Kayıt Ol

A Memory of Light Teorilerimizi Burada Paylaşalım. (Spoiler İçerir !!!)

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Rand Al'Thor, Matrim Cauthon, Perrin Aybara. 3 Ta'veren ile başladı hikayemiz, onlarla birlikte hep beraber güldük, ağladık, sevindik, üzüldük hep birlikte Karanlık Varlık ve uşaklarına meydan okuduk. Artık maceranın sonuna geldik, Brandon Sanderson geçtiğimiz günlerde serinin son kitabı olan "A Memory of Lıght'ı" tamamladı.

Ama bu son nasıl olacak, Tarmon Gai'don'da neler yaşanacak, son kitapta neler anlatılacak.Teorilerimizi bu başlık altında paylaşıp tartışalım.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
İlk teori benden gelsin. Öncelikle Rand'ın ölmeyeceğini düşünüyorum. Rand Moridin'i büyük ihtimalle Tarwin geçidinde hallettikten sonra Karanlık Varlık ve Padan Fain ile kozlarını paylaşmak üzere Shayol Ghul'un yolunu tutar. Hepsi bir diğerine düşman  bu 3'lünün savaşı olursa büyük olay olur. Rand Saidin ve Saidar'ı kullanarak bu ikisiyle başa çıkamayacağını gördüğü anda Gerçek Gücü kullanmaya başlıyacaktır. Böylece Min'in bir görüsünde Rand'ı tüm vucudu yanmış bir halde yerde yatarken gördüğü görü gerçek olur ölümün eşiğine gelen Rand Işık ve Dünyanın gözü Tarafından bir şekilde kurtarılır.
Rand ve Mat seri boyuncs vucutlarından bazı yerleri kaybettiler bence sıra Perrin'de. Son kitapta Perrin bazı kayıplar verebilir.
Ama beni en çok meraklandıran Aviendha'nın Aiellerin geleceğini nasıl değiştireceği bu konuda teorisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Şimdilik benden bu kadar.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
Yukarıda 4.5 ay önce üstünkörü bir teori yazmıştım. Kendimce son kitapla ilgili çıkarımlarımı paylaşmıştım ama benim yazdıklarımın romanın yanındaki tekerleme gibi durduğu az önce yüzüme bir tokat gibi çarpıldı.

Aşağıda spoiler içerisinde vereceğim adresi daha önce ziyaret etme imkanı bulabilmişseniz problem yok ama bu imkanı bulamayanlar bi baksınlar.

Tayfun Gemici isimli bir arkadaşın serideki en muallak 2 şey üzerine yaptığı tespit ve teoriler. Padan Fain ve Dünyanın Gözü. Adresi spoiler içerisinde tek tek paylaşacam çünkü sitede bulmak biraz zahmetli. :)

Arkadaş bu tespit ve teorileri 2007 yılında yani ilk 11 kitabı okuduktan sonra yapmış ama yaptığı tespitler ışığında yaptığı teoriler son kitapları okumasına pekte gerek olmadığını göstermiş.
Hele şer kabarcakları üzerine yaptığı tespitler muazzam.
Yazı bayağı uzun okuma fırsatı bulursanız bu başlık altında tartışabiliriz.

Dip Not: Forumun link paylaşımı konusundaki kurallarını bilemediğimden modlara soru sordum ama gecenin 2'sinde sorduğun soruya nasıl cevap verisnler, herkes benim gibi zombi değilki ;D
Eğer bi kuralsızlık varsa affola.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
Bu adamın yaptığı akıllı adam işi değil. Ama çok sağlam araştırmış, söyledikleri ile ilgili karşı çıkabileceğim tek bir nokta yok.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…