibel Aleş önce 5. kitabın çevirisini bitirip 6. kitabdan önce albüm yapacak  :elf

Çevrimdışı Ordeith

• *
  • 17
  • Rom: 0
  • so say we all!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 03 Kasım 2012, 13:33:23 »
Ben havale ile Kargaların Ziyafetini aldım.
Öncelikle parayı mı yatırmalıyım kitabın gelmesi için yoksa kitap şuan geliyor mu?
Eğer önce yatırmam gerekiyorsa almak istemiyorum iptal etmek istiyorum.
Kargo gelmesin yani.

Teşekkürler şimdiden

ve bir de Buz ve Ateşin şarkısı serisine bağlı olarak yayınlanan Tales of Dunk and Egg serisini çevirmeyi düşünüyor musunuz? The Hedge Knight, The Sworn Sword ve The Mystery Knight'ı falan yani. Ve Buz ve Ateşin Şarkısı evreninde geçecek olan yeni kitaplar geldiğinde çevirecek misiniz?

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 14 Kasım 2012, 17:16:57 »
fuarda cumartesi pazar standda olucam gelen arkadaşları beklerim standımıza

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 14 Kasım 2012, 17:19:07 »
Alıntı
ve bir de Buz ve Ateşin şarkısı serisine bağlı olarak yayınlanan Tales of Dunk and Egg serisini çevirmeyi düşünüyor musunuz? The Hedge Knight, The Sworn Sword ve The Mystery Knight'ı falan yani. Ve Buz ve Ateşin Şarkısı evreninde geçecek olan yeni kitaplar geldiğinde çevirecek misiniz?

Bahsettiğiniz seri çizgi roman olduğu için basmayı düşünmüyoruz... ( :D en azından şimdilik ;D :D)

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 15 Kasım 2012, 12:40:00 »
İpek Ongun'un yeni kitabı çıkacak mı acaba yakın bir zamanda?
İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar,
Çok zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 15 Kasım 2012, 15:41:12 »
İpek Ongun artık bizim yayınevimizden çıkmamakta yeni kitabı için Alfa yayınlarına sormalısınız.

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
    • Hayal gücüme dair her şey...
« Yanıtla #112 : 15 Ocak 2013, 23:57:44 »
Öncelikle Merhaba,

Türk Fantastik Edebiyatının gelişme çağında olduğu açık bir gerçek. Elbette kurumsal bazda hiç kimse riskli bir yatırıma girmek istememektedir. Fakat Türk yazarlara olan eksi derecede desteği görünce sorası geliyor insanın. Kaç yıl daha çeviri ile iş yapacaksınız? Biz Türklerden adam akıllı bir eser çıkmamasının tek sebebi yayın evlerinin yabancılara olan hayranlığıdır. Elbette elimizde bir Ejderha Mızrağı gibi eser yoktur fakat bu olmayacağı anlamına gelmez. Size özetle sorum şu:

Ne zaman Türk gençlerine yol gösterici bir yayın evi çıkacak ve onların gelişimlerini destekleyecek ne gibi kararlar alacaksınız? Bu uğurda bir yerlere gelmeyi amaçlayan gençlere hangi gözle bakıyorsunuz? Türk Fantastik yazarlarının yurt dışına açılma planları ile ne düşünüyorsunuz? Bu konuda herhangi bir çalışmanız var mıdır?
Teşekkürler.
Pırıltı Perisi ve Quad
Nasıl bir ruh ki kalbi kör gözü yok... Nasıl bir hayaletsin sen, yaşayan ama ruhun yok?

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 16 Ocak 2013, 17:34:42 »
Nancy Farmer'ın Sea of Trolls üçlemesinin telifi hala sizde mi? Eğer öyleyse basmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı M.K.Immortal

• **
  • 290
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 16 Ocak 2013, 20:38:39 »
Öncelikle Merhaba,

Türk Fantastik Edebiyatının gelişme çağında olduğu açık bir gerçek. Elbette kurumsal bazda hiç kimse riskli bir yatırıma girmek istememektedir. Fakat Türk yazarlara olan eksi derecede desteği görünce sorası geliyor insanın. Kaç yıl daha çeviri ile iş yapacaksınız? Biz Türklerden adam akıllı bir eser çıkmamasının tek sebebi yayın evlerinin yabancılara olan hayranlığıdır. Elbette elimizde bir Ejderha Mızrağı gibi eser yoktur fakat bu olmayacağı anlamına gelmez. Size özetle sorum şu:

Ne zaman Türk gençlerine yol gösterici bir yayın evi çıkacak ve onların gelişimlerini destekleyecek ne gibi kararlar alacaksınız? Bu uğurda bir yerlere gelmeyi amaçlayan gençlere hangi gözle bakıyorsunuz? Türk Fantastik yazarlarının yurt dışına açılma planları ile ne düşünüyorsunuz? Bu konuda herhangi bir çalışmanız var mıdır?
Teşekkürler.
Pırıltı Perisi ve Quad

Şu soruyu gördüm ve bam telime bastı açıkçası. Sadece Epsilon değil aslında bütün yayınevleri için geçerli çoğu söylediğiniz şey. Hele İstanbul'da değilseniz ve yazdığınız bir kitap varsa sakın uğraşmayın diyorlar neredeyse. İlla kapı kapı gezmeli ve yalvarmalısınız neredeyse okuyun, inceleyin diye. Yani onlar bize değil biz onlara bağlıyız gibi bir terslik oluşmuş.

E-mail'lere dönen yayınevi sayısı çok çok az sayıda bir kere. Cevap verip inceleyenler ise eğer geçmişinizde bir başarınız veya kitabınız yoksa, kısaca sizi yüceltip okuyucuya satacak bir değeriniz yoksa sizden ilk baskı ücretini istiyorlar. Anlayacağınız şu anda "ben fantastik kitap yazdım" hatta ve hatta "ben kitap yazdım" diye geçinen, usta yazar sandığımız kişilerin çoğu ya parası sayesinde, ya da tanışları sayesinde kitaplarını bastırmışlar.

Neden bu şekilde konuşuyorum diye sorarsanız eğer, neredeyse 1.5 yıldır yazmış olduğum kitabı yayımlatmak adına uğraşıyorum. Otuzun üstünde yayınevine mail attım. Dönenler de dediğim gibi "kitabınız güzel ama ilk basım ücretini ödemeniz gerekiyor" diyorlar. İstedikleri fiyatlar ise uçuk miktarda bana göre. Yinede hala umudumu kaybetmedim, gönderiyorum yayınevlerine kitabımı.

Türk gençlerine yol gösterici diye bir durum yok yani. Hatta isim vermeyeyim, bir yayınevi bir öykü yarışması düzenlemişti. Öykü dediği de 30 bin kelime üzeri miydi neydi ki en az 100 sayfa eder. Koşullarını okuduğunuzda ise, ilk üçe giren öykülerin ödüllerinin aslında 5 yıllık yayınlama ücreti olarak verileceği belirtilmiş. Yani sizin öykünüzü 5 yıl boyunca satıp size telif ödemeyecek. Siz ise aldığınız 3 bin lira ile kalacaksınız. (ki gelir vergisi de kesilecek ondan)

Anlayacağınız Türkiye'de insanlara birşeyler ulaştırmak veya kültürel faliyetlerde bulunmak için paranız olması lazım. Yazarlık, ressamlık ve benzeri şeyler kültürel öğeler ve meslek olarak değil, hava atmak için kullanılan değerler olarak görünüyor........

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 20 Ocak 2013, 13:19:57 »
Ne yazık ki ülkemizi bu konuda yermek zorunda kalacağım bende... Bizim ülkemiz her zaman yabancı çalışmaları ön planda tutmuş ve önem vermiş bir ülke. Çok yazık, acıyorum bu halimize... Sanki kendi insanımız düşünmekten, hayal kurmaktan aciz gibi bir benimseme var. Aman Türk mü salla gitsin görüş açısı değişmedikçe sanırım bizler de bu ülkede harcanıp gidenler arasında yerimizi alırız. Şu güne kadar bir yayın evi görmedim ki kucak açsın bizlere. Bu, hiç bir şeyden anlamayan kişilerin, çok biliyormuş gibi  senin hayal gücüne bilmiş bilmiş yorum yapmasına benziyor.

Ah şu ön yargılarımız yok mu.. Bizim sonumuz bundan gelecek sanırım... Yabancı ülkelere bakıyorum daha yirmisine gelmemiş çocukların bir dünya kitapları basılıyor. Güzel ülkemi kınıyorum. Kitabınızı bir şekilde bastırsanız bile o kadar acınası bir rakamla raflara giriyor ki değersizliği daha oradan belli oluyor. 6 tl gibi komik rakamlar görüyorum. Bu kadar mı değersiziz diyorum içimden. Hani derler ya bu ülkede bir dayın yoksa hiç bir yere gelemezsin... Komik...
Nasıl bir ruh ki kalbi kör gözü yok... Nasıl bir hayaletsin sen, yaşayan ama ruhun yok?

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 22 Ocak 2013, 09:39:20 »
vega nancy farmer'ı basmayı düşünmüyoruz.
Ve maalesef bu konuda m. k. immortal ve pırıltı perisi haklısınız.(yukarıda yazdığınız konu )
bir kitabı bastırmak için ya yayınevlerinde tanıdığınız olmalı ya da türkçe bir deyişle enseniz kalın olmalı. Çünkü yeni bir türk yazara sıcak bakan yayınevleri çok az hele yazılan tür fantastikse...  :(

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 22 Ocak 2013, 09:55:25 »
Fahrettin Bey, bu çok acı ve büyük bir ayıp. İthaki, Bu, Altınbilek, Can vs. gibi çeşitli yayınevleri yeni yazarlara kucak açar ve gerçekten güzel yazarlarla bizleri tanıştırır/buluştururken neden siz de böyle bir atılıma girmiyorsunuz? Çağdaş Türk Edebiyatı'na yukarıda saydığım yayınevleri haricinde bu genel düşmanlık neden, biraz bu konuda bilgi verir misiniz?

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 22 Ocak 2013, 15:51:58 »
vega nancy farmer'ı basmayı düşünmüyoruz.
Ve maalesef bu konuda m. k. immortal ve pırıltı perisi haklısınız.(yukarıda yazdığınız konu )
bir kitabı bastırmak için ya yayınevlerinde tanıdığınız olmalı ya da türkçe bir deyişle enseniz kalın olmalı. Çünkü yeni bir türk yazara sıcak bakan yayınevleri çok az hele yazılan tür fantastikse...  :(

Bile bile lades demek bu olsa gerek. Ne kadar acınası bir durum değil mi? Ülke olarak artık yenilgiyi , ezilmeyi, aşağılanmayı, kullanılmayı o kadar çok benimsedik ki geçmişimize bakarak kendi kendimize acıyorum. Biliyorsunuz ve ister istemez bir üzüntü duyuyorsunuz ama hiç bir atılım gerçekleştirmeyecek kadar da umarsızsınız. Ön yargıları bilip de bunların üstüne gitmemek, komik. Önümüze bir yemek koyuluyor ve içinde sevmediğimiz bir şey olunca ağzımıza bile sürmeyecek kadar sabit fikirliyiz. Oysa bir kaşıktan kimse ölmez değil mi? Ne desem boş muş gibi geliyor.

Ben bir başkasının vasıtasıyla bir yerlere geleceksem eğer öleyim daha iyi. Biz milletimize kendi ayakları üstünde durma şansını bile tanıyamıyoruz. Her şey para olmuş güzel ülkemde. Paran varsa veya arkan sağlamsa bu ülkede bir yerlere gelirsin. Yoksa ayakların altına sersen kendini paspastan öteye gidemezsin.

Benim bir yayın evim olsaydı, önüme sunulan çalışmalara şöyle bir göz atardım en azından , yazan kişiye saygı gösterir kurguyu dinlerdim. Nasıl düşünmüş . Devamlılığı var mı? Bu insan ne yapmış. Belkide çok büyük fırsatları kaçırıyorsunuz. Belki çoğu heves olacak. Ama karşıdaki insana bir açıklama yapamayacak kadar aciziz. Kardeşim bu biraz vasat gibi duruyor, hikaye çok benzer bir şey. Daha iyi olmalı diyemiyoruz. En rezil kitapların bile reklamla milyonlarca satıldığını gördüm ben. İnsanları hipnotize ediyoruz.

Kendime hakim olamasam burada bize on kitaplık eleştiri yazarım. Bir işe yaramaz. Bildiğim için susuyorum. Olmayacak dua ya amin demek gibi bizimkisi.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 10 Şubat 2013, 20:29:30 »
Buz Ve Ateşin Şarkısı serisinin 5. kitabını kaç cilt halinde yayınlamayı düşünüyorsunuz? Ve 5. kitap tahmini olarak hangi ayda çıkar?
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)