Kayıt Ol

Genel Oyun Tartışmaları

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Genel Oyun Tartışmaları
« Yanıtla #60 : 06 Şubat 2013, 19:01:23 »
2014 te çıkacakmış sanırım, inşallah yine orjinal TR paketiyle çıkar da, hikayenin zevkini çıkarırız.
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 17 Şubat 2013, 21:54:25 »
Trine 2 çok çabuk bitmesine rağmen [*]ya da bana öyle geldi[/*] o masalsı ve tatlı dokusunu tüm oyun boyunca bozmadı. Özellikle co-op oynama imkanınız varsa hiç durmayın! İnsanı keninden geçiren çizimleri, canavarlarıyla bile rengarenk oluşu başka hiçbir oyuna benzemiyor. Her bölüm sonunda boss fight yapmaktan bıktınız mı? O zaman basit bulmacalar çözerek tamamlayın o bölümleri :).

Dediğim gibi, bulmacaları zorlayan türden değil. Ayrıca her şeyin birden fazla çözümü var. Ancak o çözümleri ararken (hele de co-op oynuyorsanız) kahkahayı garanti ediyorum ^^. 

Müzikleri oyunun bir başka şahane yanı. Şuradaki theme'e bir bakın lütfen. Sanki günümüzü paletteki tüm renklere boyamak için gelmiş değil de nedir bu?

Son olarak 3 karakteri aynı anda oynama özelliğiyle de farklı bir eğlence sunduğu açık. Bir yeri geçemediniz mi? Hemen diğer karaktere geçin ve onun güçleriyle bulmacayı çözün ya da yolu açın.

Oyun az önce bittiği gibi direk DLC'sini de almış bulunmaktayım. Steam'in %75 indirimi devam ediyor.

Alın, alın, alın!

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 09 Mart 2013, 13:14:45 »
Yeni bir Kickstarter projesi daha başladı: Monte Cook'un yeni rol yapma sistemi Numenera'da geçen ve Planescape: Torment'in ruhani devamı olması planlanan Torment: Tides of Numenera. Amacı 30 günde $900,000 toplamak olan oyun, Kickstarter'da görüldükten altı saat sonra bu hedefine ulaştı. Hatta yapımcılardan "You’ve got to be freaking kidding me!! We just funded in six hours!?!?!" diye başlayan bir mail, bağış yapan tüm oyunculara yollandı. (Bana da geldi :P)

Şu anda üç gün geçti ve proje 40.000'den fazla kişiden toplam $2,239,719 bağış toplandı(ben yazmayı bitirdiğimde $2,240,721 olmuş, iki dakikada bin dolar!) . Otuzuncu güne kadar daha ne kadar toplarlar siz düşünün. Peki nedir bu Torment: Tides of Numenera, neden bu kadar çok bağışı bu kadar hızlı sürede topladı? En önemlisi işin arkasında Brian Fargo, Monte Cook ve Colin McComb gibi işi bilen abilerin olması. Tabii bu kadar feyzli abi toplanınca, eski RPG'leri tekrar görmek isteyen ve "Press a button and something awesome happens!"dan sıkılan oyuncular hemen paraları yatırdılar. Obsidian'ın Project Eternity'si ve Wasteland 2'de de böyle olmuştu. Bu tür old school RPG'lerin para getirmediğini düşünen büyük şirketlere güzel bir ders olmuştur sanırım bu üç büyük proje ve topladıkları bağışlar.

Umarım daha da çok bağış toplarlar, çok iyi oyunlar görürüz ve uzuun süre sıkılmadan oynarız.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 09 Mart 2013, 18:41:24 »
Peki Bethesda diyince aklıma kanalizasyonlardan fırlayan fareler gelmesi doğru bir şey mi?

Bu firma bu unsurla zihnime yerleşti o.O. Oblivion'da da hapisten çıkıp kanalizasyondaki dev farelerin üzerimize atlamasıyla uğraşıyorduk, Dishonored'da da aynısı oldu. Neyseki bu defa farelerin boylarında kesintiye gitmişler. Merak ediyorum, diğer Elder Scroll oyunlarında da var mıydı bu? Yoksa Oblivion'a mı özgüydü?

Artık Bethesda diyince ekrana atlayan fareler geliyor gözümün önüne o.O.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 09 Mart 2013, 18:46:29 »
Bethesda deyince The Elder Scrolls Online (TES Online diye geçebilir) Beta Kayıtları başladı ben kayıt oldum kabul ederlerse betayı deneyeceğim.Yaz itibari ile oyunu satın almak istiyorum benim için çok harika bir haber bence.:)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #65 : 09 Mart 2013, 20:51:50 »
Morrowind'da da bol bol Fareli Köyün Korkak Savaşçısı'nı oynuyorduk. Level scaling denen olay yüzünden 42'nci level bir fareden peynir sudan gelinceye kadar dayak yediğimi bilirim u_u

Planescape'in bu kadar para toplamasıysa inanılmaz! Eninde sonunda istedikleri rakamı elde edeceklerini biliyordum ama 6 saat?? İnsanlar iyi bir rpg'ye bu kadar hasret işte...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 20 Mart 2013, 02:11:35 »
Bastion'ın yapımcılarından içimi kıpır kıpır ettiren bir haber:

http://supergiantgames.com/?p=1816

Transistor adında, bilim kurgu temalı bir ARPG oyun yoldaymış. Hadi bakalım diyorum. (Keşke ismi daha güzel olsaymış ama ya. :D)

---------------------------------------------------------

W-W-Wild Hunt? Wild Hunt!? o.O  "O, yeah!" diyesim geldi bir anda :P Şimdiden avuçlarım kaşınmaya başladı. Umarım oyunun konusu adını hakkeden cinsten olur. Bir de şu dövüş sistemine biraz el atsalar...

Geçenlerde ikinci oyunu oynarken bir noktada jetonlarım yeni düştü ve "Anam!! Üçüncü oyunun ismi Wild Hunt değil miydi yahu? Obareyyy!!!" gibi sözler ediverdim. Oyundan beklentilerim üç beş kat arttı resmen. :D (Hala open-world'ün Witcher'a gidip gitmeyeceği hakkındaki şüphelerim ise devam etmekte.)

Hmmm... Kim bu gizemli karakter acaba? Eyerindeki kılıcın kabzasına bakılırsa o da bir witcher ve hatları bir kadını andırıyor sanki. Bana mı öyle geliyor?

O karakter bana da bir kadın ve bir Witcheress gibi geldi. Ve kim olduğu konusunda ise paramı ilk oyunda (Lady of the Lake'in olduğu bölgede) geçen şu diyaloğa yatırıyorum: :D

Alıntı
Geralt: "What happened?"

Innkeeper: "A peasant unskilled in arms killed the witcher. The sorceress died trying to revive him. The girl could do nothing for she'd disawoved magic. So the princess who would not rule, the witcheress who fought humans, and the sorceress who cast no spells used her power as a means to leave this world."

Geralt: "I sense you haven't told all."

Innkeeper: "All but one. Her name was Cirilla. What's that matter?"

Oyunlara bulaşmamış olup önce kitaplardan gitmek isteyenler için tehlike!!!
Spoiler: Göster
O değil de oyunları oynayınca son kitaptan spoiler yiyor olmak çok zoruma gidiyor ya.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 20 Mart 2013, 12:02:04 »
Bana daha çok Bastion'un etinden sütünden faydalanmaya yönelik bir oyun gibi göründü ama inşallah yanılıyorumdur. Oynanış vs aynı olacak gibi görünüyor çünkü.

Witcheress hakkında hemfikiriz. Bu kesinlikle "o".
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 20 Mart 2013, 23:37:15 »
Şahane bir soundtracke daha sahip olacağım diye seviniyorum ben daha çok. :D Hikayeyi anlatan yaşlı amcamızı ve görsel tarzı korusunlar, benim daha fazlasında gözüm yok. :P

Şu anda benim gözüme en çok batan kısım ise oyunda görsel açıdan... nasıl tarif etsem... bir hamlık hissinin olması. Oyunun tamamlanmaya -nispeten- uzak olmasına bağlamayı uygun gördüm bu durumu.

------------------------------------------------------

Bu arada Torment: Tides of Numenera'nın kickstarter projesindeki 3.25m hedefinde güzel bir gelişme var:

http://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera
http://blog.patrickrothfuss.com/2013/03/concerning-games-torment-and-a-sense-of-play/

Alıntı
This is the first step in my extended master plan. If this goes well, it means we’re *much* more likely to see a Kingkiller game. More importantly, a Kingkiller game I’ll be able to have a direct hand in.

-------------------------------------------------------------

it means we're much more likely to see a Kingkiller game

to see a Kingkiller game

Kingkiller game!

;D

Kabaca çevireyim: Bu, benim uzun vadedeki ana planımın ilk adımı. Eğer işler güzel giderse, bu durum bizim bir Kralkatili oyunu görme şansımızın çok daha fazla olacağı anlamına gelir. Daha da önemlisi, doğrudan el atabileceğim bir Kralkatili oyunu...

:o Bakalım bakalım...

---------------------------------------------------------------------------------

3.5m'a da Chris Avellone'u koymuşlar. Ulaşabilirlerse (ki ulaşırlar muhtemelen) şu oyunun başına gelen en iyi şey olabilir Avellone. :D Hani ne düzeyde bu oyunun tasarımına dahil olur bilemeyeceğim; ama ucundan bulaşması bile heyecan sebebi.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 21 Mart 2013, 17:51:43 »
Eli yüzü düzgün bir Planescape oyunu görmeyi tercih ederim şahsen. O önce otursun üçüncü kitabı yazsın bir zahmet :) Güya bütün kitap taaa ne zamandan beri hazırdı da bölmek zorunda kalmıştı falan filan... Açıklamaları samimi gelmiyor artık bana Rothfuss'un.

Bu arada Rayman Origins'i hala alamayanlar varsa şurada sadece 14,50 TL.
http://www.mavishop.com/asp/product/7223/PC-RAYMAN-ORIGINS
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 07 Mayıs 2013, 22:23:24 »
Öhöm... Almayanı dövüyorlar. :D

Humble "Double Fine" Bundle:
http://www.humblebundle.com/

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 08 Mayıs 2013, 13:06:56 »
D&R'da Ubisoft'un son iki gözdesi Assassin's Creed 3 ve Far Cry 3 için bir indirim kampanyası var. PC versiyonları %38, konsol versiyonları %50 indirimli.

http://www.dr.com.tr/Catalog/Home/?id=219
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 19 Mayıs 2013, 12:42:16 »
Metro: Last Light'ta şöyle bir sahne var imiş:

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 30 Mayıs 2013, 22:02:48 »
Gözümü The Walking Dead'e çevirmişken... (Tabii yanında diğer oyunlar da cabası olmuş. :D)

Humble "Telltale Games" Weekly Bundle:
http://www.humblebundle.com/weekly

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 11 Haziran 2013, 01:20:43 »
http://youtu.be/TZ_G6XiHoUA

The Witcher 3: Wild Hunt. Gece uyutmayacak bu beni ah ah.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.