Kayıt Ol

The Avengers (2012)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
The Avengers (2012)
« : 04 Ekim 2011, 12:52:43 »
The Avengers (2012)

Türü: Aksiyon | Bilim Kurgu
Çıkış Tarihi: 4 Mayıs 2012 (Turkiye)

Konu: Iron Man, Captain Amerika ve Thor, S.H.I.E.L.D. tarafından dünyayı kurtarmak için kiralanıyor.

Yönetmen: Joss Whedon
Yazarlar: Zak Penn (Senaryo), Joss Whedon (Senaryo)
Oyuncular: Robert Downey Jr., Chris Evans and Scarlett Johansson

Filme ilişkin ilk görseller de işte burada!

Spoiler: Göster

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Avengers (2012)
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2011, 10:22:05 »
İlk fragmanı yayınlanmış hatta Türkçe dublajı da yapılmış. Buradan izleyebilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2011, 10:28:03 »
Bu Hulk karakterini neden her seferinde farklı aktöre oynatıyorlar yahu. Edward Norton yani 2. Hulk gayet güzel olmuştu. Şimdi yine değiştirmişler.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2011, 10:36:12 »
Edward Norton'la para ve prodüksyon dönemi konusunda anlaşamadılar o yüzden oyuncu değiştirmek zorunda kaldırlar. Ama bu 3. oyuncu oldu artık birinde sabitlenseler fena olmayacak hakkaten =)
Bu arada fragman müthiş görünüyor, filmi heyecanla bekliyorum.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2012, 09:29:06 »
Filmin detaylı bir fragmanı çıktı izlemek isteyenler buradan buyursun:

http://www.youtube.com/watch?v=NPoHPNeU9fc&ob=av3e

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2012, 19:51:20 »
Fiiiiuuuuuv! İyi olacağını tahmin ediyordum ama bu kadarını kesinlikle beklemiyordum doğrusu. Heyecanlandım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2012, 20:44:10 »
Yıllardır bir çok ipucu veriyorlardı proje ile ilgili, yapımdaki karakterleride biliyordum fakat fragmanları izledikçe heyecanım yineleniyor :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2012, 22:23:32 »
Ben de güzel bir şey bekliyorum. Aylardır sinema yüzü görmedim, Hugo'ya gitmek istiyordum lakin bulunduğum yerdeki tek sinemaya da tekrar gelmedi. Artık buna gideriz. Heyecanla bekliyoruz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2012, 22:52:55 »
Bu film hakkındaki kesin ve tek düşüncem: güzel olmak zorunda. Şöyle ki;

İron Man 1(2): fena değil
Thor: vasat
Captain America: kötü
Incredible Hulk: kötü

Bu listeden sonra insanın beklentisi kat kat artıyor. Beş filmden de istediğimi alamadım, heyecanlanamadım, gaza gelemedim. İçimde her zaman bir ukte kalmıştı, "Bu muydu yani?" demiştim. Belki de benim beklentilerim çok yüksekti, bilemiyorum.

Fragman gerçekten hoş duruyor, fakat hemen rahatlayamıyorum. 2 dakikalık fragmana filmin en güzel anlarını sığdırıyorlar, filmi izleyince hiç birşey bulamıyorsun. Yaşamadığım şey değil. Yine de önceki Marvel filmlerinden çok daha güzel duruyor, kabul etmek lazım.

Filmle ilgili tek sıkıntım Edward Norton'un eksikliği, yapımcılarla anlaşamaması çok kötü oldu, yazık oldu.

Şöyle de bir kesit koyayım filmden:

Loki: I have an army!
Tony Stark: We have a Hulk.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2012, 21:03:56 »
Filmi tamamen bir arkadaşımın ricası üzerine izledim bugün. Hatta ilk tepkim "ben o Kaptan Amerika'yı izlemek zorunda mıyım?!" olduysa da bir rica üzerine sinema salonundaki yerimi aldım.

Açıkçası film beklediğimden iyi çıktı. Kaptan Amerika'nın olduğu yerde Amerikan propagandası kaçınılmaz tabii ama beklediğimden yine azdı. Yine Ruslar'a, yine Almanlar'a sataşıldı, bu klişeleri gerçekleştirmemek olmaz. Ancak bir şey var ki filmden gerçekten keyif almamı sağladı. Filmi izleyip izlememekte tereddüt edenler için şunu diyim, o filmi Tony Stark ve Hulk götürüyor. Ironman'in esprileri ve Hulk'ın insanüstü gücünün yarattığı komik durumlar yapımı epey eğlenceli kılmış. Tüm filmde benim için bu ikisi tekti, diğerleri pek bir şey katmıyor. Scarlet Johansson sanırım bir tane de bayan olsun diye konulmuş. Kendisinden daha büyük beklentilerim vardı. Thor'u ilk çıktığından beri sevememiştim. O bebekyüz Thor'a gidiyor mu yani? Yalnız Loki de filmin en başarılılarından biriydi. Onu da eklemek isterim.

Özetle, sırf Hulk ve Ironman için izlenir bu film. Canınız sıkılıyorsa iyi gidecektir. Filmi Türkçe dublajlı izledim ve seslendirmeyi başarılı bulduğumu söylemeliyim. Sesler karakterlere güzel oturuyor. Bu arada 3. kez oyuncu değişkliğine maruz kalan Hulk bu defa benim için olmuş. Diğerlerine ısınamamıştım ancak bu kez karşımıza çıkan Bruce Banner bence diğer ikisine oranla daha başarılı olmuş.

Not: Robert Downey Jr. resmen bana Ironman'i sevdirdi. O rolü bu adamdan başkası yakışamaz sanırım. Bunun için yaratılmış gibi. Ironman filmlerinde de bu izlenimi yaratmıştı, onu korumakta da başarılı olmuş. Kahramanı çizgifilmlerinden bilip sevmezken bu adam sayesinde ciddi sempati duymaya başladım. Tony Stark deyince direk kendisi geliyor aklıma.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2012, 21:22:22 »
4 süperstar aynı karede. İzlenmeye değer olduğunu düşünüyorum
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı estarriol

• **
  • 163
  • Rom: 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2012, 22:05:09 »
İzlediğim iyi "Hulk" tı bugün görmüş olduğum adam, onu söyleyeyim bir kere. Adam bir gariban, çift kişilikli, öfke kontrol sorunları olan profesör tiplemesine gerçekten gitmişti. Sakin atın çiftesi de pek oldu nitekim.

Tony Stark' a da diyecek yok, filmi götürenlerden biriydi R. Downey Junior. Dikkatimi çeken bir ayrıntı, önceki filmde karaktere gölge düşüren her ayrıntı yok edilmiş diyebilirim. Bir şekilde beyazlamış arkadaş. Ama küstahlık baki kalıyormuş diyorum, he yakışıyor abimize, o ayrı.

Kaptan Kuzey Amerika olmamış, soğuk iyi gelmiş babaya, en azından nostalji yapmışlar biraz, ama olmamış. Ama hakikaten her kahraman filmini saf propogandaya dönüştüren o malum edebiyata girme hatasını bir kez daha yapmışlar. Ne diyelim, önce Amerika' da satacak film sonuçta. Reklamı yapacaklar.

Özetle, sırf Hulk ve Ironman için izlenir bu film. Canınız sıkılıyorsa iyi gidecektir.

Dayak yiyen tanrılarımız (Loki gerçekten iyiydi. Tam bir karakter oyuncusu performansı.), kendi çapında kahraman olmaya çalışan fedakar ajanlarımızla güzel bir film olmuş. Beklentiyi karşılıyor. Çünkü beklentim çok da yüksek değildi.

Kişisel Görüş : "13 liraya değdi gibi."

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2012, 00:48:30 »
Filmi bugün izledim ve beğendim. Oyunculuk performansları vs. mambo jambosuna girmiyorum, zira az çok katılıyorum hep söylenenlere; ama çok önemli bir ayrıntıya yer vermek istedim.

Filme o tatlı havasını veren komedik havada senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini yapan Joss Whedon'a bir selam çakmak gerekiyor. Nasıl 7 sezon boyunca Buffy The Vampire Slayer'da bize hem komik-hem aksiyon vermişse, aynısını bilmemkaç yıl sonra yine verdi burada.

Thor'u da Kenneth Branagh yönetmişti ve çok sevmiştim ben. Iron Man 3 ve Thor 2'yi de nasıl merakla bekliyorum bilen yok.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Lowan

• **
  • 65
  • Rom: 0
  • We are the prisoners of our own fantasies.
    • Profili Görüntüle
    • Dragon's Lair
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2012, 02:06:47 »
İsmini çok saçma çevirmişler.

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2012, 03:23:31 »
Allstar işlerini çok severim. En iyilerin bir araya getirilmesi fikri her zaman heyecan yaratıyor. Fakat böyle işlerde, hani en iyiler olacaksa hepsi olsun ya da en önde olanları kesin olsun isterim. Bu olmadığında bir şeyler eksik kalıyor diye düşünüyorum. İş Marvel'ın süper kahramanlarından oluşan bir takıma gelince de Örümcek Adam'ı orada görmeyi bekliyorum. (Wolverine de olabilir mesela.)

Bunlar filmi izlemeden önceki düşüncelerimdi. Ama film beni çok şaşırttı. Ben hiç bir filmde bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Bir çok yerde kahkahalar attık ki bir yerden sonra gözümden yaş geldi gülmekten :D. Hulk ve Iron Man normalde düşününce pek de ilgi duymadığım karakterler ama normal insan halleri (Iron Man için de zırhsız hali diyelim), oynayan oyuncuların da katkılarıyla herhalde, kendilerini çok sevdirdiler(Tabi Iron Man kendi filminden beri sevdiriyor zaten). Savaşmaya başladıklarında da o sempatiklik devam ediyor ki Hulk'tan daha sevimli bir süper kahraman olamaz herhalde ;). Bundan sonra Hulk favorimdir, beğenmediğim o düz stilini beğenmeye başladım. Önceki düşüncemin aksine Örümcek Adam bu filmde olsaydı iyi mi olurdu yoksa film bu kadar eğlenceli olmaz mıydı karar veremedim.

Bir şeyler daha söylemek istiyorum ama şu şekilde olsun:
Spoiler: Göster
-Filmin eğlenceli olmasının nedeni güldüren ögelerin yanında diğer süper kahraman filmlerinde olan, insanı geren, kahramanın bir sevdiğini kötülerin elinden kurtarmaya çalışması gibi bir durumunun olmaması diye düşünüyorum. Genel olarak dünyanın savunulması o tarz bir gerilim yaratmıyor.
-Karakterlerin olaya dahil oluş şekilleri gayet güzeldi. Thor'un gelişini özellikle belirtmek isterim.
-Şu andaki kanımca her karakter yeterli süreyi almış. Bir daha izlesem fikrim değişir mi bilemiyorum.
-Bruce Banner çok sakin, olgun, kendisi hakkında yapılan şakaları, onlara gülebilecek kadar kaldırabiliyor ve yeri geldiğinde kendisi de espriler yapıyor. Çok sevilesi bir karakter olmuş.
-Amerikan milliyetçiliğinde son nokta Captain America'nın kalkanından seken Thor'dur herhalde. Thor'un zıplayarak indirdiği Mjöllnir'e karşı kalkanını tuttu, hadi kendine bir şey olmadı da bari Thor 100m geri sekmeseydi.
-Hulk'ın Thor'u kafasına vurmak suretiyle uçurması bir yana, Loki'yi yere uzunca bir süre çarpması herkesi kahkahalara boğdu, gözlerden yaş orada geldi.
-Hulk, Iron Man, Thor ve Captain America "Bouncing Superheroes" olarak da anılabilir artık herhalde. Vurdum mu uçuruyorlar birbirlerini, seke seke bir hal oldu adamlar.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae