Kayıt Ol

Geceyarısı Kuleleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« : 25 Haziran 2011, 09:30:03 »

Nihayet İthaki Yayınları’ndan beklenen haber geldi. Ekim ayında çıkması beklenen Geceyarısı Kuleleri, okurlarının yoğun isteği üzerine birkaç ay daha erken, 6 Temmuz’da raflarda yerini alacak!

Orijinali geçtiğimiz Kasım ayında çıkan kitap çok iyi yorumlar almış ve okurlarını bir hayli tatmin etmişti. Türk okuyucularının da merakla beklediği serinin on üçüncü halkası nihayet kısa süre içinde elimizde olacak!

Gelin hep birlikte Geceyarısı Kuleleri’nin konusuna bakalım.

Alıntı
    Son Savaş başlamıştır. Karanlık Varlık’ın zindanındaki mühürler tek tek kırılmaktadır. Desen çözülmektedir ve Gölge’nin orduları Afet’ten çıkmaya başlamıştır.

Güneş, Üçüncü Çağ’ın üzerinde batmaktadır.

Perrin Aybara’nın bir süredir kaçmakta olduğu şeyler yeniden peşine düşmüştür: Beyazcüppeler, kurtlar ve lider olmanın getirdiği sorumluluklar… Aynı zamanda, görünmez bir düşman onun boynundaki ilmiği yavaş yavaş sıkmaktadır. Perrin’in bunca şeye üstün gelmesi için gereken ipuçlarını kurt hakkında gördüğü düşte araması ve içindeki kurda hakim olması gerekmektedir, yoksa aklını yitirecektir.

Bu sırada Matrim Cauthon kendini hayatının en zor mücadelesine hazırlamaktadır. Aelfinn ile Eelfinn onun aklını karıştırmış, onunla alay etmiş ve onu asılı bırakarak zihnine başka insanların anılarından parçalar koymuştur. Mat yaratıklarla olan bu son yüzleşmesinde her şeyin biteceğini ummuştur, fakat Çark’ın ne dokuyacağını bilmek elbette ki imkânsızdır. Çok yakında Yılanlar ve Tilkiler’le yeniden dans etmek zorunda kalacaktır. Beklemede olan Ghenjei Kulesi’nin sırları, uzun zaman önce kaybedilmiş bir dostun başına neler geldiğini ortaya çıkaracaktır.

Robert Jordan’ın dünyaca ünlü serisi Zaman Çarkı’nın bu son kitabında, Desen’in dokusunda cereyan eden dramatik ve çetin gelişmelere şahit olacaksınız…

Ayrıca kitap çıktıktan kısa bir süre sonra, sitemiz bünyesinde Evrim Öncül editörlüğünde bir ÖN OKUMA gerçekleştirmiştik. Okumayanlar BURAYA tıklayabilirler!

Ve bununla birlikte size bir süprizimiz daha var! Yurtdışında tanıtım amaçlı hazırlanan videoyu sizler için ayrıca Türkçeye çevirdik. Ozancan “Giskard” Demirışık’ın yaptığı çeviriyle izleyeceğiniz bu tanıtım videosu ile kitabın gelişini daha bir sabırsızlıkla bekleyeceksiniz! Videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz ya da  BURAYA tıklayabilirsiniz!

Robert Jordan ve Brandon Sanderson’un beraber yazdıkları on üçüncü cildin çevirisini her zamanki gibi Niran Elçi, yayına hazırlığını ise Mine Eryavuz yaptı. Kitabın detaylı künye bilgisi ve tanıtım yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 11:28:06 »
Bunun ön okumasını yapalı neredeyse yıl olmuş gibi. Daha yeni yeni gelmesi ilginç... Videoya gelince ise. HBO dizi mi yapacak acaba dedim bir an :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011, 14:25:53 »
Bunun ön okumasını yapalı neredeyse yıl olmuş gibi. Daha yeni yeni gelmesi ilginç... Videoya gelince ise. HBO dizi mi yapacak acaba dedim bir an :)

İthaki bu sene epey güzel şeylere imza attı. Kitabı gelen yoğun istek için daha erken yayınlamaları da hoş bir jest olmuş. Zaten orjinali Kasım'da yayınlanmıştı. Bu öne çekilen tarih ile bence çok da uzun bir zaman geçmedi. Kitabın kalınlığını ve dilini de göz önünde bulundurunca ben yine bir hak verdim. Zaten seri Niran Elçi gibi yetenekli bir çevirmenin ellerinde :). Eh, o da pek çok kitap çeviriyor. Amerikan Tanrıları gibi önemli eserleri de bu sene onun elinden okuduk mesela.

İthaki'yi bir kere daha tebrik ediyorum. Okuyucusuna değer veren bir yayınevi. Serinin hayranlarının da göz aydın!

Son olarak,
Brandon Sanderson'ın  sitesindeki bilgiye göre serinin son kitabı olan Memory of Light kitabının ilk taslağının %12'lik bir dilimini halletmiş durumdaymış.

Çevrimdışı Akhorahil

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2011, 12:46:35 »
Sonunda çıktı.Hiç bir zaman çıkmayacak gibi geliyordu  ;D. Bazı şeyleri hatırlayabilmek içinde Fırtına Toplanıyor'u okumak benim içinde iyi olacak gibi.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2011, 14:11:03 »
İşte budur.Bu haber son bir ayda aldığım en güzel haber.arakadaşlar bişi sorucam.İlknoktada ön sipariş içim 6 temmuz yazıyodu kitabı bugünden alabilirmiyiz yoksa 6 temmuzumu beklemek lazım
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2011, 00:03:09 »
İşte budur.Bu haber son bir ayda aldığım en güzel haber.arakadaşlar bişi sorucam.İlknoktada ön sipariş içim 6 temmuz yazıyodu kitabı bugünden alabilirmiyiz yoksa 6 temmuzumu beklemek lazım

Siparişinizi şimdiden verebilirsiniz. Kitap çıktığı zaman size gönderilecektir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı ithaki-ilknur

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • www.ithaki.com.tr
Geceyarısı Kuleleri
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2011, 10:00:23 »
evet zaman çarkı serisinin son kitabı GECEYARISI KULELERİ kargoya verilmeye başlandı bekleyen tüm arkadaşlara duyrulur :)