Kayıt Ol

Hiçlikten Gelen Kız - Justin Cronin

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Hiçlikten Gelen Kız - Justin Cronin
« : 30 Mart 2012, 09:41:59 »

Amerikalı yazar Justin Cronin'in "Passage" (Geçit) serisinin ilk kitabı Hiçlikten Gelen Kız (The Passage), Mart ayı içinde Doğan Kitap'tan çıktı. Dost Körpe'nin her zamanki akıcı diliyle çevirdiği 788 sayfalık kitap, gerilim ve gerçek vampir kitabı okumak isteyenlerin hoşuna gidecek bir eser.
Günümüzden birkaç yıl sonrasında, ABD'li (evet hep Amerika, yine Amerika :)) bilimadamları laboratuarda vampirler üretir. Bu vampirlerin bizim gördüğümüz kadarıyla ABD'yi yok edişini ve bildiğimiz anlamda bir vampir olmasa da ilginç bir özelliğe sahip Hiçlikten Gelen Kız'ın yol arkadaşlarıyla beraber bunlara karşı mücadelesini soluksuz okuyacaksınız. Kitap "çocuğu küçükken şiddetle tanıştıran baba figürü" klişesiyle başlar gibi görünse de yılmayın, devam edin. Pişman olmayacaksınız :)
Kitabın tek kötü tarafı ise, devamının ABD'de taa Ekim 2012'de yayınlanacak olması.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hiçlikten Gelen Kız // Justin Cronin
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2012, 17:19:38 »

Dünya yayıncıları tarafından "sıradan hayatın dışına çıkmak isteyenler için olağanüstü bir macera" olarak tanımlanan, Amerikalı yazar Justin Cronin'in epik üçlemesinin ilk kitabı Hiçlikten Gelen Kız Türk okuyucularla buluşuyor!

New York Times "Çok Satanlar Listesi"nde 3 numaraya kadar yükselen Hiçlikten Gelen Kız, askeri bir deney olan Noah projesindeki beklenmeyen terslikler sonucunda insanları vampirleştiren bir virüsün tüm dünyayı sarmasını anlatıyor. Bu büyük felaket karşısında, insanlığın tek umudu olan Amy ve arkadaşları hayatta kalmak ve normal bir hayat sürebilmek için büyük bir uğraş verirler. Amy, "Hiçlikten Gelen Kız" insanlığı kurtarabilecek midir?

Ünlü yazar Stephen King'in "epik bir fantezi" olarak nitelediği Hiçlikten Gelen Kız, dünyanın sonu ve insanlığın geleceği hakkındaki öngörülere ilgi duyanlar için.

Kötü haber ikinci kitabın orijinal dilinde Ekim 2012'de çıkacak olması. Anlayacağınız devamı için biraz sabretmememiz gerekecek.

Çevirisini Dost Körpe'nin üstlendiği, Doğan Kitap'tan çıkan romanın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hiçlikten Gelen Kız
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2013, 04:02:24 »
Kıyamet temalı romanlara, hikayelere, filmlere bayıldığım için ve de aldığım olumlu eleştiriler sebebiyle kitabı çıktığı gibi satın aldım. Ancak hala okuyamadım, kitaplığımda okunmayı bekliyor. Forumdan kimse de okumamış galiba, yorum olmadığına göre.

Çevrimdışı Volverin34

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2013, 19:42:26 »
Kitap gercekten kliselerle basliyor gercekten burdada yazildigi gibi ama yazar karakterleri o kadar guzel islemiski bir sure sonra kitabin basindan kalkamiyorsunuz bagimli yapiyor insani bence hemen okumalisiniz.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2013, 20:24:02 »
Ben okudum ve gerçekten beğendim. Devamı artık umarım bu yıl içinde çıkar.

Çevrimdışı Volverin34

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2013, 20:46:29 »
Bende merakla bekliyorum gercekten