Kayıt Ol

Elf Ulusları Üçlemesi

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Elf Ulusları Üçlemesi
« : 15 Kasım 2011, 21:26:29 »

Qualinesti'nin nasıl kurulduğunu, Laurana'nın, Gilthanas'ın, Tanis'in atası, Tanis'e kılıcını sunan Kith-Kanan'ı merak ediyor musunuz? O zaman sizi Elf Ulusları Üçlemesi'nin ilk kitabı İlkdoğan'ı almaya davet ediyorum. Tüyap Fuarı boyunca Laika standında, ondan sonra kitabevlerinde ve alışveriş sitelerinde sizlerle olacak.

Yazan: Paul B. Thompson, Tonya C. Cook

Krynn'ın yükselişe geçen elf uluslarının klasik öyküsü

Silvanesti elflerinin lideri öldüğünde yaşanan fikir ayrılıkları, oğullarını birbirlerinden uzaklaştırma noktasına getirir. Sithas elflerin diğer ırklarla temastan giderek kendini çekmesi taraftarıyken, Kith-Kanan ve onun Yabankoşucuları Ergothlu insanlarla bağlantılar kurup ticaret yapmaktadır.
Krynn dünyasının gözleri önündeki bu mücadeleden yeni bir elf ulusu doğacaktır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elf Ulusları Üçlemesi
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2011, 21:31:28 »
Kith-Kanan? İşte bu okunur!

Benim merak ettiğim bir diğer elf ise, adına hayran olduğum, efsanevi savaşçı Kalith-Rian. Kendisi Ejderbiçer adındaki efsanevi kılıcın sahibiydi. Ve Kayıp Yıldızın Ejderhaları'nda ona kısaca değinilmesina rağmen epey ilgimi çekmişti. Huma döneminde kötü ejderhaları kesen bir büyüğümüzdü kendisi.

Kalith-Rian'ı anlatan bir kitap görmedim ama varsa Laika onu da çevirsin *-*.

Ama önce, Pazar günü yeniden fuar yollarını teptikten sonra bunu almak lazım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2011, 13:27:04 »
Ejderbiçer? Ben de orjinal bir isim bulduğumu sanıyordum. Pehhh!

Kith-Kanan'ı oldum olası merak etmişimdir. Bu kitabı da ekliyorum fuar listeme. Özellikle çevirisi çok iyiymiş, öyle diyorlar :P
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2011, 17:25:52 »
Özlemiştim DL ah ulan Hasbro diyorum.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2012, 09:34:02 »

Sithel’in ölümünün ardından insanlarla elfler arasında çıkan savaş beklenmedik müttefikler, düşmanlıklar ve entrikalarla yıllarca sürerken Sözcü Sithas ve prens Kith-Kanan’ın da arasını açacaktır.

Bu topraklar, diye düşündü Sithas etrafındaki yıkıntılara bakarak. Tutunmaya değer miydi? Ölçülebilenin ötesinde yaşamlar pahasına korumuşlardı. Peki ne kazanmışlardı?

İki kardeş ayrılırken, bulutlar fırtınanın vurduğu düzlüklerin üzerinde asılı kaldı. Eskiden tek ulus olan elfler, böylece iki oldu.

Qualinesti’nin kuruluş aşamasının ve sebebinin anlatıldığı Elf Ulusları Üçlemesi’nin ikinci kitabı Soykıyımı Savaşları, Yosun Erdemli’nin çevirisiyle Laika Yayınları’ndan çıktı.

Düzeltisini Egemen Görçek‘in üstlendiği kitapların tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2012, 14:42:49 »
Wizards of the Coast bu serinin omnibus halini de piyasa sürmüştü. Özel koleksiyonlardan biriydi. Laika da böyle yapacak mı acaba?

Kalın bir Ejderha Mızrağı kitabı istiyoruz! :P
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2012, 16:58:25 »
Bence yapmazlar çünkü zaten Tüyap'a yetişecek son kitapla birlikte serinin üç kitabı da basılmış olacak. Ülkemizde zaten fantastik edebiyat alıcısı çok az olduğundan Laika elindeki kısıtlı imkanı bunun yerine yeni serilere ayıracaktır :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar