Kayıt Ol

İblis Döngüsü Serisi - Peter V. Brett

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
İblis Döngüsü Serisi - Peter V. Brett
« : 18 Ağustos 2011, 11:49:07 »

Pek çok dile çevrilen ve fantastik kurgu türünde olay yaratan Peter V. Brett'in İblis Döngüsü serisinin birinci kitabı Dövmeli Adam kısa sürede raflardaki yerini alacak!

Kitabın konusu üç genç insanın bir araya gelerek insanlığa son bir kurtuluş şansı sunmasını, karanlığa omuz omuza göğüs germelerini anlatıyor.

Küçük bir kasaba olan Ormancı Çukuru'nda, LEESHA'nın geleceği basit bir yalan yüzünden paramparça olur. Kasaba ahalisinin gözünde küçük düşen Leesha, nüveliklerden bile daha korkutucu olan yaşlı bir Otacı Kadın'ın bakımını üstlenerek kendini kasabalıların imalı bakışlarından uzak tutmaya çalışır. Otacı'nın yanında geçirdiği uzun yıllar süresince de tehlikeli ve kadim bilgilerin koruyucusu haline gelir.

Bir iblis saldırısında hem öksüz hem sakat kalan minik ROJER ise, kendini Jonglörlük sanatında geliştirip keman çalmakta ustalaşarak hayattaki kimsesizliğini unutmaya çalışır. Ne var ki sahip olduğu eşsiz yetenek, ona, gecenin karanlığı karşısında beklenmedik bir üstünlük kazandırır.

Alıntı
BAZEN KARANLIKTAN KORKMAK İÇİN ÇOK İYİ BİR SEBEP VARDIR!

Kitabı merak edenlere güzel bir haberimiz var. Epsilon Yayınları romanın ilk 20 sayfasını paylaştı. Okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz!

Epsilon Yayınları'ndan çıkacak kitabın çevirisini Mert Dengiz üstlenmiş.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı TurkceBKF

• **
  • 77
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: İblis Döngüsü Serisi // Peter V. Brett
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2011, 13:18:07 »
Bu kitap benim iki sene önce günceye başladığımda hayran kaldığım ve incelediğim kitaplardan biriydi. Sonunda Türkçe'ye çevrilmiş olması çok güzel.
İlk kitabın incelemesini burada: http://turkcebkf.wordpress.com/2009/12/23/painted-man-peter-v-berret/
İkincisini burada bulabilirsiniz: http://turkcebkf.wordpress.com/2010/06/28/the-desert-spear/
Klasik fantastik romanlardan sıkıldıysanız ve yeni bir tat arıyorsanız kesinlikle kaçırmayın. Çok ama çok başarılı bu kitaplar.
Reklam gibi oldu ama ilginizi çekeceğini düşündüm.
Güncelleme: Bu arada ben Mühürlü Adam diye değiştirirdim kitabın adını. Çünkü iblislerden korunmak için mühürler kullanılıyor, kitabın kahramanı da oradan ismini alıyor. Tanıtımı da YA gibi yapmışlar ama genç yetişkin kitabı değil bu. Aklınızda olsun.

Çevrimdışı TurkceBKF

• **
  • 77
    • Profili Görüntüle
İblis Döngüsü serisi yazarı Peter V. Brett ile röportaj
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2011, 09:04:41 »
Türkiye'de yayınlanması şerefine İblis Döngüsü serisinin yazarı Peter V. Brett ile bir söyleşi yaptım. Seriyi seviyor ya da yazmakla ilgileniyorsanız okuyun derim.
http://turkcebkf.wordpress.com/2011/12/26/peter-v-brett-ile-soylesi/

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: İblis Döngüsü serisi yazarı Peter V. Brett ile röportaj
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2011, 09:28:33 »
Çok güzel ve keyifli bir röportaj olmuş. Yazar çok içten ve samimi cevaplar vermiş gerçekten. İşe gidip gelirken telefonda hikaye/roman yazma olayını ben de yaptığımdan garip bir yakınlık hissettim kendisine :) Ellerinize sağlık…
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

kışyarı

Ynt: İblis Döngüsü serisi yazarı Peter V. Brett ile röportaj
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2011, 09:41:40 »
Teşekkürler.
Bu arada bu ilk mesajım, herkese merhaba.

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2012, 22:22:52 »
Bu seriyi okuduktan sonra seveceksiniz, bağlanacaksınız, hoşlanacaksınız... kısacası aşık olacaksınız.

Not: Kitaba başlar başlamaz kendinizi o dünyanın içinde bulacaksınız ve gecenin gelmemesi için dua edeceksiniz. Gece geldiğinde yani karanlık bastığında ise...

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2012, 17:14:34 »
aşırı beğendiğim bir kitap tavsiye edilir

Çevrimdışı Gülbüyüsü

• **
  • 84
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2013, 19:30:55 »
İlk okumaya başladığımda bir çocuğun etrafında dönen olaylar değişik ama sıkıcı göründü bana. Okumaya devam ettiğimde kurgu genişlemeye ve beni sarmaya başladı. Bir çok fantastik hikaye ejderhalar ve elf'lerin çevresinde dönerken yazar bambaşka bir dünya oluşturmuş. Ve gerçek dünya onun anlattığı şekilde olsaydı ne yapılırdı diye düşündürmüş bizleri. 1. kitabı bitirmek üzereyim ikinciyi bulur bulmaz alacağım. Farklı bir hayal gücüne seyahat için tavsiye ediyorum.
Kim olduğunu unutursan, olmaman gereken kişiye dönüşürsün.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Çöl Mızrağı” Ön Siparişte
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2013, 11:31:08 »

İblis Döngüsü Serisi, ikinci kitap "Çöl Mızrağı" ile devam ediyor! Özellikle sitemizi takip edenlerin bileceği üzere Epsilon Yayınları Soru Hattı’nda devamı için birçok soru geliyordu. Ve yayınevi yetkilisi Fahrettin Levent bu ay başında müjdeyi vermişti.

Üç genç insanın bir araya gelerek insanlığa son bir kurtuluş şansı sunmasını, karanlığa omuz omuza göğüs germelerini anlatan Peter V. Brett imzalı serinin ikinci kitabının konusu ise şöyle:

Alıntı
Güneş insanlığın üzerinde batmaktadır. Gece artık güneş batarken yerden yükselen obur iblislere aittir. Yaratıklar, kadim ve yarı yarıya unutulmuş güç sembollerinin arkasına saklanmak zorunda kalan ve sayısı gittikçe azalan insan nüfusunu avlamaya devam etmektedir. Muhafaza denen bu güç sembolleri, yalnızca iblisleri uzakta tutmaya yaramaktadır, fakat efsanelerde bir Kurtarıcı’dan söz edilmektedir: bir zamanlar tüm insanlığı tek bir çatı altında toplayıp iblisleri yenilgiye uğratan, kimilerinin ‘peygamber’ dediği bir generalden. Ancak o günler, gerçekten yaşanmışsa bile, çok gerilerde kalmıştır. İblisler geri dönmüştür ve Kurtarıcı’nın geri dönüşü sadece bir masaldan ibarettir… yoksa değil midir?

Epsilon Yayınevi’nden yarın çıkacak kitabın çevirisini ilk kitapta olduğu gibi Mert Dengiz, editörlüğünü ise İbrahim Enis Köksaldı üstleniyor. Romanı fuardan da temin edebilirsiniz. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2013, 16:52:26 »
İlk kitabı bitirir bitirmez 2.sinin çıkması iyi oldu kendi adıma, hikayeden kopmadan devam edebileceğim seriye. "Dövmeli Adam"ı fena bulmadım ben, yaratılan dünya çok özgün ve etkileyiciydi. Ama bir "başlangıç" kitabı olduğu her halinden belliydi, esas hikaye 2. kitap'ta başlıyor sanırım.
Ayrıca "Çöl Mızrağı"nda bir de iblis'lerin gözünden anlatılan bir kaç bölüm varmış ki efsaneymiş!  :blink, bu bile kitabı bir an önce alıp başlamam için yeterli bir neden.  8)

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2013, 21:25:59 »
Evet ikinci kitabı bitirdim  ve üçüncü kitabın gelmesini dört gözle bekliyorum.Kitabı anlatmaya gelirsek tam anlamıyla ilki gibi mükemmeldi.Çok fazla yorum yapmayacagım çünkü yorum yapmaya gerek yok.Kesinlikle her fantastik okurunun okuması gerektigini düşünüyorum.Hatta daha da ileri gideyim.Eğer en begendigin 3 fantastik eser söyle deseler iblis döngüsü kesinlikle içinde olur.

Çevrimdışı raz158

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: İblis Döngüsü Serisi - Peter V. Brett
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2014, 19:43:42 »
ön okumasını okuyupta bu kitabı kütüphanemde istiyorum dediğim nadir kitaplardan...

Çevrimdışı demov2

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2014, 00:15:25 »
Çöl mızrağına bu sabah saat 11 gibi basladım ve soluksuz bir şekilde bu saate kadar okudum...Bitirdiğimde ise çok ama çok üzüldüm çünkü 3. kitabın çevrilmesine tahminimce çok vardır(genede kesin bilgisi olan bir arkadas belirli bir tarih söyleyebilir mi Mert Dengizi twiter da yada face te bulamadım)....

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2014, 19:24:09 »
Çöl mızrağına bu sabah saat 11 gibi basladım ve soluksuz bir şekilde bu saate kadar okudum...Bitirdiğimde ise çok ama çok üzüldüm çünkü 3. kitabın çevrilmesine tahminimce çok vardır(genede kesin bilgisi olan bir arkadas belirli bir tarih söyleyebilir mi Mert Dengizi twiter da yada face te bulamadım)....
Forumdaki epsilon soru kısmında sormuştum.Yetkili arkadaş kendisininde kitabı bekledigini fakat elinde bilgi olmadıgını söylemişti.Yazın çıkar diye tahmin ediyorum ben

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2014, 19:35:22 »
İthaki? Epsilon olmasın? :)