Kayıt Ol

Epsilon Yayınları Soru Hattı

• *
  • 26
  • Rom: 0
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Epsilon Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #270 : 27 Aralık 2014, 17:02:17 »
George rr martinin kitapları Tales of Dunk and Egg ve dremsongs çevrilecek mi? aşkın ve ölümün şarkılarının çevirisine başlandı mı?
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 27 Aralık 2014, 17:19:14 »
Telifi başka bir yayınevinde ve şu an çeviride. Hatta çevirmeni bu siteden biri :).

TWOIAF ile alakalı soruma mı cevap verdiniz? Umarım benim sorduğum sorunun cevabıdır. :)

Evet, cevabım bunaydı :).

Çevrimdışı ersin96

• *
  • 34
  • Kış Geliyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 29 Aralık 2014, 13:49:08 »
Telifi başka bir yayınevinde ve şu an çeviride. Hatta çevirmeni bu siteden biri :).

TWOIAF ile alakalı soruma mı cevap verdiniz? Umarım benim sorduğum sorunun cevabıdır. :)

Evet, cevabım bunaydı :).

Çok teşekkürler, süper haber. :) Çıkış tarihi falan belli mi?
Kış Geliyor!

• *
  • 26
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 23 Ocak 2015, 15:54:08 »

ve bir zamanlar çok konuşulan bir konuya da açıklık getirelim mark lawrence dikenler prensi 2015'te pegasusta ilk kitap hazır. gelecek hafta ve aralığın başında gözünüz pegasusun twitter hesabında olsun bu seride 2015'te tamamlanacak
Dikenler prensi ne zaman yayımlanacak? İblis döngüsünün 3.kitabı yayımlanacak mı?

Kitabın çeviri durumu nedir? Bitti mi yoksa devam mı ediyor? ''Yayınevi'' kitapla birlikte buz ve ateşin dünyasının haritasını(Serideki dünyanın tam olarak adını bilmediğim için böyle dedim.) poster halinde yayımlamayı düşünüyor mu?
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı ersin96

• *
  • 34
  • Kış Geliyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 02 Şubat 2015, 15:52:36 »
@fahrettin levent

BUz ve Ateşin şarkısı için bir kitapla birlikte seri haritasını hediye etmeyi düşünüyor musunuz? Lotr serisinde olduğu gibi.
Kış Geliyor!

Çevrimdışı Fahrettin Levent

• *
  • 140
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 03 Şubat 2015, 10:00:44 »
@ sonyeşilgören
Dikenler prensi bildiğim kadarıyla şubat ayında yayınlanacak devamları da kısa aralıklarla çıkacak  8) ;D

@ersin96
Ayrıca buz ve ateşin şarkısı ile birlikte harita vermeyi düşünmüyoruz.  8)

Ama sanırım bu harita konusunu TWOİAF İÇİN soruyorsanız yukarıda Fırtınakıran Telifi başka bir yayınevinde ve şu an çeviride. Hatta çevirmeni bu siteden biri diyerek cevap vermiş

@Fırtınakıran
Beni değil onu sıkıştırmaya başlayabilirsiniz  ;D :D :xD

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 03 Şubat 2015, 10:17:07 »
Fahrettin Bey, benim sizden bir beklentim yok yahu :D. TWOIAF için dediyseniz o kitabı bekleyenler arasında ben yokum. Benim en büyük derdim Gece Nöbeti 4 - Son Nöbet. Onun için de Mart demiştiniz sanki. Gün sayıyorum :D.

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 04 Şubat 2015, 17:00:43 »
VE ARKADAŞLAR VAHŞİ KARTLAR 2 YÜKSEK ASLAR MATBAAYA DOĞRU YOLA ÇIKAR.  ;D :D

Çevrimdışı ersin96

• *
  • 34
  • Kış Geliyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 06 Şubat 2015, 18:29:52 »
@Fahrettin Levent

Aslında cümlem devrik olmuş yanlış anlaşılmış sanırım. :) Ben seri kitaplarından bahsetmiştim, Taht Oyunları, Ejderhaların Dansı vs. Seri kitaplarının tamamı mevcut, çıkacak olan yeni kitapla birlikte harita hediye etmeyi düşünür müsünüz diye sormuştum, lotrdaki gibi.

Ayrıca Alacakaranlık Nöbeti yine çok merak uyandıran bir yerde bitti, yeni kitap hakkında bir bilginiz var mı, varsa paylaşırsanız çok sevinirim. :)
Kış Geliyor!

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #279 : 10 Şubat 2015, 16:42:27 »
Aslında Epsilon'la ilgili bir soruyla gelmek isterdim ama GRRM kitabı çıkarmadığı için çeviri sorusunu soramıyorum. 😢

Doğruluk Kılıcı serisini Pegasus'tan okuyacağımızı söylemiştiniz, benim de epey merak ettiğim bir seri, ne zaman çıkacak acaba?
İnsan, hayalleriyle vardır.

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 11 Şubat 2015, 12:12:22 »
@ cankutpotter
en son sorduğumda doğruluk kılıcı'nı hazırladıklarını biliyorum hatta bir tekrar gözden geçirilmiş 2 için uğraşılıyordu. Belli bir miktarını hazırlayıp arka arkaya yayınlamak istiyorlardı. Onun için ŞAYET bitmemişse hazırlıkları henüz yayınlamamışlardır. Gittiğim zaman tekrar bir sorarım.
GRRM KONUSUNDA bildiğiniz gibi hala sevgili yazarımızın kitabı bitirmesini bekliyoruz herkes gibi.

@ersin96 ve fırtınakıran
EN SON sorduğumda son nöbet mart 2015 olarak planlanmıştı ama durum ne veya yetişecek mi bilmiyorum onu da tekrar ilk fırsatta sorarım
biz en son seri ile birlikte harita vermeyi  düşünmüyorduk ama ileride ne olur şu an için bilemem fikirlerini değiştirebilirler belki.

Çevrimdışı ataberk

• *
  • 23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 15 Şubat 2015, 22:03:19 »
İblis  Döngüsünün üçüncü kitabı ile ilgili bir gelişme var mı? En son nisan ayında sorulmuş ve yaklaşık bir sene sonra yayınlanabilir şeklinde cevaplanmış..En azından çevrilip çevrilmeyeceği hakkında birşey söyleyebilir misiniz?

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 16 Şubat 2015, 13:41:35 »
Pek umutlu değilim ama tekrar sormak istiyorum. G. R. R. Martin'in GOT ve editörlüğünü yapmış olduğu Vahşi Kartlar serisi dışında herhangi bir eserini yayınevinizde görebilecek miyiz? Kendi yazmış olduğu çeşitli romanlarının ve öykülerinin çevrilmeyip sadece editörü olduğu (kendisinin de öyküsünün bulunduğu) bir seriyi çevirmenize saygı duysam da diğer eserlerinin neden bu seriden daha önce yayın programınıza girmediğini merak ediyorum. Ve tekrarlıyorum serinin hayranı olup okumayı sevenler bu yazarın diğer kitaplarını da alır. Çünkü ben seri kadar yazarın hayal dünyasına ve yazım diline de hayran oldum. Eminim böyle birçok okuru vardır Martin'in.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #283 : 18 Şubat 2015, 16:53:58 »
Eğer bahsedilen şey şu antolojilerse onları okumayı ben de çok isterim. İçlerinde bir sürü müthiş yazar var.
İnsan, hayalleriyle vardır.

• *
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 19 Şubat 2015, 11:33:19 »
MERHABA arkadaşlar

GRRM ile ilgili henüz size verebileceğim sağlıklı ve sağlam bilgilere sahip değilim.

ÖĞRENİRSEM ilk KAYIPRIHTIM ahalisi öğrenecek merak etmeyin.  ;D ;D ;D