Kayıt Ol

Seçkide Otuz İkinci Ay !!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Seçkide Otuz İkinci Ay !!!
« : 12 Şubat 2012, 23:30:45 »

Selamlar,

Otuz iki ayı devirdiğimiz şu günlerde, Lahit temalı seçkimizle karşınıza gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her adımda üçüncü yılımıza yaklaşıyor, her seçkide birbirinden farklı maceraların içine dalıyoruz. İşte yine birbirinden güzel öyküler, heyecanlı serüvenlerle siz okurların karşısındayız. Gerek yeni yazarlar, gerekse eski dostlarla bir seçkiyi daha ifa ediyoruz. Hepsi birbirinden eğlenceli, her biri diğerinden daha sürükleyici tam altı adet öyküyle karşınıza geliyor.

Gelin hep beraber kimler hangi öyküsüyle buyur etmiş, göz atalım:

- Bitmeyen Gecenin Şarkısı adlı öyküsü ile Beyza Taşdelen

- İlk Kar adlı öyküsü ile Gökcan Şahin

- Uyku Eşlikçileri adlı öyküsü ile Hatice Dırmıkcı

- Halı adlı öyküsü ile Melahat Yılmaz

- Pazuzu adlı öyküsü ile Orçun Can

- Yalnız Ruhun Mezarı adlı öyküsü ile Özgürcan Uzunyaşa

Sizlere iyi okumalar dilemeden önce bir sonraki seçki temamızın “Rehine” olduğunu belirtip, yazdığınız öyküleri kayiprihtim@gmail.com adresine yollayacağınızı da hatırlatmış olalım.

İşte şimdi içimiz rahat bir şekilde huzurlarınızdan ayrılabilir, sizleri öykülerle baş başa bırakabiliriz. Hepinize iyi okumalar, neşeli günler.

Sevgiler,
Hakan “magicalbronze” Tunç
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Seçkide Otuz İkinci Ay !!!
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2012, 23:44:03 »
Katılamadığım için biraz surat astığım bir seçki olacaktı neredeyse. Katılan isimleri görünce yüzüm güldü. Özellikle Gökcan ve Fiddler'ı seçkide görmek çok güzeldi.

Bu ay bütün öyküler göz dolduruyor; okumak için sabırsızlanıyorum. Emek harcayan herkese teşekkürler! :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2012, 23:54:12 »
Katılmaya o kadar niyetlenmiştim ki... Ama olsun, ben de bir dahakine katılırım. Vakit bulduğumda girip bütün öyküleri okuyacağım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2012, 10:06:45 »
Yeni isimler görmek çok güzel. Lahit zor bir temaydı. Şahsen en yazacak hiçbir şey bulamadım. Hatta temayı "lahit" olarak belirleyen sevgili arkadaşlara da tepkiyilim bu nedenle :P. Ama bu da yeni yüzleri seçimizde görmemize neden oldu. Öykü sayısı az ama, az olduğu kadar öz de olduğunu düşünüyorum.

Not: yeni temanın "Rehine" olması şok güsel oldu *-*.

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2012, 12:19:08 »
Uykularım kaçarak beklediğim bir seçkiydi "Lahit". Yataktan kalkar kalkmaz bilgisayar'ın başına koşmama neden oldu . xD
Bende katılabilmeyi umuyordum oysa. :/ Herneyse.

Dedim ya merakla beklediğim bir seçkiydi bu ay ki. Tema çok hoşuma gitmişti çünkü. Kendi öykümü Ö.S.'ne yetiştiremedim ama bir gün, belki  iskelede yayınlamaya cesaret ederim kimbilir xD Nasip Rehine 'ye ^^

Tüm yeni yazarlarımızı kutluyor ve katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Herkese eline sağlık demekten ve gelecek ay ve "Rehine" için çalışmaya başlamaktan başka birşey kalmıyor geriye. Tüm ahaliye keyifli okumalar dilerim.^^

Edit: Lord Engord ve Fidller'i de seçkide görmek çok iyi oldu açıkcası ^^
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, 21:57:18 »
Merhaba. Size gönderilen öyküler arasında seçim mi yapıyorsunuz, yoksa gönderen herkesinkini sitede yayınlıyor musunuz?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2012, 21:58:44 »
Merhaba. Size gönderilen öyküler arasında seçim mi yapıyorsunuz, yoksa gönderen herkesinkini sitede yayınlıyor musunuz?

Gönderen herkesinki, "temaya uymak şartıyla" öykü seçkimizde yayınlanıyor. Tek şartımız her ay belirlenen temaya uymasıdır. Bunun yanı sıra bilimkurgu, fantastik, gotik, korku vb. bir öykü olması da tercihimizdir.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2012, 22:00:54 »
Daha demin öykü seçkisi başlığı altındaki yorumları okuyordum ve ilk sayfalarda 6 sayfa kuralı diye bir şey gördüm. Bu yeni tema (rehine) ile ilgili bir öykü yazdım ve yaklaşık 4 sayfa. Bunun anlamı yayınlanmayacak olması mı?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2012, 22:05:54 »
Daha demin öykü seçkisi başlığı altındaki yorumları okuyordum ve ilk sayfalarda 6 sayfa kuralı diye bir şey gördüm. Bu yeni tema (rehine) ile ilgili bir öykü yazdım ve yaklaşık 4 sayfa. Bunun anlamı yayınlanmayacak olması mı?

O çok eski bir kuralımızdı. Şu anda öyle bir kurala sahip değiliz. Yaklaşık 4 sayfa olan öykünüzün uzunluğu uygundur. Açıkçası sayfa konusunda son 1 yıldır bir kıstasımız yok.

Temaya uyduğu, düzgün Türkçe kullanıldığı ve yazı tipi Times New Roman yazı tipi boyutu ise 12pt ayarlandıktan sonra bir problem olmayacaktır.

Çevrimdışı okurgezer

• **
  • 50
  • Rom: 0
  • yola düşmeli...
    • Profili Görüntüle
    • Mavi Defter
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2012, 09:09:09 »
Lahit için öyküyü yarıladıktan sonra şehir dışına çıkmak durumunda kaldım. Döndüğümde seçki çoktan yayınlanmıştı. Kurgu iskelesine yollanacak artık çaresiz. Ama rehine de çok şahane tema sanki :) Bu konuyu kaçırmamalı...
"It's a dangerous business, Frodo, going out of your door," he used to say. "You step into the Road, and if you don't keep your feet, there is no knowing where you might be swept off to..."

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2012, 17:00:06 »
Lahit için öyküyü yarıladıktan sonra şehir dışına çıkmak durumunda kaldım. Döndüğümde seçki çoktan yayınlanmıştı. Kurgu iskelesine yollanacak artık çaresiz. Ama rehine de çok şahane tema sanki :) Bu konuyu kaçırmamalı...
Fena fikir değil. Benim de üzerinde çalıştığım bir öykü vardı. Kurgu iskelesine gönderebilirim.
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 17:28:57 »
Şimdi yazsam yetişir mi acaba? Yani kaçında yayınlanacak bu seçki?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2012, 18:43:09 »
Şimdi yazsam yetişir mi acaba? Yani kaçında yayınlanacak bu seçki?

5 Mart gibi düşünüyoruz. Hâlâ vakit var. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2012, 21:53:17 »
Umarım yazıp gönderebilirim.