Kayıt Ol

"Blade Runner" Geri Dönüyor!

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Blade Runner" Geri Dönüyor!
« Yanıtla #15 : 10 Mayıs 2017, 18:54:45 »
Denis Villeneuve in her filmine bayılıyorum bunun da fragmanı müthiş ilgi çekici

ama afişinin renk tonlarını ve temasını Mad Max Fury Road ın açılış sahnesinde ki şu poza benzettim iki filmde Warner Bros yapımı

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Mayıs 2017, 20:49:26 »
Nedense yeni fragmanı izledikten sonra bu filmin bana hitap etmediğine karar verdim ve izleme listemden çıkardım. Beyaz perdeye geldiğinde izlemeyeceğim.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Eylül 2017, 13:26:14 »
Filmin ilkine oranla daha büyük çaplı bir öykü anlayacağından izleyenleri ikiye bölebileceğini düşünüyorum.

İlk filmde o dünyayla alakalı büyük soruların peşine düşülmemişti. Daha küçük bir hikaye anlatmakla yetiniliyordu. Şimdi pek çok insanın kaderini etkileyen daha büyük sırların peşine düşülecekmiş gibi geliyor.

Hikayenin çapını genişletmeye odaklanırken ilkinin gölgesinde kaldıracak bir iş çıkmasın? Tabii bu her devam filmiyle alınan bir risk. Farkındayım. Yinede aklıma takıldı işte :-\

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2017, 13:42:18 »
Ben çok şüpheliyim bu filmden :) Son Alien filminden sonra özellikle... Ridley Scott hiç el atmasaydı keşke bunlara diyesim geliyor. Hani o yönetmiyor bu filmi, bu sefer sadece yapımcı ama insan endişelenmeden edemiyor. Öte yandan merak etmeden de duramıyorum. Böyle de yaman bir çelişki!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Eylül 2017, 16:06:51 »
Ridley Scott yıllarca bilimkurguya devam etmesi için yalvartan filmlerini özel ve başarılı yapanın ne olduğuna yıllar içinde biraz yabancılaşmış. Yeni bir şeyler deneyip anlatmak istiyor. Ama bir yandan da seyirciyi memnun etmek zorunda. Seyircinin mi kendi isediğinin mi peşinden gideceği hususunda dengeyi tutturamaması var. Benim teşhis böyle.

Prometheus'la yeni alanlara yelken açacağım dedi, sonra istemeye istemeye Alien'a geri döndü. Prometheus ve Covenant'ın karışık yorumlar almasını yönetmenin karasızlığına bağlıyorum. Yoksa "Bizi onlar yarattıysa, onları kim yarattı?" gibi soruların ya da yaratıcılığın ve varoluşun olumlu ve olumsuz yönleri gibi olgular dikkate değer.

Neyse, bunlar Ridley  Scott'ın sorunları. Bakalım yeni yönetmenimiz kendinden neler katacak? Bu film için en büyük sınavı Scott değil Denis Villeneuve verecek. Ama film çok olumsuz eleştiri alırsa bir iki "Scott çekmeliydi? Niye o çekmedi ki?" yakınması olacaktır. Ne yapalım, herkesi memnun etmek imkansız.

Bekleyip göreceğiz artık :-\

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Eylül 2017, 23:24:11 »
Film yaklaştıkça heyecanım da katlanıyor. Denis Villeneuve'e güvenim tam olduğundan fragmanları bile izlemedim. Sadece birkaç kez haberlerine denk geldim. Mesela Hans Zimmer'ın da besteci kadrosuna katılması gibi. Jóhann Jóhannsson deneysel müzikleriyle gayet başarılıydı, Hans Zimmer'ın da katılmasıyla -Blade Runner'ın müziği kendisinin en sevdiği 5 müzikten biridir- kim bilir nasıl müzikler ortaya çıkacaktır. Bunun dışında son yılların harcanan oyuncularından Jared Leto'yu da çok iyi kullanacağını düşünüyorum. Bugüne kadar Denis'in filmlerinde "Bu karakter harcanmış." demedim.

Bu filmin yapılışından beri film hakkında en çok sevindiğim iki şey; birincisi Ridley Scott'un yönetmen olmaması, ikincisi ise yönetmenin Denis Villeneuve olması.

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Eylül 2017, 11:19:51 »
Cowboy Bebop'un yönetmeni Shinichiro Watanabe'den Blade Runner anime filmi Blade Runner Black Out 2022 geliyor.
Ayrıntılar linkte.
https://www.animefantastica.com/blade-runner-black-out-2022-animesi

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Eylül 2017, 17:36:32 »
Aklıma Matrix serisi için yapılan Animatrix geldi. Hey gidi hey!

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Eylül 2017, 14:00:23 »
https://www.youtube.com/watch?v=aZ9Os8cP_gg

Bildiğin Batista oynuyormuş filmde. Yeni fark ettim. Hem kahkaha attığım hem de ne alaka dediğim hem de sevindiğim tek haber bu oldu herhalde.
Hayatta yapılabilecek en ilginç şey ''ben hayali bir adamım'' diyebilmektir.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Eylül 2017, 18:41:21 »
İlk yorumlar olumluymuş. IGN Türkiye

Ben yinede temkinli olalım derim. Çünkü yorumlarda geçen olumluluğun sebeplerine değinilmemiş. İnceleme ambargosu kalkınca her şey  anlaşılır. Tabii BR bekleyenler çoktan filmi izlemiş olurlar ;D Ben hariç  :uww

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Eylül 2017, 17:46:37 »
Aklıma Matrix serisi için yapılan Animatrix geldi. Hey gidi hey!
Kendisi aynı zamanda Animatrix'de de 2 bölüm yönetmenlik yapmış.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Ekim 2017, 23:58:23 »
Twitter'da ve birkaç yerden gördüğüm kadarıyla filmin sansürlendiğinden bahsediliyor, hatta bunu yakınlaştırma gibi ucuz yollarla yapmışlar. Ülkemizde sansürlü bir şekilde sinemalara girecek olması üzücü. Denis Villeneuve gereksiz +18 sahne kullanmayan birisi olduğundan bu durumu kat kat daha rahatsız edici bir hale getiriyor.

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Ekim 2017, 01:06:21 »
Twitter'da ve birkaç yerden gördüğüm kadarıyla filmin sansürlendiğinden bahsediliyor, hatta bunu yakınlaştırma gibi ucuz yollarla yapmışlar. Ülkemizde sansürlü bir şekilde sinemalara girecek olması üzücü. Denis Villeneuve gereksiz +18 sahne kullanmayan birisi olduğundan bu durumu kat kat daha rahatsız edici bir hale getiriyor.

Birkaç dakika boyunca acaba bileti iptal mi etsem diye düşündüm. Yıllarca filmi bekle. Sırf bu film içim hayatında ilk defa İmax bileti al ve 35 lira bayıl. Sonuç sansür. Üstüne üstlük yakınlaştırma yüzünden çözünürlüğünde düştüğünü söylüyor Kafeinsiz. İmax sinemasında izleyip bunu mu göreceğiz yani.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Ekim 2017, 00:24:17 »
Şu sansür işi gerçekten şaka gibiymiş. Tamam, hikayeye sansür gelmiyor. Filmi anlayacağız. Ama +18 ibaresiyle gösterime sokulan filme ayriyeten sansür uygulanması çok gereksiz.

Çevrimdışı Mr.Sakal

• **
  • 79
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Ekim 2017, 08:32:50 »
Şu sansür işi gerçekten şaka gibiymiş. Tamam, hikayeye sansür gelmiyor. Filmi anlayacağız. Ama +18 ibaresiyle gösterime sokulan filme ayriyeten sansür uygulanması çok gereksiz.
Onun da ötesinde getirilen sansür seks sahneleriyle de alakalı değil. Yönetmenin o kadar uğraşıp çektiği geniş plan sahnelerin içine eden, görselliği yok eden bir sansür. Ghost in The Shell'de Motoko'nun yaratılış sahnesinde sürekli yüzüne zoom yapılıp 360p o sahneyi izlemek gibi olmuş sansür.