Kayıt Ol

İnkling Club

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
İnkling Club
« : 01 Ocak 2008, 11:26:33 »

İNKLİNGLER

İnklingler 1930'lu yıllarda İngilteredeki Oxford Üniversitesi profesörler tarafından, bir yazarlık ve şairlik kulübü olarak kuruldu. Başlarda sadece küçük bir topluluk olan İnklingler, yazarların evleri gibi yerlerde buluşuyorlardı. Lakin daha sonra bu buluşmalar sıklaştığı için buluşma yerleri de değişti. İçerken sohbet etmek için, İnkingler Kartal ve Çocuk(Onların deyimiyle kuş ve bebek) barında buluşmaya başladılar.

Buluşmalarda temel olarak kendi yazdıklarını diğerleriyle paylaşıp görüşlerini almak esastı. Zaten Orta Dünya, Narnia gibi efsaneler bu ortamda doğdu.
İşte üyeleri:
J.R.R Tolkien
C.S. Lewis
Owen Barfield
Charles Williams
Warren Lewis
Lord David Cecil

Ve birkaç kişi daha
try again fail again fail better

• 2483
    • Profili Görüntüle
Ynt: İnkling Club
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2008, 16:20:00 »
İyi oldu bunu hatırlattığınız yav. uzun süre duraklamıştı burası (açıkçası unutmuştum :D ) bişeyler koyiyim en iyisi.

Ireth, Charles Williams ile ilgili bişeyler koyarsan sevinirim :P

Pleasant^^ sen de kafana göre biriyle ilgili bişeyler koy ben de şunları koyiyim;

İnklingler her salı sabahı Eagle and Child'da toplanırlardı, çok sert sohbetleri olurdu ve bu yüzden bar sakinlerinin rahatsız olduğu bile söylenir. Yazdıkları yazıları birbirlerine okurlar daha sonra karşı tarafın sert yorumlarını dinlerlerdi, yorumlar çok sertti, yazıyı beğenmediklerinde yerden yere vururlardı. Bu nedenle üye kaybettikleri de oldu ama bu sert yorumlar sayesinde değerli eserler ortaya çıktı.

Eagle and Child
Spoiler: Göster

Koyu Hristiyanlardan oluşan bu grup daha sonra, Fantastik edebiyatın en önemli yapıtaşlarını çıkardı. İlk çıkan eser Hobbit olarak göze çarpıyordu ancak C.S Lewis'in Sessiz Gezegenin Dışında kitabı ve Charles Willams'ın Cadılar Bayramı Arifeleri de ilk çıkanlar arasındadır.

Daha sonraları yazı okuma seansları Perşembe günleri Magdalen Kolejindeki C.S Lewis'in odasına taşındı ve pubda yalnızca eğlendiler. Hatta sonra caddenin karşısındaki başka bir pub'a taşındı Salı günü toplantıları. Inkling isminin anlamı Mürekkepcik gibi birşeydir. -ling eki cik- cık yapan ektir. İsim Aachen'in yıllıklarından gelir.

Inklings Jahrbuch für Literatur und Ästhetik

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2008, 17:26:52 »
Türkçe bir kaynak bulamadığım için çeviri yapmaya çalıştım =) :P
Ve biliyorum, çok kıt bilgiler verdim :P
Charles Williams (20 Eylül 1886-15 Mayıs 1945)

Oxford Üniversitesinde Personel Düzenleyici olarak çalışıyordu .

Bazı eserleri :

~ Cennette Savaş [1930]

~ Farklı Boyutlar [1931]

~ Aslan'ın Yeri [1931]

~ Coşkunluğun Gölgesi [1933]

~ ~ " Burada Olmayan Sesler " adlı eserini de henüz bitmeden vefaat etmiştir.

Roman yazdığı gibi şiir ve tiyatro yazarlığı da yapmıştır.

Bu arada tam adı Charles Walter Stansby Williams'tır.

Bilindiği gibi Tolkien ve Lewis onun iyi arkadaşlarındandı.

1886 yılında Londra'da doğdu. Bir kız kardeşi var Edith (Ireth'e benziyo :P ) (1889). St Albans School, Hertfordshire'da okudu ( Shire Mayır ne iş  :shrlock ). Oxford Üniversitesinde okurken asistanlık yapıyordu .1908'de okuldan diploma almadan ayrıldı .

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2009, 20:19:24 »
http://www.kayiprihtim.org/portal/inklingler/

Sonunda hazırlayabildim şu yazıyı. Buyrun.