Kayıt Ol

Vampire Hunt - Oyuncu Alım Başlığı

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Vampire Hunt - Oyuncu Alım Başlığı
« : 18 Mart 2012, 02:34:39 »

Vampire Hunt

Bundan yüzyıllar önce, yapraklardaki sakin rüzgar dokunuşu ve kuş cıvıltılarıyla dolu dünyanın sessizliği bir ışıkla bozuldu; bu ışık, barış rüzgarlarını dindirip dünyanın tüm benliğini sömürecek olan olgunun, insanlığın ilk huzmesiydi. Adem ve Havva adındaki fırtına öncesi sessizliğin ilk fısıltısı, sonraları evlenecek ve 3 tane de oğulları olacaktı; Caine, Abel ve Seth. İlk doğan Caine, bitkileri yetiştirdi. Onları suladı ve büyüttü, hayat verdi. İkinci doğan Abel hayvanlara baktı. Onları besledi ve büyüttü.
Bir gün babaları Adem, iki oğluna keskin bir ses tonuyla; "Caine ve Abel, yukarıdaki için bir kurban getirin. Getirin ki yaratıcınıza olan minnetiniz bilinsin." dedi. Caine, yukarıdaki için en tatlı meyvelerini, en olgun bitkilerini getirdi. Abel ise en genç, en güçlü hayvanını kurban etti.

İki kardeş de kurbanlarını Adem'in ocağına koydular ve ateşe verdiler. Duman onları yavaşça yukarı doğru götürdü. Abel'in kurbanı tatlı bir koku yayıp kabul edilirken, Caine'inki kabul edilmedi ve Caine sert bir şekilde azarlandı.

İlk doğan (Caine) ağlamaya başladı, gece gündüz yukarıdakine dua etti.

Gel zaman git zaman, Adem kurban vaktinin yeniden geldiğini söyledi. Abel yine en güçlü ve genç hayvanlarından birini öldürdü. Caine ise eli boş geldi, çünkü kurbanının istenmeyeceğini biliyordu. "Caine, neden bir kurban getirmedin?" diye sordu Abel. İlk doğan, gözleri yaşlı bir şekilde kardeşinin kalbine mızrak saplayarak onu kurban etti; hayatta en çok sevdiği şeyi.

Bu olayın ardından yukarıdaki onu cennetten attı, ve Nod denilen bir yere sürgün etti.

azrailCaine karanlıkta yalnız kalmıştı. Açtı, üşüyordu ve ağlıyordu... Karanlığın içinden tatlı bir ses geldi. Siyahlar içinde bir kadın Caine'e doğru yaklaştı:
"Hikayeni biliyorum, Nod'lu Caine. Açsın, bende yemek var. Üşüyorsun, bende kıyafetler var. Üzgünsün, bende rahatlık var". Şaşırmış olan Caine: "Benim gibi lanetli birini niye rahatlatasın? Neden giydiresin? Neden besleyesin?" dedi, ve alacağı cevapla daha da şaşıracaktı:

"Ben senin babanın ilk karısıyım. Yukarıdakine karşı geldim ve özgürlüğü karanlıklarda buldum. Ben Lilith'im. Bir zamanlar ben de üşüyordum. Benim için sıcaklık yoktu. Bir zamanlar ben de açtım, benim için yemek yoktu. Bir zamanlar ben de üzgündüm, benim için rahatlık yoktu."

Lilith, Caine'i ağırladı ve onu besledi, rahatlattı. Caine onun evinde bir süre kaldı, ve bir gün ona sordu: "Sadece karanlıktan, bu evi nasıl yaptın? Nasıl kıyafetler yarattın? Yiyeceklerini nasıl yetiştirdin?"

Lilith gülümsedi ve cevap verdi: "Ben uyandım. Bu sayede istediğim gücü yaratıyorum". Gözleri parıldayan Caine: "Beni de uyandır Lilith, benim de güce ihtiyacım var. Ben de kendi evimi, giysilerimi, yiyeceklerimi yaratmalıyım."

"Uyanmanın sana ne yapacağını bilmiyorum. Sen baban tarafından lanetlendin. Ölebilirsin, sonsuza kadar değişebilirsin." İçini kemiren heyecanla Caine:

"Güç olmayan bir yaşamın ne önemi var? Sen olmadan ben ölürüm, ama senin kölen olarak yaşayamam." Lilith Caine'i seviyordu. Sonuçlarından emin olmadığı için istemese de Caine'e olan sevgisi, içinden gelen sesin önüne geçti ve onu uyandırdı. Bileğinden gelen kanı bir kaba koydu ve Caine'e içirdi. Caine Abyss'e düştü, o kadar uzun süre düştü ki bu ona sonsuzluk gibi geldi. Gözlerini açtığında karanlık bir yerdeydi.

azrailKaranlığın içinde Caine parlak bir ışık gördü. Gecede parlayan ateş, Michael, Kutsal Ateşin koruyucusu ona gelmişti, ve şöyle dedi. "Adem ve Havva'nın oğlu, suçun büyük ama babamın bağışlayıcılığı daha büyük. O seni affetti."

Kızgın ve kırgın Caine cevap verdi: "Yukarıdakinin acımasıyla değil ancak kendi vicdanımla gurur içinde yaşayabilirim." Reddetmişti. Ve Michael ona ilk lanetini verdi:

"Bu diyarlarda gezdiğin sürece, sen ve senin çocukların ateşten korkacak. Ateşim sizin derinizi yakacak ve sizi mahvedecek."

O gecenin sabahında, ufuktan Raphael, güneşin koruyucusu göründü. Caine'e şöyle dedi: "Adem'in oğlu, Havva'nın oğlu, kardeşin Abel cennetten senin günahlarını affetti. Tanrı'nın bağışlamasını kabul etmeyecek misin?"

Caine cevap verdi: "Abel'ın bağışlaması bir şey ifade etmez. Ancak ben kendimi affedebilirsem gerçekten affolmuş sayılırım", ve reddetti. Onun için değişen pek olmamıştı, bir şey dışında; Raphael ona ikinci lanetini vermişti:

"Bu diyarda gezdiğin sürece sen ve çocukların gün doğuşundan korkacak. Güneşin ışınları sizi ateş gibi yakacak. Şimdi git ve karanlık bir yere saklan, saklan ki güneşin gazabını hissetme!" İçini hırs bürüyen Caine kaçtı, kaçtı... ve karanlık bir mağaraya saklanarak derin bir uykuya daldı. Uyandığında ölüm meleği Uriel onu kanatlarının arasında tutuyordu. Caine'e doğru eğilerek kulağına fısıldadı: "Adem'in oğlu, Havva'nın oğlu, Tanrı senin bütün günahlarını bağışladı, kabul et ve bütün lanetlerinden kurtul.."

Büyük bir fırsat gibi görünen bu teklife kırgınlığı dinmeyen Caine cevap verdi: "Tanrının bağışlamasıyla değil, kendi bağışlamamla yaşayacağım. Ben benim. Yaptıklarımı yaptım. Bu asla değişmeyecek".

azrailVe Tanrının kendisi, Uriel'ın ağzından Caine'e son ve en büyük lanetini verdi:
"Sen ve senin çocukların, bu diyarda gezdiği sürece karanlığa tutunacaklar. Sadece kan içecekler. Sadece kül yiyecekler. Bir ölü gibi yaşayacaklar, fakat ölmeyecekler. Son günlere kadar dokunduğunuz her şey yok olacak!"
Bu lanetle Caine acı bir çığlık attı, gözlerinden kan geliyordu. Kanı bir kabın içine doldurdu ve içti.Kafasını kaldırdığında Gabriel karşısında duruyordu. Fırtına sonrası sessizliğinin verdiği yankıyla: "Adem'in oğlu, Havva'nın oğlu; babamın bağışlayıcılığı sandığından çok daha büyük. Şimdi bile affedilmeye bir yol açıldı. Bu yola "Golconda" diyeceksin. Çocuklarına ondan bahset, çünkü sadece bu yolla yeniden ışıkta yürüyebileceksiniz."

---o---

Boş bir kalp, boş bir ruhtur.
Boş bir ruh ise karanlıkta dolaşan, sevgisiz bir yaşam…

Tarafını seç. Av mı olacaksın avcı mı?

Oynamak isteyenler bu başlık altında başvurularını yapabilirler.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vampire Hunt - Oyuncu Alım Başlığı
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2012, 19:01:55 »
Henüz başvuru olmamış ama eğer oyun açılacak olursa ben oynamak isterim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2012, 19:31:05 »
Yeterli oyuncu olması durumunda bu oyun da forumdan oynanacaktır. Malkavian daha önce de Vampire Hunt tarzı oyunlar oynatmıştı bu forumda. Bakalım bu defa kim ava giderken avlanacak :P.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2012, 19:38:07 »
Oyunun forumda oynanması durumunda, kesinlikle katılacağım.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2012, 19:40:47 »
Buarada av kim? avcı kim?

insanlar av mı yoksa avcı mı? :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2012, 19:56:18 »
Oyun forum üzerinden oynanacak. Başlama tarihi şimdilik belirli değil.

Oyunda farklı sınıfların yanında farklı tarihler de seçebileceksiniz.

Oynanacak tarihe göre de sınıflarımız olacak.

MS 400 Yılını seçenler: Gladyatör, Aristokrat, Keşiş, Cadı, Kurt Adam, Vampir ve Vampir Avcısı olabilecekler gibi bir örnek verirsem açıklayıcı olmuş olur sanırım.

Oyundaki ikinci tarih seçeneği 2012 yılı olacak. Bu yıla uygun sınıfları da seçebileceksiniz. ve bir de eğer yeterince bilgi ve hikaye özgeçmişi yazabilirsem Gelecekte geçen bir oyun da seçebileceksiniz.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2012, 19:59:01 »
Ben oynamak istiyorum uygun görürsen. Başlangıç için senden haber bekleyeceğiz anlaşılan  :fight:

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2012, 20:45:47 »
Gelecek işini halledebilirsen ben katılmak isterim abi.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2012, 00:39:58 »
Bakalım. Katılım yeterince olursa bölümü açıp yavaştan karakter kağıtlarını ve hikayeleri koymaya başlarım.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2012, 00:43:31 »
yeterince katılım derken sayıyı belirtebilir misin :)
teşvik edelim bazı arkadaşları :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mart 2012, 13:27:00 »
Onu ben de bilmiyorum. Yöneticilerin takdiri artık.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2012, 21:48:09 »
4 Oyuncu bulunursa açalım konusunu hemen.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
Eveet yaklaşık 1,5 saatlik uğraşların sonunda karakter kağıdını forum formatına uydurabildim. O table formatını bu kadar karışık yapan kodlamacılara buradan selamlar. Kutucukları KoyuBeyaz'ın Demir Yumruğundan arakladım. Hakkını helal etsin :) Numaralandırmalarla ilgili detaylı açıklamayı da sonra bir ara ekleyeceğim.

ÖRNEK KARAKTER KAĞIDI

Karakter Görseli: (Oyuncunun seçimine göre eklenecektir

İsim: Karakterin İsmi

Tarih: Senaryo başlangıç tarihi

Karakter: Karakter için seçilen sınıf (Cadı,Kurtadan,Gladyatör vs.)

Jenerasyon: Vampir ve bazı karakterler için önemli olan yaşa göre sınıflandırma sistemi.    
ÖZELLİKLER
1.1
Fiziksel
Güç:              □□□□□□□□□□
Çeviklik:         □□□□□□□□□□
Dayanıklılık:     □□□□□□□□□□
1.2
Sosyal
Karizma:         □□□□□□□□□□
Görünüm:       □□□□□□□□□□
Yönlendirme:   □□□□□□□□□□
1.3
Mental
Ön Görü:         □□□□□□□□□□
Zeka:             □□□□□□□□□□
Bilgi Birikimi:     □□□□□□□□□□
YETENEKLER
2.1
Kabiliyetler

Tehdit:          □□□□□□□□□□
Kaçınma:        □□□□□□□□□□
Liderlik:          □□□□□□□□□□
Sokak Bilgisi:   □□□□□□□□□□
Saklanma:      □□□□□□□□□□
Sokak Dövüşü:□□□□□□□□□□
Sportif:          □□□□□□□□□□

2.2
Beceriler

Hayvan Bilgisi: □□□□□□□□□□
El Sanatı:       □□□□□□□□□□
Sürüş:           □□□□□□□□□□
Ateşli Silahlar: □□□□□□□□□□
Yakın Dövüş:   □□□□□□□□□□
Rol Yapma:     □□□□□□□□□□
Gizlilik:           □□□□□□□□□□
Hayatta Kalma:□□□□□□□□□□

2.3
Bilgi Birikimi

Bilgisayar:       □□□□□□□□□□
Finans:           □□□□□□□□□□
Araştırma:       □□□□□□□□□□
Kanun:           □□□□□□□□□□
Dil Bilimi:         □□□□□□□□□□
İlaç:              □□□□□□□□□□
Mistik:            □□□□□□□□□□
Politika:          □□□□□□□□□□
Bilim:              □□□□□□□□□□
AVANTAJLAR / DEZAVANTAJLAR
3.1
Öz Geçmiş                        
1-
2-
3-
3.2
Özel Yetenekler              
1-
2-
3-
3.3
Dezavantajlar                    
1-
2-
3-

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2012, 22:18:45 »
Daha once soyledigim gibi benim yerimi ayiralim. Suanda disardayim telefondan yerimi ayirtayim dedim eve donunce formu koyacagim :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Mart 2012, 22:31:30 »
Başlık içinde size cevap vermediğimi şimdi fark ettim. Wisquas, Raisor ve Marius olarak sizleri kabul edeceğim zaten. 4. üyeyi bulursak detaylı açıklamaları yazacağım. 4. yü bulamazsak oyunu başlatamayacağım malesef arkadaşlar.