Kayıt Ol

Léon~Sevginin Gücü

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Léon~Sevginin Gücü
« : 30 Ocak 2008, 19:30:35 »

Tür : Gerilim / Dram / Aksiyon
Yönetmen : Luc Besson
Senaryo : Luc Besson
Görüntü Yönetmeni : Thierry Arbogast
Müzik : Eric Serra
Yapım : 1994, Fransa / ABD , 110 dk.

Oyuncular

Jean Reno (Léon) , Gary Oldman (Norman Stansfield) , Natalie Portman (Mathilda) , Danny Aiello (Tony) , Peter Appel (Malky)  

Kusursuz bir katil. Masum bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış. Erkek sessizce hareket ediyor. Duygusuzca öldürüyor. İz bırakmadan yok oluyor. Zayıf noktasını ise sadece... 12 yaşındaki bir kız biliyor.

12 yaşında New York'ta yaşayan bir kız olan Mathilda üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Mathilda'yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir. Bir gün, Stansfield ve adamları sudan bir sebepten, tüm ailesini katlettikleri zaman, o sırada alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Léon'un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

12 yaşındaki kız, kısa süre içinde Léon'un sıradışı mesleğini keşfedecek ve küçük kardeşinin intikamını almak için bu profesyonel katilden yardım isteyecektir. Babalık yapmak işlerinde ve arkadaşlıkta olabildiğine deneyimsiz olan Léon Mathilda'yı beladan uzak tutmak için ümitsizce çabalar. Sonunda bir katil, bozulmuş bir polis ve masum küçük kızın ekseninde dönen hikaye doruğa çıkarak yönetmen Luc Besson'un en iyi filmlerinden birinin öyküsünü oluşturur.

Harika bir film, kesinlikle izlemelisiniz. Gary Oldman'ı tanıyamayabilrisiniz bi de. :P

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Léon~Sevginin Gücü
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2008, 16:40:43 »
İnsan piskolojisini, onun değişkenliğini, yalnızlığı, sevgiyi hiç sıkmadan hatta kendine bağlayaran aktaran nadir filmlerden. Gerçekten çok güzel bir film...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2009, 20:58:51 »
Yine ağladığım filmlerdendir kendisi. İşlenen sevgi teması mükemmeldi. Ayrıca Jean Reno'nun oyunculuğu takdire şayandır. Gary Oldman'ın oyunculuğu da ona keza. Film boyunca hayranlıkla izlemişimdir hareketlerini.
Ayrıca bunu, ben 9-10 yaşlarında iken TGRT'de yayımladılardı. Ben de izledimdi. Filmde Bay Domuzcuk gibi bişey vardı, o domuzcuğu söylerken sansürlenmişti. "Dııııt" diye gelen ses, muhtemelen la notası, kulağımda çınlar Çok gülmüştüm. Hâlâ da gülüyorum.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2009, 21:25:44 »
çevirisine hayran kaldım doğrusu ;D bide şey bu filmde mathilda banyodan çıplak falan çıkıyomuş leon görüyomuş ama mathilda umursamıyomuş. Tabi kızın babasından izin çıkmayınca çekmemişler ;D
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2009, 02:39:39 »
Uzun zamandır beni böyle duygulandırabilen bi' filmle karşılaşmamıştım sanırım. 'Ama ben ağlarım ya' gibi saçma tepkiler vermeme yol açmıştır. Jean Reno amcayı bi' kez daha sevdirmiştir, küçük Natalie Portman'a hayran bırakmıştır.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2009, 00:55:34 »
"i dont care about living. İ want love or death." Nihbrin kişisi der ki bu filmi en iyi yada iyi gibi değerlendirmemek lazım, daha çok "izlerken bana en çok şey hissettiren film" gibi tabirler uyumlu kaçıyor. Çekimi cesaret isteyen bir film olduğu için ayrıca saygı duyuyorum tüm kadrosuna ama özellikle Luc Besson kişisine.
İzlerken değil ama üzerinde düşünürken daha çok ağırlaşan bir film benim için, Leon'un yıllar sonra ilk kez yatakta yatmasından duyduğu mutluluğu unutamam.

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2010, 18:33:06 »
Seviyorum bunu!

Leon'un son pim numarası ve o psikopat hap sahneleri yok mu... :D