Kayıt Ol

Evrenlerin Geçiti~SON!!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: 9. bölüm!!! bi insan evladı ad bulsun garibime =P
« Yanıtla #75 : 25 Mart 2008, 17:37:52 »
Vayy son bölümde muhteşem olmuş nediyeyim yahu, artık sonuna yaklaştırıyorsun bak çok dikkat et. Rowling gibi olursa çok pis dalarım söyleyeyim.. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 25 Mart 2008, 20:39:00 »
forumda şiddet vaaar :P öff tamam be anladık niye tehdit ediyorsun ki :P

şaka yaptım şimdi gelir bir de beni ezdin dersin :P okuduğun için teşekkürler :D

(yanlış anlaşılmasın yani ben kimseye piskolojik baskı falan yapmıyorum okuması için 8) )
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 29 Mart 2008, 18:06:19 »
Köfteeeee süpersin ya ;D 10.böLümü bekLiyorum sabırsızLıkLa ;D

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 30 Mart 2008, 14:47:02 »
aaAaAaaa hala gelmedi mi 10. bölüm yaaa... ;D :o

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evrenlerin Geçiti~dokuzuncu bölüm~ finale az kaldı!
« Yanıtla #79 : 05 Nisan 2008, 18:40:49 »
İlk bölümü okurken -istemeden de olsa- "sanırım biraz sıkıcı bir hikaye." diye düşünmekten kendimi alamamıştım ama bir şans verip devamını okumaya başladım ve pişman olmadım. Gerçekten zamanla mükemmeleşen bu bölümdeki en iyi denemelerden biri. Tam tamına bir kendini geliştirme örneği. Ayrıca konu da çok iyi. Eğer illa ki 11. bölümde bitireceğim falan diyorsan benim yaptığım gibi hikayeyi sezonlara bölebilirsin. Bu sezon şu kurtuluşu tamamlarsın ondan sonra da yazın yepyeni bir hikayeyle bu maceraya devam edersin.

Başarılarının devamını dilerim ;D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 06 Nisan 2008, 09:28:36 »
teşekkürler :D evet bunu düşünebilirim ;D ama şimdi istesem de yapamam, oksye iki ay kaldı, çok korkuyorum ve neti kesinlikle kısıtlamakta kararlıyım. ayrıca haklısın, çok sıkıcı bir hikaye :P
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 06 Nisan 2008, 14:17:27 »
. ayrıca haklısın, çok sıkıcı bir hikaye :P
Geril... geril bi vur.. :P neresi sıkıcı yavf bunun... HP den sona en çok beğendiğim eser.. ;D o bir şaheser... ;D :-*

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 06 Nisan 2008, 19:43:44 »
Geril... geril bi vur.. :P neresi sıkıcı yavf bunun... HP den sona en çok beğendiğim eser.. ;D o bir şaheser... ;D :-*
abartmayalım :P ayrıca sana hadi len deme gururunu yaşamak istiyorum :P yazarken ben bile sıkılıyorum yahu :P ama eğer illa ki ekşın istiyorsanız ( Gülü sana söylüyorum ;D) Koruyucu Renkleri'ne uğrayabilirsiniz :D
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 12 Nisan 2008, 19:57:17 »
Uğrayazazz tabe... ;D Hepsine uğruyoruz.... Ama sen de yaz artık şunu yavf.. ;D Çatlıyazam meraktaaann.. ;D :-\

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 12 Nisan 2008, 20:18:10 »
bi durun la :P yaaw yarısını yazdım işte uzun oldu birazcık :P pazartesi gibi atmayı düşünüyorum ;)
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
Ynt: Evrenlerin Geçiti~SON!!!
« Yanıtla #85 : 13 Nisan 2008, 20:25:47 »
Bölüm on = Evrenlerin Geçiti

Almira Lezginka’ya kötücül bir zevkle baktı.
  “Beni yenebileceğini mi sanıyorsun? Sihirlerini verdim onlara.”
   “Sanmıyorum, biliyorum Almira. Almira.. Aslında busun sen, değil mi? Zavallı bir insan. Onlara gerçeği anlatmadın değil mi Almira?”
   Almira sabit bakışlarla ona baktı. yüzünden hiçbirşey okunmuyordu. Sessiz kaldı… Dakikalarca… Halktan biri çıkıp “Gerçeği bilme istiyorum!” diyene kadar.
   Almira bu kez ona döndü. Ama yüzü asıktı.
   “Gerçek… Seni memnun eder mi bilmiyorum…”
   “Yine de duymak istiyorum.”
   Almira dudağına acı dolu bir sırıtış kondurdu.

“Ne biliyor musunuz? Sizin kahraman sandığınız bu kız, aslında bir köle! Sizin köleniz! O evrenlerin geçiti!” dedi Lezginka ve kulak zarını yırtan bir kahkaha attı.
   Sonra Almira gözlerinde vahşi bir pırıltıyla insanlara baktı. ne sanıyordunuz? Gökten zembille inmiş bie melek olduğumu mu? Sımsıkı bağlıyım sizlere! Hakikatin kitabı diyor ki: ‘Bir insan düşünceleri, vücudu ve en önemlisi sihirleriyle bir bütündür. Bu bütünlüğe evren denir. Evrenlerin toplandığı bir insanlar vardır ki, yüzyılda bir doğarlar. Evrenler onu kendilerine sıkı sıkıya bağlarlar ve ölene kadar bırakmazlar. O artık bir ‘geçit’tir ve evrenlerin tüm sihirlerinden sorumludur. Anladınız mı şimdi halimi?”

Kız yere çöküp ağlamaya başladı. Titreyerek, hıçkırarak ağlıyordu. Zaten ağlamak denen şey de böyle olurdu. Sonra omzunda hiç beklemediği sıcacık bir el hissetti.
   “Ben seninleyim.” Dedi bir kadın.
   “Ben de.”
   “Ben de.”
   Ve bir başkası ve başkası…

Ama sonra korktuğu şey oldu. Lezginka yine rezilliğini göstermişti. Çünkü yüksek dağların ardına saklanmış yüz binlerce asker birden ataa geçmişti. Kıran kırana bir savaş başlamıştı. Her yerde büyüler parlıyordu. Almira saçının ucunu yakan mavi bir alevden haykırarak kaçtı. Sonra karşıdan gelen iri yarı bir askerden de kaçmak zorunda kaldı, ancak arkasında kalan insanlar o kadar şanslı değildi…
   İnsanlar ezilirken, Almira içinde bir şeylerin eğilip büküldüğünü hissetti. Acı değildi bu, sevinç hiç değildi. İçinden dışarı çıkmaya çalışan bir duygu vardı. Almira direnmeden onu serbest bıraktı.
   İçindeki güçlü şeydi bu. Onunla konuşuyordu! “Geçite bak, Almira!” diye bir ses yakılandı kafasının içinde. Ürperdi. Bu kendi sesiydi!.
   ‘Kendini’ dinleyerek içindeki geçite baktı. Evrenlerin Geçiti’ne. Nasıl bir duygu, yaşamadan bilemezsiniz. Hortum gibi bir şeylerdi, yüzlerce içi delik hortum. Normal hortumların çinden su falan akar, bilirsiniz, ama bu öyle değil. Bunlar Evrenlein Geçitleriydi ve içinden sihir akıyordu.
   Almira ne yapacağını bilemeden dolandı geçitlerin arasında. Fazla sihirliydi bu iş, midesi bulanmıştı ve kusma gereği duyuyordu. Ancak o kusamadan, araması gereken şeyi bulması gereken yerde bulmuştu bile.
   Hatırlarsanız, Pakesti’yi yıldızlar kurmuştu ve koruyordu. Almira’nın bulduğu şey de tamı tamına buydu işte : Yıldızlar… Hızla gidip Geçite dokundu. Saniyesinde yıldızlar oradaydı. Hepsi. Yardım için hazır ve nazır.
   Tina gözüne çarptı bir an. Onları görünce kaçmaya çalışan bir gurup askeri ezmekle meşguldü ve çok, çok, çok sinirliydi. Beş dakika sonra savaş falan kalmamıştı, yıldızlar çok güçlüydü. Lezginka’nın askerlerinden geriye sadece bir kül tabakası kalmıştı. Tina Lezginka’yı aleme ibret olsun diye ışıldayan bir dizi iplerle sarmıştı ve havada asılı tutuyordu.
      Sonra Almira hiç hesaba katamadığı birinin geldiğini gördü. Sonrasıysa onun için bir muammaydı…

xxx

“Haydi ama Almira, sonsuza dek uyuyamazsın.”
   Çok karanlık bir yerdi burası. Zemin ise sertti. Başka da hiçbirşey yoktu. Yalnızca boşluk. Almira şaşkınlıkla  konuşan kişiye baktı. bu bir kızdı, ona tıpatıp benzeyen, hatta kendi sesiyle konuşan bir kız.
   “Sen… O’sun değil mi? Bana güç veren.”
   “Evet. Ben senim.”
   Kısa bir an sustular.
   “Her şey bitti mi? Evime dönebilir miyim? Babama ve diğerlerine-”
   “Diğerleri kim Almira? Ya evin? Anlamadın mı artık, sen buraya aitsin. Sen bir geçitsin.”
   “Geçit olmak benim seçimim değildi.”
   “Hayat her zaman sana seçenekler sunmaz, prenses. Bazen kadere razı gelinmeli.”
   “Öyleyse çıkmak istemiyorum. Sen git benim yerime dışarıya, sen güçlüsün, dayanırsın.”
   “Hayır, prenses. Gitmesi gereken sensin. Onları sen kurtardın, yıllarca bu bedende sen yaşadın. Onlar beni değil, seni seviyor. Evet, sana güç verebilirim, ama ben yapamam Almira.”
   “Sen Galeçyasın-”
   “Galeçya sensin şimdi, anla artık! O dünya sana ait. İnan bana ki mutlu olacaksın. Savaş bittikten hemen sonra annen geldi, prenses. Madalyonu kırarken onun gücünü de vermiş oldun. Bunu herkes yapamaz, kendinle gurur duymalısın. Şimdi git.”
   “Ya sen? Seni bir daha görebilecek miyim?”
   Galeçya gülümsedi.
   “Ben her zaman yanındaydım ve yanındayım prenses. Mutlu bir yaşamın var artık. Lezginka ne derse desin, sen bir köle değilsin. Konumundan onu duy.”
   Almira ona son bir kez baktı. Sonra da gerçekten ait olduğu bu yerde, yepyeni bir yaşama başladı.

**SON**
böyle ayrılmak zor.. artık hafta içi nete girmiyorum ve yorumlarınızı ancak haftaya okuyabileceğim. umarım fazla saçmalamamışımdır, hepiniz hoşçakalın.

sen de ilk fantastiğim Almira ~~ hepiniz hoşçakalın haftaya görüşmek üzere  :'(
Ne varsa, onlar aldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 13 Nisan 2008, 20:38:16 »
ani geldi.Şaşırdım bu kadar çabuk bitmesine :wow Aslına bakarsan son bölümde karışık bir çok şey var ama çok iyi toparlamışsın.Güzel bir hikayeydi.Hemde ilk denemen :oyy Tebrik ederim.Gerçi evrenlerin geçidinden bu kadar kolay kopamayız ama olsun :D Bu arada arada okuyuculara seslenmen hatırlatmalar yapman çok hoşuma gtti :hug

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 15 Nisan 2008, 15:50:28 »
Evet evet şöyle başlarda anlayamadım "Allah, yoksa kötü bir son mu ne geliyor.." falan dedimde neyseki iyi toparladın. Son hoşuma gitti açıkçası. Eline sağlık son bir kez daha. Yeni hikayelerinle tekrar karşılaşıncaya dek, muziplik tamamlandı.. :D (alakaya maydanoz yapayım dedim burda.. :P )
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 15 Nisan 2008, 19:38:20 »
Eveeet bir hikayenin daha sonuna geldiiik :P ;D Çok güzel köfte ellerine , hayal gücüne sağlık :D

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 18 Nisan 2008, 13:21:13 »
yaa batırdım batırdım batırdım bu hikayeyiii :'(
Ne varsa, onlar aldı.