Kayıt Ol

Seçkide Yirmi Yedinci Ay !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Seçkide Yirmi Yedinci Ay !!!
« : 11 Eylül 2011, 21:58:09 »

Merhaba sevgili öykü sever dostlar,

Yine, yeni bir ayda, yeni bir temayla karşınızdayız. Her ne kadar bu aya biraz geç başlıyor olsak da mazeretimiz bol! Kayıp Rıhtım sitesinin ana portal projeleri ile uğraşırken bir yandan sistemleri son sürümlerine güncelleme ve yeni özellikleri eklemeye çalışma, bir yandan da farklı çalışmaların altyapılarını hazırlamaya olanca hızımızla devam etmekteyiz.

Bunlar bir yana, yirmi yedi aydır düzenli olarak devam ettiğimiz seçkinin öykü rekorunu kırmak da cabası! Yeni gelenler mi dersiniz, ikişer öykü gönderen yazarlarımızdan mı bahsedersiniz yoksa aylardır düzenli olarak hikayelerini yollayan kalemlerden mi dem vurursunuz bilmiyoruz ama bu ay bol öykü okuyacağınız bir gerçek!

Her biri birbirinden güzel tam on sekiz öykü ile karşınızdayız. Üstelik rakam çok daha fazla da olabilirdi. Gerek yetişmeyen birkaç öykü gerekse temaya uygun olmayan diğerleri ile sayımızı daha da üste taşıyabilirdik. Ve inanıyoruz ki sizler sayesinde diğer aylarda bu sayı daha da çoğalacak...

İsterseniz gelin, bu ay "Melodi" temalı seçkiyle kimler teşrif etmiş, hep beraber göz atalım:

- Lanetli Melodi  adlı öyküsü ile  Alper Kaya

- Sihirli Melodi  adlı öyküsü ile  Aylin Akbayram

- 8.Nota  adlı öyküsü ile  Bilgin Coşkun

- Müzik Kutusu  adlı öyküsü ile  Defne Tuncer

- Dünyanın Duyduğu Son Mükemmellik  adlı öyküsü ile  Erkan Metin

- Issız Melek adlı öyküsü ile Erkan Metin

- Samsara adlı öyküsü ile Erman Yücel

- O Gün adlı öyküsü ile Eylem Yurtsever

- Sessizlik adlı öyküsü ile Eylem Yurtsever

- Puslu Hezeyanlar adlı öyküsü ile Gurur Güneş

- Efsuncunun Sırrı adlı öyküsü ile M. İhsan Tatari

- Perde adlı öyküsü ile Melahat Yılmaz

- Gürültü Kasabası adlı öyküsü ile Mert Bitmez

- Üçüncü Cumartesi adlı öyküsü ile Mustafa Resa

- İyi Şöhretler Çukuru adlı öyküsü ile Onur Selamet

- Besteci adlı öyküsü ile S. Esra Akdoğan

- Melodiler Diyarı adlı öyküsü ile Sinem Altınboğa

- Piyanist adlı öyküsü ile Tarık Kaplan

Bugünlere gelmemizi sağlayan siz değerli yazar ve okuyucu dostlarımıza bir kez daha can-ı gönülden teşekkürler. Gelecek ayın teması "Kapı" oldu. Öykülerinizi her zaman ki gibi kayiprihtim@gmail.com adresine yollayabilirsiniz.

Herkese keyifli okumalar...

Sevgiler,
Hakan "magicalbronze" Tunç
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Seçkide Yirmi Yedinci Ay !!!
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2011, 11:20:25 »
Yine katılımın bol olduğu, keyifli öykülerle dolu bir seçki olmuş. Hikayelerin kapılarını aralayıp içlerinde kaybolmak için sabırsızlanıyorum! Katılan herkese teşekkürler ve keyifli okumalar...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ensar Karakaya

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2011, 20:24:40 »
Öykülerin teslim tarihini öğrenebilir miyim?
Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun.
William Shakespeare

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2011, 21:59:10 »
Çok keyifli bir sayı, yine. Katılımın bu şekilde artması harika. Artık neredeyse her ay ücretsiz bir kitap tadında öyküler sunabiliyoruz okurlarımıza. Katılan herkese teşekkürler!

Öykülerin teslim tarihini öğrenebilir miyim?

Gelecek ayın ilk haftasına kadar zaman oluyor genellikle. 7'si gibi.  :)

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2011, 22:58:37 »
İlk kez bir öykü yolladım ve o diğer güzel öykülerin arasında yer aldığı için mutlu oldum. Daha nice seçkilerde burada oluruz umarım =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…