Kayıt Ol

Bu Dünya'dan Daha Çok, Uzayı Seviyorum

Çevrimdışı zçaiqü

• **
  • 76
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Bu Dünya'dan Daha Çok, Uzayı Seviyorum
« : 24 Şubat 2012, 19:40:01 »

İçimde bir astronotla yaşıyomuşum yıllardır. Kendisi bu yıl açığa vurdu şahsını. Uzay belgeselleri falan izlemeye başladım lan.  Gezegenler, yıldızlar, nebulalar (‘’ne bu la ?’’ deme paşam böyle ışıklı mışıklı yakışıklı oluşumlar bunlar). İnsan bunları görünce ‘’ulan bizim bi numaramız yokmuş meğer’’ diyor. Adam ışık yılı diyor anlatırken ışık yılı ! Öyle metreye, kilometreye benzemez. Kıçına motor taksan sittin senede gidemezsin bir yıldızda bir yıldıza.

Eee uzay bu, ucu bucağı yok. Ne diyodum ? Ha, mesela gökyüzüne baktığında gördüğün yıldız aslında o anda orada var olmayabiliyomuş. ‘’Hööaa’’ dediğini duyar gibiyim şimdi. Yıldızlar baya uzak tabi. Sen şimdi uzak deyince Edirne’deysen Kars’ı anlıyon ama öyle böyle uzak değil diyim. Anladığın kadar artık. İşte bu yıldızlar bilmem kaç ışık yılı mesafeden saldıkları içün ışınlarını bize, o ışınlar Dünya’ya gelene kadaaar  o yıldızlar çoktan dalgayı tutmuş olabiliyor. Sen sadece ışıklarını görüyon, yıldız gördüğünü sanıyon. Ondan sonra yok büyük ayı yok küçük ayı. Ne ayısı ? Yok, öyle bi şey.

NASA! Adı bile yetiyor insanı heyecanlandırmaya. Fuzuli enformasyon:  Çalışanlarının yüzde 90’ı kel değil bu oluşumun. Taa ebesinin damında gözlem evleri, devasa teleskoplar ,hummalı ve disiplinli bir dikiz… Sinyal gönderiyoruz sürekli. Bi nevi çağrı atıyoruz ‘’uzaylı’’ dostlarımıza, geri dönerler belki diye. Gezegence pintiyiz.

Acaba diyorum uzay boşluğu insanın uykusunu mu getiriyor ? Ben astronot olsam Ay’la yetinmezdim. Bir Mars’tır efenim bir Jüpiter’dir seyirtirdim. Lakin daha neyşinıl ceokrafik’i bile ana dilinde yazamıyorum. Bir hayal benimkisi, bir düş, bir de ;

‘’Ağlamayın dostlarım, keder istemiyorum

Bu dünyadan daha çok, uzayı seviyorum

Ağlamayın dostlarım, keder istemiyorum

Bu dünyadan daha çok, uzayı seviyorum’’

H. Barış Beledin
cellde.tumblr.com

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bu Dünya'dan Daha Çok, Uzayı Seviyorum
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2012, 20:50:21 »
Mantıklı ve doğru olan da bu zaten.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2013, 14:34:06 »
Kim sevmez ki? ;) Galiba dünyadan daha temiz, saf bir yer olarak düşündüğümüz için oluyor. En azından bende öyle.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2013, 16:58:15 »
Birkaç yıldır uzaya artan bir ilgim var. Ne yazık ki bu yüzden adım UZAYLI'ya çıktı.
Filiz, senin hakkında marsa gitti diyorlar. Doğru mu? Uzaydan Filiz'e gibisinden espirilerle karşı karşıyayım.
Uzay bilimleri okusam mı diye düşünmeye başladım. Velhasıl uzayı dünyadan çok sevenlerden biriyim dostlar:)
Şimdi, daima ve sonsuza dek