Kayıt Ol

Arka Sokak - Oyun Dışı Başlık

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: Arka Sokak - Oyun Dışı Başlık
« Yanıtla #15 : 21 Mart 2012, 02:47:02 »
Söylediğiniz her şey için teşekkürler öncelikle.. Kusura bakmayın sizlere büyük haksızlık ediyorum sebepsiz boşluklarla bazen. Muhtemelen durumumu önceden açıklamalıydım ki; oyunda yer almak isteyenler buna göre kararlarını verseydi.

Bu son 2 haftanın benim tarafımda ne kadar çılgınca geçtiğini basitçe özetlemek gerekirse, haftanın 5 günü tüm gün boyunca okuldaydım ve başımı kaldıracak vakit bulmakta bile zorlandım. Karn Aduamin'deki başlıktan görmüş olabilirsiniz. Film & TV üzerine yüksel lisans yapıyorum ve şu anda hem final projem olan kısa film, hem de mayıs başında teslim etmem gereken bir kısa belgesel üzerine çalışıyorum. Bunlara saçma derecede çok zaman harcamam gerekiyor belirli bir standartı tutturmam için.

Bunun üzerine okul-dışı bazı faaliyetlerim de ekleniyor. En yakın zamanda dördüncü taslağını bitirip teslim etmem gereken bir çocuk kitabı, ve elbette bu oyunun da çıkış noktası olan Pazuzu öyküsü var. 5 Nisan'dan önce onun da son kısmını teslim etmeliyim ki bir sonraki Aylık Öykü Seçkisi'nde hikaye sonlanabilsin.

Bir de tüm bunların üzerine Londra'da ailemden ayrı yaşıyorum ve yemek, bulaşık, çamaşır, temizlik, ütü derken göz ardı edeceğimiz bir takım ev işleri bile zaman ayırmam gereken ayrı "iş" başlıklarına dönüşüyor.

Ve tabii hepsinden önemlisi, hep dediğim üzere henüz oyunun temelleri yeni atıldığı için, bir düzene oturmadığı için benim için çok daha fazla kat emek gerekiyor oyuna.

Elbette bu söylediklerimin hiçbiri, "acıyın bana" nidası, veya uzun aralıklar için mazeret değil. Bu yola baş koyduysam, elbette sizlerin beklentilerini boşa çıkarmamam gerekir; o yüzden başa dönüyorum ve uzun aralar için tekrar hepinizden özür diliyorum.

Not: Normal şartlarda en yoğun çalışma günlerim olan Salı-Çarşamba haricinde çok büyük aksaklıklar olmaması için uğraşıyorum.

Ve bir kere daha hepinize teşekkür edip özür diliyorum.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Mart 2012, 13:41:11 »
Oyunun iptalinden korkuyordum en azından devam ediyormuşuz :)

:fight:

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2012, 21:37:35 »
Malkavian'ın karakteri ne kadar eğlenceliymiş yahu :D. Çok renkli ve farklı bir karakter yaratmış. Tebrik ediyorum kendisini.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Mart 2012, 20:25:40 »
Malkavian'ın karakteri ne kadar eğlenceliymiş yahu :D. Çok renkli ve farklı bir karakter yaratmış. Tebrik ediyorum kendisini.

Ben LM'in karakterine hayran kaldım. Ortalıkta dolaşıp iblislerin yüzünü gözünü dağıtan bir savaşçı Oo. İyi ki aynı şehirdeyiz, kısmet olur da buluşursak güzel bir rastlantı olur :D
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2012, 22:07:58 »
Tüm hamleleri yazabildiğime inanamıyorum şu an evet :D

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2012, 23:36:51 »
Tüm hamleleri yazabildiğime inanamıyorum şu an evet :D

Evet iyi oldu :D Gece gece uyalanacak bir şey buldum kendime :P :D

-John Lennon.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2012, 23:46:55 »
Madcap'in karakterinin adının Daniel olması eski anıları canlandırdı lan. Of. Resmen nostalji yaşadım iki dakikada.

Spoiler: Göster
#rekt

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Yeni Yetiler Geldi!
« Yanıtla #22 : 02 Nisan 2012, 23:54:50 »
Biliyorum biliyorum, çok beklettim, fazla beklettim sizleri; ama sonunda yeni yetiler geldi. İlk planımda hali hazırda 10 tane olan yetilere 10 tane daha eklemek vardı; ancak sadece eklemiş olmak için çok da işe yaramayacak yetiler uydurmak istemedim. O yüzden şu anda 6 yeni yeti eklenmiş bulunuyor listeye. Eğer başka herhangi bir yeti eklenecek olursa yine duyururum; ancak bir daha böyle büyük sayılarda ekleneceğini sanmıyorum. Şu an varolan 16 yetinin üzerine yetiler eklenecek olursa birer-ikişer eklenecektir.

Verdiğim söz hala devam etmekte. Şu an oyunda olan herkes kaç yeti alması gerekiyorsa (2-3) yenilenmiş yetiler listesinden tekrar seçebilir. Bir sonraki hamlenizin altında bir "Göster" kutusu içine değiştirilmiş hallerini yazarsanız hemen değiştiririm. NOT: Bu bir kereye mahsustur ve bundan başka toplu değiştirme şansınız olmayacaktır.

Bir de iki küçük not:

1) Yavaşlık ve onun yarattığı sıkıntılar dışında oyunun nasıl gittiğine dair görüşlerinizi, yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz, merak ediyorum tepkilerinizi ve geliştirebileceğimiz yerleri.

2) Hiç kimse "içgüdü puanı" kullanmıyor gibi görünüyor. Sadece unuttunuz mu diye merak ederek hatırlatmak istedim.

SON NOT: Sizler de benim kadar sıkıldınız mı Faye Laraye konusundan? Yeni evrensel senaryolar çok yakında geliyor. Hatta bir tanesi epey yakın!

Spoiler vermek istemiyorum, senaryolarınızda bazı NPC'lerin bu konuda konuştuğunu duyabilirsiniz; ama basitçe söylemek gerekirse dünyanın çivisi çıkıyor...

Bu başlığı sessiz bırakmayalım. Konuşalım konuşalım konuşalım!!!

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2012, 00:36:06 »
Fayeden baya sıkılmıştımda ödülü çok tatlı geldi yaapacak bişi yok :) yetilere bakayım ben hemen :)

buarada uzun zaman sonra hızlı bir giriş yaptın yine :)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #24 : 03 Nisan 2012, 00:48:47 »
buarada uzun zaman sonra hızlı bir giriş yaptın yine :)

Bugün daha çok zaman ayırabildim, bir de son günlerde iyice yavaşlamıştı oyun, bir iyice toparlayayım istedim.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2012, 15:36:58 »
Ben aslında seçtiğim yetilere göre karakterin özelliklerini belirlemiştim, şimdi değiştirmek zor olacak tabi. Fakat güzel yetiler var yeni, ileriki seviyelerde artık.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Yetiler Geldi!
« Yanıtla #26 : 03 Nisan 2012, 15:47:21 »
Alıntı

2) Hiç kimse "içgüdü puanı" kullanmıyor gibi görünüyor. Sadece unuttunuz mu diye merak ederek hatırlatmak istedim.

Doğrusu; unutmadım, kendi adıma söylemek gerekirse. Ama çok çok mühim bir durum olsun da kullanayım diye bekliyorum ki içgüdüler boşuna gitmesin. Ne de olsa içgüdüler tek bonusumuz, başka birey yok. %50 joker hakkı ya da seyircilere danışma gibi şeyler olmadığı ve tek jokerimizin içgüdüler olduğu için, onları hor kullanmak kötü olur :D.

İkinci olarak Faye konusu hiç sıkmadı beni. Şu Faye olayı evrensel bir olay gördüğüm kadarıyla. Bu da beni heveslendiriyor, çünkü ileride oyuncuların bu olay sayesinde bir araya gelme ihtimalleri kuvvetli. Eğlenceli olabilir diye düşünüyorum.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2012, 21:11:35 »
Buradan net olarak açıklıyorum.. LegalMc son hamlesiyle öyle bir beynimi yaktı ki; bir oturup soluklanmam gerekiyor, o yüzden hamlesini yazamıyorum.

Ev, mutfak, gizli dolap, abur cubur, acun, google hatun, emily, engin, cüneyt hoca, ödev falan derken ben kimim, hayatta amacım ne, babam böyle güzel pasta yapmayı nereden öğrendi falan, hepsi silindi gitti aklımdan.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2012, 00:38:13 »
Ben de LegalMc'yi oyunu yepyeni bir boyuta taşıdığı için tebrik ediyorum. Hamleyi okurken evine gizlice baskın yapmış magazinciler gibi hissettim kendimi, bir hoş oldum.

Ayrıca Engin'e attığı mesajı bana ulaştırmanızı şiddetle tavsiye ediyorum, geri çevrilmek neymiş görsün. Hakaret falan serbestti değil mi?
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Nisan 2012, 20:33:48 »
Buradan net olarak açıklıyorum.. LegalMc son hamlesiyle öyle bir beynimi yaktı ki; bir oturup soluklanmam gerekiyor, o yüzden hamlesini yazamıyorum.

Ev, mutfak, gizli dolap, abur cubur, acun, google hatun, emily, engin, cüneyt hoca, ödev falan derken ben kimim, hayatta amacım ne, babam böyle güzel pasta yapmayı nereden öğrendi falan, hepsi silindi gitti aklımdan.

Eve kısılı kalmışken biraz hareket getireyim dedim :P

Ayrıca Engin'e attığı mesajı bana ulaştırmanızı şiddetle tavsiye ediyorum, geri çevrilmek neymiş görsün. Hakaret falan serbestti değil mi?

Ne olacak yardım etsen :(
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.