Kayıt Ol

En Son Oynadığınız Oyun ve Mini Yorum

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
Ynt: En Son Oynadığınız Oyun ve Mini Yorum
« Yanıtla #30 : 13 Mayıs 2013, 21:06:15 »
Don't Starve
---
Kafayı yiyeceğim, Maxwell'in kapısından girdikten sonra ya donarak ya açlıktan ya da domuzların saldırısıyla ölüyorum. Normal oyunda yirmi gün dayanmışım ama Maxwell'de beş gün dayanamadım. Ayrıca zar zor biriktirdiğim havuçlarımı ateşin çok kenarına bıraktığım için tutuşturmuş ve kül haline getirmiş bulundum. Sonra da domuz ordusu tarafından dövüldüm.
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı selfrepair

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Temmuz 2013, 17:21:03 »
Save the Date
Oyunlar ve tüm anlatılan hikayeler üzerine minik bir "oyun". Anlatılan hikayeyi beğenmediyseniz, kapatıp gitmekten sizi alıkoyan nedir?
"öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna" bir çocuk demiş.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 29 Kasım 2013, 16:39:03 »
Papers, Please

Bu kadar küçük bir oyunun (200 Mb) bu kadar ayrıntılı ve eğlenceli çıkması karşısında afallamış durumdayım. İçinde ne ararsanız var. Big Brother'ı andıran distopik bir düzen, tüm dikkatinizi ekrana vermenizi gerektiren ince ayrıntılar, durmadan artan içerik, kara mizah...

Aslında oyun çok basit, grafikleri de hiç de öyle ahım şahım değil. Tek yaptığınız sabahları sınır kapısına gidip kapıdan geçmek isteyenlerin pasaportlarını kontrol etmek. Ama bu süreç hiç durmadan artıyor. Örneğin ilk başta sadece kendi ülkenizin vatandaşlarını içeri alırken daha sonra düzgün pasaporta sahip yabancıları da almaya başlıyorsunuz. Derken belirli izin kağıtları, kimlikler, sahte pasaportlar derken oyun alıp başını gidiyor. Terörist saldırılar, üçkağıtçılar neyse de sizden yardım isteyen çaresiz bir kadınla karşı karşıya kaldığınızda işinizi doğru yapmakla vatanınıza bağlı kalmak arasında kaldığınız anlar sizi ciddi ciddi etkiliyor.

Bir taraftan da hızlı davranmak zorundasınız. Çünkü her geçiş maaş demek, paraysa evde sizi bekleyen ailenize iyi bakabilmeniz demek. Hatalı geçişler maaşınızdan kesiliyor, eve para götüremediğiniz zaman da akşamları yemek ve ısınma gibi şeylerden mahrum kalıyorsunuz. Akabinde de sadece siyah ekranın üzerindeki bir isimden ibaret olan oğlunuzun hastalanmasını (hata belki de ölmesini) çaresizce izlemek zorunda kalabiliyorsunuz. Oyunun 20 farklı sonu olduğunu söylemiş miydim?

Pasaport kontrolü gibi basit bir olgudan böylesine eğlenceli ve derin bir oyun yapmak gerçekten de marifet işi. Kesinlikle bağımlılık yapıyor, uyarmadı demeyin.

http://store.steampowered.com/app/239030/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #33 : 05 Şubat 2014, 23:06:25 »
Heartstone: Heroes of Warcraft

Güzel bir kart oyunu. Fazla bir abartısı yok. Eğlencelik, zaman geçirmek için ideal. İlk gördüğümde biraz ön yargılı davranmıştım. Sebebi ise göze çok basit ve çocuksu görünmesiydi. Yine de bir şans verdim ve tamamen öyle olmadığını anladım, tamam biraz basitlik var yinede. Oyun içerisinde yapabileceğimiz kombolar iyi düşünülmüş, isteyen gerçekten hoş stratejiler yapabilir. Fakat bir süre sonra bunlardan da sıkılıp oyunu bırakmanız da mümkün tabii. Bunun dışında düello kısmını başarılı buldum. Hemen aynı seviyede insanlara karşı düelloya girince zevkli olabiliyor. Neredeyse her zaferde heromuz seviye atladığı için yeni kartlar falan açılıyor. Ayrıca quest sistemini de iyi oturtmuşlar. Öyle ki insan verilen görevi bitirmeden başından kalkamıyor. Kısacası, şu anlık fena değil.

ekleme: oyun şu anda open beta döneminde.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Stormholder

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Şubat 2014, 04:11:49 »
Bioshock: Infinite
Kesinlikle oynanilmasi gereken bir oyun. Nedeni, oynanisinin guzel olmasi degil; cok derin bir kurguya sahip olmasi. Ancak ingilizce oldugu icin sikinti yasanabilir. FPS tarzi oyunumuz fantastik ogeler icermekte ama bilimkurgu yonu agir basmakta bana gore. Hatta bilimkurgu acisindan bir basyapit diyebilirim. Acikcasi film izler gibi oynadim pek de keyif aldim. Paralel boyutlar ilginizi cekiyorsa bu oyunu kacirmayin diye de yorumumu bitirmis olayim.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #35 : 06 Şubat 2014, 11:31:40 »
Age of empires 3

Online oynadığım güzel bir oyun.Osmanlı ve yeniçerilerle süper zevkli :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 02 Temmuz 2014, 22:25:46 »
Transistor az önce bitti.

Verdiğim her kuruşa sonuna kadar değdi. Super Giant Games ne yapsa alırım, dememe neden olan bir oyun oldu. Önce Bastion ve şimdi de Transistor. Birbirinden sanatsal iki oyun. İster mekan tasarımı, ister karakter tasarımı olsun. Ama en çok da senaryoları ve müzikleri...

Oy oy. Mahvettin içimi Transistor. oyun boyunca da, bitirişte de birileri soğan doğradı durdu.

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 24 Temmuz 2014, 05:44:29 »
Destiny betası.

Oyun bomba gibi geliyor, özellikle PS4'ün bu kadar az oyunu olduğu bir dönemde parasını sonuna kadar hak eden bir oyun olacak gibi.

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #38 : 26 Ağustos 2014, 02:30:18 »
Terraria

Önceden ipodumdan oynuyordum, bugün de bilgisayarıma indirdim. Biraz zorlandım açıkçası ama güzel gidiyor, heh.

Sabah da azıcık da:o oynadım ama lothering hep bana sıkıcı gelmiştir, beş dakika sonra kapattım. Inquisition'ı da çıkarsalar artık, ama pc versiyonu 70 euro nedir? *playstation'a nasıl çıkar o zaman, ağlamak istiyorum*
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 26 Ağustos 2014, 12:59:23 »
Europa Universalis 4

Sanırım oynadığım en karmaşık strateji oyunu. Elbette daha zorları vardır ama Total War falan da çok zorlamasına rağmen askeri ağırlığı fazla, her şeyle bunun kadar uğraştırmıyor insanı. Askerleri bir yerde toplarken o şehrin asker kapasitesine bile bakmak zorundasınız, eğer yetmiyorsa üstünde tutunca morali düşüyor adamların. Bir savaşa giriyorsunuz, oyun takır takır ne kadar iğrenç event varsa yağdırıyor üzerinize bazen. Oh çok güzel gidiyorum derken pat, kral ölüyor. Regency Council'la (bunun türkçesini bilmiyorum) kalakalıyorsunuz ortada. Epey mesai harcamak gerekiyor çözebilmek için, çok ayrıntılı oyun. Yardım etmek isteyen olursa memnuniyetle karşılarım. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 26 Ağustos 2014, 13:06:10 »
Pillars of eternity (beta) :
Oyun tek kelime ile mükemmel . Yeni bir Baldur's Gate geliyor bu kadar :)  

Sabah da azıcık da:o oynadım ama lothering hep bana sıkıcı gelmiştir, beş dakika sonra kapattım. Inquisition'ı da çıkarsalar artık, ama pc versiyonu 70 euro nedir? *playstation'a nasıl çıkar o zaman, ağlamak istiyorum*

Da:o i 5 kere bitirdim şu ana kadar son oynayışım 100 saati geçti galiba :D Lotheringde sıkılıyorsan Deep Roads bölümlerini nasıl oynuyorsun bilmiyorum artık :P  Inqusition'a gelince ben  tam şuradan siparişimi vereceğim ----> ( http://www.amazon.com/Dragon-Age-Inquisition-PC-Deluxe/dp/B00JUI8HJ4/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1409047405&sr=1-1&keywords=dragon+age+inquisition ) deluxe edition olduğu için 70 dolar normali 60 dolar pc ps4 xbone hepsi aynı. Bu da biraz reklam gibi oldu ama Amazonla aramda hiç bir bağ yoktur arkadaşlar :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 23 Kasım 2014, 23:38:16 »
Spec Ops: The Line'ı bitirmek sonunda nasip oldu. Mekanikleri çok tekdüze olsa da harika atmosferi ve senaryosuyla kendini oynatmayı bilen bir oyun olmuş. Hani bir oyunun filmi yapılacaksa o film Spec Ops: The Line olmalı. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #42 : 24 Kasım 2014, 19:21:12 »
Mount and blade/warband
Oyun türk olmasının yanı sıra bu tarz oyunlar arasında bence en iyi oyunlardan.grafikleri çok iyi olmasa da konu ve oynanış bakımından şahane oynayın derim.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Kasım 2014, 20:11:10 »
Son zamanlarda olduğu gibi bugün de Empire: Total War. Teknolojiyi hızla geliştirmek gerekiyor ve bu da ülkede ister istemez bir aydınlanma çağı yaşanmasına ve devrime neden oluyor. Osmanlılarla oynuyorum. Daha 1720'li yıllarda Osmanlı bir devrimle yıkılıp Türkiye Cumhuriyeti kuruluyor. 200 yıl ileriden gidiyorum. :D

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Kasım 2014, 23:00:10 »
Saints Row IV. Müthiş eğlenceli bir oyun, absürdlük hat safhada, kesinlikle oynamak gerek. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır