Kayıt Ol

İntikam Şövalyeleri - Ölü Göl

Çevrimdışı myn131

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
İntikam Şövalyeleri - Ölü Göl
« : 06 Ekim 2011, 15:03:00 »
İlk kitabım sizlerle...

Merhaba. Adım İbrahim Yorulmaz. İntikam Şövalyeleri serisinin ilk kitabı Ölü Göl piyasaya çıktı. Size kitabın arka kapak yazısını göstermeden önce bir iki söz söylemek istiyorum. Kendi kurguladığım Dünyanın adı Quilist. Bu dünya'nın her şeyi şuan tamamlandı. Geniş bir harita, İki yeni lisan ( bu diller kendi yapımım elfçe ve cüce lisanıdır,  ayrı ayrı olmalarına karşın benzerlikleri vardır. Elf lisanı 31 harf, 10 rakamdan oluşuyor telafuzları, İmla kuralları hepsi mevcuttur. Cüce lisanı 32 harften oluşuyor ayrıca 10 rakam, telafuz, alfabe ve imla kurallarıyla beraber) İlk kitabımda Quilist'ten bahsetmekle yetindim. Hemen Quilist'in haritasını yada lisanları vermek istemedim önce konuyu anlatmak istedim. İçinde yaşamanızı konuyla bütünleşmenizi istedim. Bu arada Quilist merakınızı da ikinci kitaba sakladım.  Benim için her açıdan detaylı bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

İntikam Şövalyeleri- Cilt 1- Ölü Göl- Yayımda

İntikam Şövalyeleri- Cilt 2- Tanrının Veliahtları- Yazımda

İşte bu da arka kapak yazısı

Quilist'in eski savaş dolu günleri artık sona ermişti. Kara Kral, kendini daha güçlü yapmak için ruhunu parçalamıştı, ölümsüzlüğü kazandığı halde gücünü kırmıştı ve bu da Quilist bir süre barış getirmişti.
Ama Kara Kral, tekrar eski gücüne kavuşmanın bir yolunu buldu. Onu durdurmak ise onyedi yaşındaki kardeşi Karustian'a kalıyor.
Karustian, hem Kara Kral'ı durdurmaya çalışacak, hem de bedeninde gizlenen efsanevi iki ruhun sırrını keşfetmeye...
Kara Kral, son hazırlıklarını yaptı. Quilist, tekrar karanlık döneme giriyor. Bir zamanlar Quilist'in en korkutucu ordusu Karayel, Ölü Göl'de hapis ama Kara Kral onları oradan çıkarıp ülkeye dehşet saçma peşinde.

Karustian'ın bu zor günlerde güvendiği birkaç arkadaşı var ama aralarında bir hain olduğu çok belli...

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim ...

Çevrimdışı Barad-Dûr

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İlk kitabım sizlerle...
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2011, 18:11:23 »
Kitabınızı sipariş ettim en yakın zamanda okuyup yorumumu yazacağım. Ayrıca arkadaşlarıma da kitabınızı bildirdim, onların da okuyacağını ümit ediyorum.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2011, 20:02:50 »
Yalnız,bu konunun yeri burası değil sanırsam?

Çevrimdışı myn131

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2011, 21:38:36 »
barad-dur çok teşekkür ederim eleştirini merakla bekliyorum.  Azuroth burası mı değil mi bilmiyorum forumda bakınınca burası gibi geldi k.bakmayın

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2011, 21:43:48 »
Önemli değil ama burası üyelerin fantastik içerikli hikayelerini paylaştığı bölüm.Galiba Diğer Eserler bölümüne gitmesi lazım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2011, 21:43:55 »
barad-dur çok teşekkür ederim eleştirini merakla bekliyorum.  Azuroth burası mı değil mi bilmiyorum forumda bakınınca burası gibi geldi k.bakmayın

Burası kişilerin kendi yazdığı hikayelerini yayınladığı bölümdür. Ama siz hikaye yazmıyorsunuz, var olan kitabınızın arka kapağını yayınlıyorsunuz. Bu yüzden yeri Diğer Eserler olmalıdır ki onu taşırız.

Bu arada kitabınızın sadece arka kapak yazısı var, hangi yayınevi? Kaç sayfa?

Çevrimdışı myn131

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
Ynt: İntikam Şövalyeleri - Ölü Göl
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2011, 21:47:53 »
kitabım 265 sayfa moss yayın evi. İlk kitabımı bilerek kısa tuttum çünkü yarattığım dünyayı tamamiyle tanıtmak istemedim bir de maddi sıkıntı oldu tabii ama ikinci kitapta bu sıkıntıyı aştım ve yeni kurguladığım tamamen bana ait olan 2 dil Quilist haritasını da kitaba dahil ettim tekrar k.bakmayın ...