Kayıt Ol

Ambrosia Laneti - Mustafa Resul Yalçınkaya

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ambrosia Laneti - Mustafa Resul Yalçınkaya
« : 25 Ocak 2012, 13:23:32 »

Yeni bir Türk bilimkurgusu ile karşınızdayız! Epsilon Yayınevi'nden henüz çıkan Mustafa Resul Yalçınkaya'nın yazmış olduğu Ambrosia Laneti raflardaki yerini almaya başladı.

Yenilenme süreci tamamlandığında biyolojik faaliyetleri ve kemik yapısı Rupert'ın yirmi altı yaşında olduğunu gösteriyordu. O çelimsiz, iki büklüm zavallı ihtiyar, çelik gibi bir delikanlıya dönüşmüştü. Tanrı dokunmuş gibiydi. Boyu dokuz santim daha uzamıştı. Bağ dokusundaki sertleşme bambaşka bir çehreye kavuşturmuştu onu. Kulakları yüzde on daha küçülmüş, göz ve çene altındaki torbalar kaybolmuş, sarkık kasları sertleşmiş, gevşek derisi gerilmiş, yüzünde ve bedeninde tek bir kırışıklık kalmamıştı.

Geçici yönetim, dünya nüfusunun 750 milyon olduğunu duyurmuştu. Hayatta kalanların sayısı bazı ülkelerde 100 binin altındaydı. Kimi metropollerin nüfusu 10 bini bile bulmuyordu.

Editörlüğünü Meltem Erkmen'in üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ambrosia Laneti // Mustafa Resul Yalçınkaya
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2012, 14:33:18 »
Kitabın kapağını beğendiğimi söylemekle başlamak istiyorum.

Türk fantazyasına okurlarca burun kıvrılırken iyi kapakların belli bir etkisi olacaktır. Bu nedenle o eski, sanki son anda çizilmiş gibi duran illüstrasyonların yerine böyle kapaklarla piyasaya çıkmaları beni mutlu ediyor.

Ancak şöyle bir sorun var, konudan pek bir şey anlayamadım. İki paragraflık tanıtımdaki o 2 paragraf da birbiriyle alakasız. Kitap neyi anlatıyor, ne demek istiyor, yayınevinin bize gönderdiği arka kapak yazısı bu noktada yetersiz kalmış.

Keşke daha iyi ve açıklayacı bir arka kapakla gelseydi karşımıza. Yine de okuyup görmek gerek. Ben reklam açısından eleştiriyorum.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ambrosia Laneti // Mustafa Resul Yalçınkaya
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2012, 16:24:25 »
Hem konuya ilişkin daha detaylı bilgi, hem de kitaba olan ilginizi arttıracak bilgileri, yazarla yapılmış söyleşide bulabilirsiniz. BURADAN buyurun.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "