Kayıt Ol

Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti
« Yanıtla #90 : 20 Ekim 2011, 20:35:08 »
Bana gerek kalmamış :P.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 24 Ekim 2011, 22:57:25 »
Yeni bir birim eklendi:

Spoiler: Göster
-Taşıma Gemisi: Asker taşımak için kullanılan en ilkel gemi tipi. 1 Askeri puana beş adet taşıma gemisi üretilir. Her taşıma gemisi yüz asker taşıyabilir(1 AP. vererek 500 kişi taşıyabiliyorsunuz yani.) Bu gemileri üretmek populasyon gerektirmez.

Taşıma gemilerini bu turda da üretebilirsiniz isterseniz.

Diğer gemilerden ise, belirtilen nüfus harcanarak bir tane üretilir. Üretilen her gemi, üretmek için harcanan nüfusun iki katı kadar asker taşıyabilir.

Örneğin;

-Karavel: Küçük, iki ya da üç yelkenli gemi. Sığ sularda hareket edebilir.
   8 Saldırı
   12 Savunma
   3 AP. / 50 (100 asker taşıyabilir)

-Kruvazör: Küçük ama ağır ateş gücü olan zırhlı gemi.
   14 Saldırı
   10 Savunma
   5 AP. / 100 (200 asker taşıyabilir)

Lider sistemi modifiye edildi:

Spoiler: Göster
Liderler

Belli bonuslar sağlayan liderler üretebilirsiniz. Bu liderlerin sayısı arttıkça, verilen bonuslar ve aşağıdaki kurallar oyun yöneticisi tarafından duruma göre değiştirilebilir, esnetilebilir.

Lider üretiminin bir ücreti yoktur ama her tur en fazla bir lider üretilebilir. Her şehirde en fazla bir lider bulunabilir. Yani üç şehri olan birinin üç tane lideri olur maksimum. Şehirlerini kaybederse elindeki liderleri kullanmaya devam edebilir; ama toplam lider sayısını, yeni şehirler kurmadan/ele geçirmeden arttıramaz.

(EĞ) - Eğitimci        - Üretilen asker sayısı +%30
(TR) - Tarımcı         - +%30 Nüfus üretimi
(GE) - Gelişimci      - +2 Puan kaynak keşfinden
(BÜ) - Büyümeci     - Sınır genişletme +%30

Kahramanlar

Orduların yanında savaşıp onlara cesaret ve güç veren kişilerdir kahramanlar. İki tipte kahraman vardır. İki türde de ilk kahramanı üretmek ücretsizdir. Bir türden ikinci kahramanı üretmek 1 Askeri puana mal olur, aynı türden üçüncü kahramanı üretmek 2 Askeri puana mal olur ve bu şekilde artarak gider puan gereksinimi. Puanınız yettiği kadar kahraman üretebilirsiniz.

(OK) - Okçu: +2 Savunma
(TA) - Taktikçi: +2 Saldırı

Özel Liderler

Bu özel liderler hem bir çeşit araştırmaya, hem de yapılan her lider için 25 Askeri puan harcamasına ihtiyaç duyarlar. Bu liderlerden her ülkede en fazla iki çeşit ve en fazla iki tane olabilir. Normal liderlerden sayılmadıkları için, liderlere uygulanan kurallar geçerli değildir.(Yani üç şehriniz, üç lideriniz ve bir/iki özel lideriniz olabilir.)

-General: +%50 fazla asker üretimi. +2 Saldırı, +2 Savunma.
-"Ordu" araştırması yapılmış olmalıdır.

-Majisyen: Büyü Başarı +%25
-"Ether bilgisi" araştırması yapılmış olmalıdır.

-Bilge: Nüfus artışı +%50, her kaynak keşfinden +2 puan
-"Felsefe" araştırması yapılmış olmalıdır.

-Tapınakçı: Dilek Başarı +%25
-"Rahiplik" araştırması yapılmış olmalıdır.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 26 Ekim 2011, 20:39:12 »
Gelişim puanını yettiremedim bir türlü hiçbir şeye. Bir şey yapsam diğerinden vazgeçiyorum, başka bir şey yaptığımda ötekinden :D
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 26 Ekim 2011, 20:45:18 »
Bende neye harcasam ne rp yapsam diye düşünüyorum 2 gün kaldı.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 28 Ekim 2011, 15:08:19 »
Bu gece tur bitiyor nerelerdesiniz?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 28 Ekim 2011, 15:21:38 »
Akşama doğru yazacağım ben.
#rekt

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 28 Ekim 2011, 15:32:50 »
Akşama doğru yazacağım ben.

Adam iki tur üst üste yazacak, kıyamet alameti gibi asfasdsf. Diğer arkadaşları da bekliyorum :)

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 29 Ekim 2011, 02:16:10 »
İkinci tur ben hariç 5 kişi oynadı hmm... Çok güzel. ^^
#rekt

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 29 Ekim 2011, 12:11:25 »
Diğer arkadaşların da yazmasını isterdim; ama elimizden bu geldi demek. Kalan sağlar bizimdir ne diyeyim :P.

Açılan diğer başlığı görmüşsünüzdür, Güç Hikayeleri olayını. Sistemi değiştirip ona geçiş yapıyoruz arkadaşlar. Bu turda yazan beş arkadaş Krallıklar mesajında yazan bilgilere göre bir krallık oluşturarak yeni oyuna katılabilirler. İsterseniz bu oyundaki ülkenizi kullanabilirsiniz ya da yeni bir krallık oluşturabilirsiniz.

LegalMc, Raisor, Derufin, azuroth ve SoulSucker haricindeki arkadaşlara maalesef böyle bir imkan veremiyorum, en fazla beş krallık olmasını planlamıştık çünkü ve tam da beş kişinin yazması ilginç oldu hakikaten. Bir eksiklik durumunda oyuna katılabilirler belki; ama düşük bir ihtimal bu.

Adra gelsin msn'e, daha detaylı şeyleri de anlatırız, oyun başlığını açarız. Sabırla bekleyiniz efendim.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 29 Ekim 2011, 12:57:41 »
Bu geçişi yapmamızın bir kaç sebebi var, bunun en büyük sebebi daha iyi ve detaylı düzenlemelere imkan veren bir kural sistemini en baştan yazmanın daha yararlı olması. Şu anki kural sistemini uzun süre önce yazmıştım ve çok değişiklik geçirdi, bir yerden sonra zorluyor. Şimdiki kural sistemi daha derli toplu, daha kolay ve zor.

Aynı zamanda Lonca sistemi var tabi. Lonca ve Kahraman olayı oyuncuların daha az oyun, daha fazla hikaye yaşamalarını sağlayacak. Bir evrenin hikayesini yazacaksınız bu sayede resmen. Kendi yarattığınız evren.

Krallık olarak kalmak isteyenlerin araştırmaları, yeni sistemdeki geliştirmeler olarak aktarılacak, bütün ordular belirli bir oranda aktarılacak ve sınır genişletme aynen kalacak. Bir şey kaybetmeyeceksiniz yani pek. Kaynaklar da aynı şekilde.

İlk isteyen iki kişi Lonca olmayı seçebilir. Bir kurulmuş her şehir için bir ekstra lonca binası alacaktırlar başlangıçta. Ayrıca her 2 teknoloji için ekstra 1 tekniğe sahip olacaktırlar.

Geçiş yapmak istemiyorum diyebilirsiniz, üzülürüz. ):

Ne olmak istediğinizi Lordmuti'ye özel mesajla iletin lütfen.
#rekt

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 29 Ekim 2011, 13:06:31 »
Baştan sona kadar okumuştum akşam Güç hikayelerini. Biraz daha karmaşık bir sistem gibi gelmişti gözüme, ama şimdi düşününce aslında bu tarz bir sistem değişikliği iyi olabilir. Ben varım.

Birden fazla lonca olacak sanıyorum? Zıt birkaç kutup görebiliyorum frp devamında. Lonca olayı da hoşuma gitti aslında, on kişi ile minik savaşlar yerine 2 lonca arası büyük savaşlar daha eğlenceli olabilir. Ya da savaş olmasa bile; daha bir hoşuma gitti işte ^^

Kısacası varım ben, ben varım. Yalnız bir sorum olacak tek, önceki sistemden kalan araştırmalar, kaynak keşfi v.b aktiviteler bu yeni sistemde olmayacak mı? Eğer olmayacaksa önceki turda yaptığımız araştırmalar kaynamış mı olacak?

Büyücü olmayı ve Ether bilgisini seçmek isteyen bir arkadaş, bu yeni sistemde bunu nasıl yapacak?
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 29 Ekim 2011, 13:17:16 »
Lonca olayı diplomasi yapayım, ülkelerde nüfuzlu olayım, parayı kaldırayım işi. Bol bol diplomatik ve iletişimli davranmak gerekecek.

Bir kısmı olmayacak bunların. Sebebi daha dengeli bir sistem oturtmak. Geçen sistemde kaynak keşfi neredeyse tek düzgün gelir yeriydi. Yeni sistemde gelirler tamamen şehirlere dağıtılmış durumda, bu sayede insanlar şehir kurmaya teşvik edilecek.

Araştırmalar ise, dediğim gibi geliştirme olarak verilecek size.

Düşününce fantastik kurguda bir ülkenin büyü yapması pek mantıklı değildi. Lonca sistemi yetişti burada. Bir büyücü loncasından isteyeceksiniz büyü yapmak istediğinizde. Yoksa büyü sistemi olmayacak krallıklara bağlı.

Tam fantastik kurgu ayarında, o tarzda giden bir oyun olacak kısaca.
#rekt

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 29 Ekim 2011, 13:32:01 »
Bir de katılacak arkadaşlara duyurum var: Krallık/lonca kartları ile ilgili detaylar yazılacak, şimdilik sadece oyuna ne olarak katılmak istediğinizi bana yollamanız yeterli.