Kayıt Ol

The Flash

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
The Flash
« : 18 Mayıs 2014, 00:55:57 »

Bizde ismine ancak “Big Bang Theory” sayesinde aşina olunsa da DC’nin olmazsa olmaz karakterlerinden birisidir Flash. İnanılmaz hızı, olağanüstü refleksleri ve fizik kurallarını altüst etmesiyle süper kahramanlar arasında ayrı bir yerdedir daima.

Arrow” dizisinde iki bölümle gönüllerimize taht kuran Grant Gustin’in canlandırdığı Barry Allen karakterini hatırlıyorsunuzdur umarız. Göründüğü iki bölümün sonundaki olayların ardından Flash‘ın dizisi çıkacağı, daha da güzeli, Arrow ile yollarının kesişeceği netleşmişti. Kanal o zamandan beri bir haber bekleyen izleyici kitlesini uzun soluklu bir fragman ile daha da heyecanlandırdı.

Şimdiden bunu umut etmek için bir neden yok ama, ne dersiniz arkadaşlar bir de Green Lantern görür müyüz?

ŞURAYA ve ŞURAYA tıklayarak Flash'a merhaba diyebilirsiniz.

Haber: Burak "Marius" İpek

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Flash’dan İlk Fragman
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2014, 11:00:16 »
FLASH <3 <3

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2014, 12:25:17 »
Arrow'u izleyen bir kişi olarak gerek 1 dakikalık First Look'u gerekse 5 dakikalık uzun tanıtım videosunu oldukça beğendim. Ekip çok kaliteli işler yapıyor özellikle efekt konusunda.

Mesela geçenlerde Constantine fragmanını izledim, berbat etmişler diye düşündüm. İlk bakış çok önem kazanıyor burada gerçekten. Umuyoruz dizi de benzer kalitede ilerler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2014, 23:36:54 »
Arrow yavaş tempoda ilerlersek yine ben flash izlerim. Arrow'un ayağını denk alması lazım.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2014, 23:46:16 »
Arrow yavaş tempoda ilerlersek yine ben flash izlerim. Arrow'un ayağını denk alması lazım.

Arrow yavaş tempoda mı ilerliyor? O.o İzlemesem inanabilirdim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2014, 09:23:58 »
90'larda da vardı bir Flash dizisi. Her hafta oturur, heyecanla beklerdim ama çok uzun soluklu olmamıştı maalesef. Gücünü köpeğini dolaştırırken kuçu kuçunun aniden koşmasıyla keşfediyordu :) Bakalım bunda da güçlerini nasıl kazandığını gösterecek mi...

http://www.youtube.com/watch?v=ea9sq9jH60M
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2014, 11:37:08 »
90'larda da vardı bir Flash dizisi. Her hafta oturur, heyecanla beklerdim ama çok uzun soluklu olmamıştı maalesef. Gücünü köpeğini dolaştırırken kuçu kuçunun aniden koşmasıyla keşfediyordu :) Bakalım bunda da güçlerini nasıl kazandığını gösterecek mi...

http://www.youtube.com/watch?v=ea9sq9jH60M

Abi bunda Arrow ile yaptığı crossoverda gösterdi güçlerini nasıl kazandığını aslında. :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2014, 14:52:04 »
Hmmm, doğrudur. Arrow'dan pek hazzetmediğim için dizisini de izlemiyorum. (Hawkeye, Arrow... ok ve yay kullanan çoğu karakter bana aşırı şişirilmiş geliyor)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2014, 16:19:54 »
Hmmm, doğrudur. Arrow'dan pek hazzetmediğim için dizisini de izlemiyorum. (Hawkeye, Arrow... ok ve yay kullanan çoğu karakter bana aşırı şişirilmiş geliyor)
Haklısız ve size katılıyorum.Arrow v.b karakterler insan formunda olmalarına rağmen şişirildikçe şişiriliyor, abartıldıkça abartılıyor.Hani bir Thor veya Captain America falan olsa anlayacağım, insandan sayamayız onları, en azından bir gerçekçilik oluyor hikayenin içinde.Yine de seviyoruz yapacak bir şey yok. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2014, 16:55:02 »

Bana da niyeyse hep insan formunda olanlar bir nebze daha çekici geliyor. Thor'u, Captain America'yı vakit geçirmek için izlerim mesela ve fazla da sevmem ama Arrow, Örümcek Adam falan yine biraz daha çekici. Ama genel olarak değerlendirirsem, süper kahramanlara olan ilgim çok azdır. İzlediğim halde çok az olması da bir diğer ilginç nokta tabii.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2014, 17:00:49 »
Arrow'un ilk sezon sonu ve ikinci sezonu gerçekten görülmeye değer arkadaşlar. Ben de dizinin ilk başladığı bölümlerde, "Ulan adamı makineli tüfekle tarıyorlar bir tane isabet etmiyor, bir ok atıyor üç adam deviriyor. Bizim Cüneyt abi bile bu kadarını yapmamıştı, o arada bir vuruluyordu en azından," diyordum kendi kendime. Fakat sonraki konu gidişatının seyrini değiştirmesi ile kendisine iyice çekti ve sürükleyici hale geldi.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2014, 23:30:30 »
Son zamanlarda süper-kahraman piyasasının giderek aç gözlü ve sömürücü, buna bağlı olarak da düşük kaliteli ve aşırı üretken olduğunu görüyoruz. Marvel'ın başlattığı ardı arkası kesilmez süper-kahraman filmleri serisine cevap olarak DC Comics'in de hareketlenmesinin son adımıdır Flash. Her ne kadar çatışmaların piyasayı kızıştırarak güçlendirdiği söylense de ben aynı fikirde değilim. Neden bilmiyorum ama çıkan her yeni film ya da dizinin "nasıl olsa takip edecek" kafasıyla seyircinin, yani tüketicinin önüne daha sık ve kalitesizleştirilerek sunulması bana sömürülüyormuşum hissi veriyor. Bu sebeple bu ve bundan sonra gelecek projelere pek ısınamadığımı biraz da kendime ve sizlere itiraf etmek zorundayım.

Onu geçtim, çizgi-roman sermayesi bize en başta çok uğraşılmış ve iki üç yılda bir karşımıza çıkan film serileri sunmuştu. Şimdi gelip de önümüze efektleri filmdekilerle yarışamayacak, kurgusu ve senaryosu seyirciyi o hafta için doyurmasına yetecek seviyeye inen diziler sunulunca, benim açımdan tatmin olmak imkansız hale geliyor. Onu da geçtim, bu dizilerin süper-kahraman kimliklerini bir kenara bırakıp normal dizi gözüyle bakalım; e yine kalitesiz. Hayatımda Arrow'daki başrol oyuncusu kadar boş ve kalas bir oyuncu daha görmedim. Ya da seyirci kitlesini elinde tutmak için her bölüm ölmüş karakterleri hortlatarak, yeni yeni aşk üçgenleri oluşturarak ya da izleyenlerin "yok artık" çekip heyecanla yeni bölümleri beklemesi için ters köşeler yaratmaya çalışan senaristler kadar acınası senaristler görmedim. Ayrıca daha önce bahsedildiği gibi Polat Alemdar sendromuna yakalanmış kahramanların boyuna şişirilmesi, süper-kahraman yapımları için bile gerçeklikten uzak hale sokuyor diziyi.

Ama sonuç olarak bunlar eğlencelik ve vakit geçirmelik şeyler, o yüzden dert edilecek tek şey yapımların bu iki şeyi başarıp başaramaması. Sorunun cevabı evet olduğundan ben ekşici moduna girip vaktimi iki paragraf eleştiri yazmaya ayıracağıma iki bölüm daha Arrow seyredeydim daha güzel olurdu. İlla bok atıcaz anasını satayım, kendi kendime kızdım.

Flash'ın Marvel'daki karşılığı olan Quicksilver'ı da X-Men serisinin çıkacak son filminde görmek mümkün. Hızlı tipleri sevenlere not düşmüş olayım. Ayrıca anladığım kadarıyla fragmanda Ferris Air tabelasıyla Green Lantern kapılarını aralamışlar. Güzel olacak gibi, beklemedeyiz.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2014, 18:25:11 »
Bu televizyon bölümü çok boş kalmış yahu, kimse izlemiyor mu bu dizileri!?.. :D

"The Flash"ın 4. bölümünü de izledikten sonra kesinlikle bu dizi "olmuş" dedim.
Dizi'yi izlemesi gayet keyifli. "Arrow" ile bağlantılı gitmeleri de çok hoş.
Görsel açıdan hiç bir sorunu yok, başarılı. Villain konusunda ise özellikle son bölüm de Wentworth Miller bayağı iyiydi.

Dizi gelecek vaadediyor bence, izlemeyi düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.