Kayıt Ol

Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Açık
« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2011, 18:45:19 »
İnsanları rapidshare ile uğraştırma, bir resim için çok gereksiz olur.

http://imgur.com/

Imageshack falan resmi küçültüyor kafasına göre, büyük boyutlu yükleyemiyordum ondan böyle yapmak zorunda kalmıştım. Bu daha iyi oldu sağol :).

@Wanderer: Tek problem haritada istediğin tarzda toprak bulamamak olabilir, az yer kaldı çünkü :). Ülke kartını hazırladığın zaman eklerim haritaya seni de.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Açık
« Yanıtla #31 : 08 Ekim 2011, 19:01:07 »
Kuvars Medeniyeti

Ülke Hikayesi: Bilinemeyecek kadar doğudan gelen bir prens, şimdi bu yeni topraklarda kendi medeniyetini inşa ediyor. Yıllık ortalama sıcaklığın 10 dereceyi bulamadığı bu soğuk bozkırda, kaynağı bilinmeyen bilgelikte pek çok insan yaşamaktadır. Yaşam koşulları onların avcılık, toplayıcılık, kendilerini savunma ve savaşma yeteneklerini geliştirdi. Meditasyon ve büyüde gelişmiş bir ırktırlar ve huzur, onlar için önemli bir kavramdır. Ülkenin ortasından geçen Hur nehri, su sıkıntısını yoksayar.

Ülke Karakteristiği: Bilgelik/İçe kapanıklık.

Medeniyet tarzı: Eski İyon usulü

Yerleşim Yeri: Karasal yerleşim bölgesi

Yönelimler: Ateist ve özgür bir düşünceye yönelmiştir. Düşünme özgürlüğü had safadadır. Büyüye oldukça önem verilir, her biri, onurlu birer savaşçıdırlar. Kendileri dışında birilerine güvenmek, doğaları gereği zordur. Ama güvendikleri zaman, herkese kendi kardeşleriymişçesine sıkı sıkıya sarılırlar. Yönetici halk kadar eşittir, ancak sözüne uyulması zorunludur.

Başkent: Eosfa

Lider: Raizoo

Nüfus: 100 (Eosfa Köyü: 100)

Yönetim: Monarşi
Eğitim: Majik Eğitim
Ekonomik: Tarımcılık
Din: -
Seçilmiş Araştırmalar: -
Manalar: -

Puanlar: 5 Gelişim, 5 Üretim, 5 Askeri.

Ordu:

Filo: -

Diplomasi: -
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti
« Yanıtla #32 : 08 Ekim 2011, 19:09:59 »
Evet, böylelikle oyuncu alımları kapanmış oluyor. Herkese teşekkürler :).

Not: Haritayı Wanderer da ülke kartını ekledikten sonra düzenleyeceğim.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 08 Ekim 2011, 20:38:55 »
Aklıma takılan ufak bir soruyu sormak istiyorum izninizle;

Rp'yi bir blog açıp orada yazacağız ve siz de forumdan cevap mı vereceksiniz; yoksa Rp'yi sadece forumda mı oynayacağız?
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 08 Ekim 2011, 20:56:53 »
Blog şart değil, önceki hamlelere ulaşmak kolay olduğu için kullanıyoruz onu. Siz blog ya da forum üzerinden her tur için kısa bir öykü şeklinde hamleler yazacaksınız. Ben de bu hamleler sonucunda değişen puanları, araştırmaları, askerleri, diplomasiyi vs. ülke kartlarınıza işleyeceğim. Ayrıca eğer bu hamleler sonucunda başınıza özel, belirtilmesi gereken bir durum geldiyse bunları yazacağım.

İlk mesajda verdiğim örnek oyunları inceleyebilirsiniz sistemin nasıl yürüdüğünü daha iyi anlayabilmek için, ya da daha önceden Adra'nın yürüttüğü oyunlar da var burada, onları inceleyebilirsiniz. Oyun başladığında ve bir tur oynandığında zaten sistemi çözmüş oluyor oyuncular genelde, şunu yanlış yaptın falan diyorlar bana :P.

Bu standart turlar dışında, savaşlar ya da interaktif olaylar dediğim özel olaylar da olabiliyor. Bunları msn üzerinden yapıyorduk genelde, ama burada frp odası var orayı kullanabiliriz daha iyi olur. Böyle bir durum olduğu zaman gereken bilgilendirmeyi yaparım zaten merak etmeyin.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #35 : 10 Ekim 2011, 22:51:03 »
Ziggur Medeniyeti

Ülke Hikayesi: Trewéil çölünün zengin vahalarında kurulmuş bir medeniyetti. Ama veba, bu zengin ve güçlü medeniyette sadece pek azını sağ bırakabilmiştir. Prens Naram-sin önderliğinde, geriye kalanlarla kuzeye göçmüşler ve Neur ile Beun dağları arasında sığ bir bölgeye yerleşmişlerdir.
Ülke Karakteristiği: Cesaret/Kibir Bilgelik/açgözlülük

Medeniyet tarzı: Sümerler

Yerleşim Yeri: Kuzeyde, iki dağ arsında kurulmuş bir medeniyettir. Neur ve Beun dağları arasından zengin ve kuvvetli Hector nehri geçer.

Yönelimler: Çok Tanrılı bir din vardır. İnsan ile tanrı arasında rahibeler köprü görevi görür ve rahibeler kutsaldır. Bu medeniyetin insanlarının Tanrı inancına rağmen; Tanrılar onların özgürlüğüne karışmaz. Her birey, toplum kuralları beraberinde ögürdür. Kimse kimsenin işine karışamaz (Kral dışında). Kralın söylediği harfiyen yerine getirilir. Ancak krallar, halkın huzuru ve refahı için çalışmalıdır.

Başkent: Zeug

Lider: Naram-sin

Nüfus: 100 (Zeug Köyü: 100)

Yönetim: Monarşi

Eğitim: Teokratik eğitim.

Ekonomik: Tarımcılık

Din: Sümer dini.

Seçilmiş Araştırmalar: -

Manalar: -

Puanlar: 5 Gelişim, 5 Üretim, 5 Askeri.

Ordu:

-Zeug Köyü: -

Filo:  -

Diplomasi: -
May the force, be with you.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Ekim 2011, 20:07:15 »
Koyubeyaz oyundan ayrılmak zorunda kaldı. Başka bir ülkeye verdim topraklarını. NPC olarak bırakmak isterdim; ama bu sefer de haritada istediğiniz tarzda toprak kalmayacaktı mecburen böyle yaptım.

Yeni haritayı ekledim, büyük ihtimalle yarın oyunun ilk turunu da başlatırım.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Ekim 2011, 20:14:23 »
Ben şimdi bir şey merak ediyorum,keşif gezileri varya(ben oyunda RP için akıncı(akın)diyeceğim. :) )  ne kadar yer keşfedebiliyoruz bir turda?

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Ekim 2011, 20:26:00 »
Bende birşey sorayım, turlar kaç günde bir olacak?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Ekim 2011, 20:33:24 »
Yaklaşık olarak, şu anda haritada kendi ülkeniz çevresinde gördüğünüz alan kadar karartı açabiliyorsunuz bir dünya keşfi yaparak. Bonuslara, çeşitli başka durumlara göre değişebilir tabii bu.

Turlar kaç günde bir olacak, yedi ila on dört gün arasında değişiyor tur süreleri. Bir tur süresince en az bir haftasonu olmasına dikkat ediyorum genelde, okul-iş gibi nedenlerle yazamayanlar olursa haftasonu yazabilirler diye.

Ama tur bitmeden üç gün önce herkes yazdı, tur bitiş tarihini beklemeden yeni tura geçebiliriz. Size bağlı biraz da yani tur süreleri, ne kadar erken bitirirseniz hamlelerinizi o kadar hızlı oynanır oyun.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Ekim 2011, 20:42:26 »
İlgi ve cevaplar için teşekkürler DM. :) (Aslında sen GM oluyorsun değil mi?)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Ekim 2011, 20:49:51 »
İster Dungeon Master deyin, ister Game Master, ister Story Teller deyin, isterseniz Oyun Yöneticisi. Hepsi aynı kapıya çıkıyor :D.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Ekim 2011, 20:51:16 »
Bir paragraf RP için 1-2 hafta beklemek omg :) umarım arkadaşlar daha hızlıdırlar :)

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Ekim 2011, 21:09:24 »
Bir paragraf yazabilirsiniz tabii de, şöyle şeyler bekliyoruz genelde:

Spoiler: Göster
Moren Ywenar, bekçisi olduğu ormanında sakince dolaşıyordu. Ormanın Bekçileri... Her ormanda belirli sayıda olan bu hanımlar mağrur ve yaşlıydı. Gerçekten çok yaşlı. Doğanın Anası olarak da bilinen, Tanrıça Taullin'in çocuklarıydı orman bekçileri; tıpkı Atalantéler'in Ilûbeth'in çocukları olması gibi.
Bekçi, dostu olan ağaçların yanından geçiyor, ışık huzmelerinin yerdeki kuru yaprakları aydınlatmasını zevkle izliyordu. Bunu sık sık yapardı; özellikle de son baharda. Ormanda yürümek ona huzur veriyordu, 'Eğer zihinsel bir karmaşa içerisindeyseniz, ağaçların altında yürüyün.' derdi hep kendine. Zihinsel karmaşa... Evet, Moren'in aklı çok karışıktı. Taron gittiğinden beri iki ay geçmişti ve bu süre içinde vücudunda garip değişimler baş göstermişti. Karnı yavaş yavaş büyüyordu, bu daha önce hiç yaşamamış olduğu bir duyguydu ve doğruyu söylemek gerekirse kadın, korkuyordu. Bu tehlikeli büyümenin tek bir sebebi olabilirdi ve Moren Ywenar bu sebepten korkuyordu.

Eilodon lideri adımlarını sıklaştırarak, koşarcasına, ormana girdi. Kafasında babasının sözleri yankılanırken bir yandan da Ywenar'ı merak ediyordu. Ama duyguları değil, mantığı yönetiyordu onu. Kış yavaş yavaş geliyordu Altın Ada'ya da; yapraklar, yeryüzüne düşen ışık parçalarının darbesi ve hafif güney rüzgârının etkisiyle sağa sola yavaşça sallanarak toprakla buluşuyordu. Bu da ormana hüzünlü bir hava katıyordu fakat Taron buna pek dikkat etmedi, acelesi vardı.
Ormanın içinde bir o yana, bir bu yana gitti fakat ağaçlar ve hayvanlardan başka hiçbir şeye rastlamadı. Hiçbir farklılık yoktu, buraya ait olmayan hiçbir şey yoktu. Ama adam yılmadı ve aramaya devam etti. Bir süre sonra tam vazgeçecekken kendini tanıdık bir yere bakarken buldu: Ywenar Moren ile ilk karşılaştıkları o açıklık. Yüzünde bir tebessüm oluştu fakat bu uzun sürmedi çünkü Taron bir ses duymuştu.

Ormanın merkezinde dikilen adama bakıyordu bekçi. Kalbi hızla çarpıyor, içinde yükselen heyecan dalgası onu telaşlandırıyordu. Yarım dakika bekledikten sonra ortaya çıkmaya ve aşık olduğu bu adama sarılmaya karar verdi. Taron'a doğru bir adım attı fakat fazla dikkatsiz davranmıştı; yer kurumuş yapraklarla doluydu. Karşısında duran adam kaskatı kesilmişti bir anda 'Fark etti.' diye düşündü kadın. Sonra bu düşünceden cesaret alarak ortaya çıktı ve yüzünde kocaman bir gülümsemeyle Sagacius'a sarıldı.

Birbirlerine öylesine yapışmışlardı ki, hiçbir güç bu kadın ve adamı ayıramazmış gibi duruyordu. Taron, içinin kadının vücudunun sıcaklığında ısındığını fark etti. O an için başka hiçbir şey yoktu sanki dünyada. Sadece ikisi. Başka hiçbir şey önemli değildi o an için, sadece o ve Moren vard- yoo, bir şey daha vardı. Kapalı göz kapaklarının ardında hissediyordu bunu Taron. Gözlerini açtı ve hemen karşısında, yarısına kadar toprağa batırılmış duran kılıcı gördü.

Kadından ayrılarak ellerini tuttu ve onu öptü. Sonrasında Moren Ywenar'ı şaşkınlıklar içerisinde bırakarak kılıca doğru yürümeye başladı. Parlak metalden yapılmış olan bu savaş aletinin sapı ve kabzası çok görkemliydi. Çeşitli işlemeler ve bir halkaya sahip olan kabza; saptaki beyaz mücevher ile çok uyumlu görünüyordu. Kılıcın keskin kısmındaki Atalanté lisanında yazılmış cümleler bir an için Taron'un dikkatini çekti fakat sonra kabzayı tutarak çıkardı toprağın içinden kılıcı.

Belindeki kılıcı kınından çıkararak yeni silahını oraya koymak içim hamle ettiğinde: yeni kılıcının üzerinde bir kın beliriverdi bir anda. Taron şaşırarak havaya kaldırdı kılıcı ve üzerinde yazıyı okudu.

"Sadece hak edenin cezası ölümdür."

Kendisine bunun ne anlama geldiğini sorarken; kılıcın sadece ölümü hak eden kişilere karşı keskin olacağını bilmiyordu.

Şehrin kütüphanesinin özel bir bölümü vardır, sadece önemli kişilerin girebileceği ve başka hiçbir yerde bulunamayacak olan kitapların bulunduğu bir bölüm... Genelde Üstad Darius bulunurdu burada fakat bugün Taron'dan başka kimse yoktu ortalıkta.
Bir kaç kitap karıştırdı Sagacious Taron fakat aradığı hiçbir şeyi bulamadı. Ne kılıçla ilgili ne de yeni kolyesiyle ilgili bir şey vardı kütüphanede. Aklına başka alternatifler gelmiyordu; Üstad Pios'a gitmekten başka.

Pios yaşlı, çok yaşlı fakat hâlâ bilge bir adamdı. Darius'un öğretmenlerinden biri ve ondan önceki danışmanıydı Taron'un. Şimdilerde ise şehirden uzakta, yalnız başına bir kulübede yaşıyordu. Bu sade kulübeye bakarken 'O kadar yaşlı bir adam nasıl barınabilir burada?' diye sordu Taron kendine. Sonra uzun adımlarla kapıya doğru yürüdü. Bir kaç defa hafifçe vurdu ahşaba. İçerden bir ayak sürüme sesi geldi ve kapı ağır ağır açıldı. Buruşuk suratlı, kambur ve üzerinde beyaz bir elbise bulunan Üstad Pios Taron'a baktı.
"Bu günü uzun zamandır bekliyordum. Dikilme öyle gel! Gel içeri, hadi."

Bu tepki karşısında şaşıran Taron tek göz odası bulunan bu kulübeye fazla dikkat etmeden hemen konuya girdi.

"Üstad Pios, size danışmam gereken konular ve göstermem gereken nesneler var." dedikten sonra kılıcı ve kolyeyi oturduğu sandalyenin önünde bulunan alçak masanın üzerine koydu. Yaşlı adam yavaşça başını kaldırıp kılıçla kolyeye baktı. Eli ilk kolyeye gitti ve yüzünde bir tebessüm oluştu.
"Kraliçe Ilûbeth..." diye mırıldandı. "Bu bir çağrı aracı." dedi sonra. "Bu kolyenin gücünü kullanabilen kişi dünya üzerinde çok az kişinin başarabileceği bir şeyi başararak tanrılarla iletişim kurabilir. Ancak bir bedel ödenmesi gereklidir. Bu bedelin ne olacağı içinde bulunduğunuz duruma göre değişecektir."
"Kılıç içinse; kaliteli Atalanté çeliği diyebilirim. Ama bu kılıcı biliyorum. Ernedril'in ilk silahıdır bu ve nesilden nesile Ernedril Hanedanı'nda ki kendini kanıtlamış oğula geçer. Sahibini o belirler ve bu kılıcın bir diğer ismi Adalet Sopası'dır. Yeni silahın hakkında bilmen gereken en önemli şey: sadece içinde iyilik bulunmayanlara ve adalete zarar vermiş olanlara karşı etkilidir. Bak." Kılıcı kınından çıkartıp hızla koluna indirdi fakat üzerindeki kın tekrar belirerek adamın kolunda bir yarık açılmasını engelledi.
"Bu kutsal bir silahtır Sagacious, kullanırken dikkatli olmalısın. Doğru kararlar almanda ve adaleti sağlamanda sana yardımcı olacak çünkü o sadece süslü bir kılıç değil!"

Hamleler

13 trieme, 2 kadırga üretimi (Asker ve gemilerle ilgili lider.)
Matematik araştırması
4 populasyon arttırma (Thera: 1000, Ilû-taulon: 300, diğer şehirlere eşit dağılım.) (Tarımcı lider.)
2 kaynak keşfi. (Gelişimci lider.)

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Ekim 2011, 21:11:08 »
Gördüğüm örnekler daha kısaydı sanki bunu görmem iyi oldu gerekeni yaparız :) teşekkür ederiz oyun için umarım güzel olur herşey