Kayıt Ol

Metucon 2012

Çevrimdışı Crawley

• **
  • 52
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Metucon 2012
« : 03 Nisan 2012, 23:39:29 »
"Raviyanı ahbar ve nâkılânı asar ve muhaddisâm rüzigâr şöyle rivâyet ederler ki" (yani: Haberleri duyuranlar, eserleri nakledenler ve zamanın olaylarını anlatanlar bildirirler ki) diye başlar eski doğu masalları,

Bundan dolayı masal anlatanlara eskiden "râvî" derlerdi. Bunların en ünlüsü Binbir Gece Masalları'nı anlatan Şehrazat olsa gerek,

Eski zamanlarda Hint ve Çin diyarlarında hüküm süren Şehriyar ve Şahzaman adlı iki kardeş hükümdar, karıları tarafından aldatılmak felâketine uğramışlar. Bu olayların etkisiyle Şehriyar, kendi ülkesinde, her gün bir kızla evlenip ertesi gün onu idam ettirir olmuş; bu yüzden vezirin güzel, bilgili ve akıllı kızı Şehrazat, hükümdarla evlenip ya bu uğurda yaşamını yitirmeye ya da kurtulup ülkenin tüm kadınlarını da bu belâdan kurtarmaya karar vermiş; bin güçlükle babasını da ikna etmiş.

O gece gerdeğe girmeden önce, hükümdardan son dilek olarak kızkardeşi Dünyazat'ı görmek istemiş; Dünyazat da ondan son bir dilekte bulunmuş: "Ne olursun ablacığım, o güzel masallarından birini son defa bana anlat!" diyerek. Hükümdardan ruhsat aldıktan sonra, ilginç ve merak uyandıran bir masal anlatmaya başlamış Şehrazat; ve şafak sökerken en heyecanlı yerinde kesmiş masalını: Gündüz masal anlatılmaz diye..."

21-22-23 Nisan'da, Ahalisine masallar anlatacak Ravi'leri Binbir Gece masallarının büyülü, ilginç, bazen karanlık dünyasını yeniden canlandırmaya davet ediyoruz.

www.metucon.org/

www.facebook.com/events/329812147055495/

Çevrimdışı LordCome

• *
  • 5
  • Rom: 0
  • İçimde izlendiğimize dair bir his var. -Clathal
    • Profili Görüntüle
Metucon 1433
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2012, 21:34:39 »
Herkese Merhaba Ey Kayıp Rıhtım Ahalisi!

Bugün burada toplanma amacımız bu cumartesi Metucon 2012'nin başlaması...

ODTÜ'nün Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu'nun düzenlediği Metucon 21-22-23 Nisan'da tam üç gün sürecek.

Metucon 2012'nin bu yılki konsepti "Binbir Gece Masalları".Ama benim gibi Binbir Gece Masallarını çok sevmeyenler!Korkmayın bu sadece genel konsept.Metucon'da bir çok içerik var.Örneğin ; ben LARP'ta LoTR'u seçtim...

Bu yıl Metucon'da Frp...LARP...Kostümlü parti...MTG Turnuvaları...Warhammer Turnuvaları...D&D Battleground...Zırh yapımı...Yapılan zırhların ve takıların satılacağı sergi...Değişik ürünlerin bulunduğu standlar... Ve dahası bizleri bekliyor olacak.

Ey ahali! Acele edin! Metucon için alabileceğiniz iki adet bilet var.Bunlardan ilki LARP bileti.Bu bilet sayesinde seçtiğiniz bir LARP oyununa bir defaya mahsus katılabilirsiniz.Üstelik ekipmanlar Metucon'dan.Bu biletin ücreti 10 YTL'dir.

Alabileceğiniz ikinci bilet ise RPG (Frp) bileti.Bu bilet yine kendimiz seçeceğimiz bir RPG oyununa oyuncu olarak bir defaya mahsus katılmamızı sağlıyor.Bu biletin ücreti ise 5 YTL.

İsterseniz ikisini birden alabilirsiniz.LARP ve RPG dışında bu biletler size Metucon süresince ODTÜ kampüsüne girebilme imkanı verecek.Burada diğer ücretsiz etkinliklerde boy gösterebileceksiniz.Ama acele edin.Yarın yani 20 Nisan cuma saat 20:59 oyun kayıtları için son gün.

Ayrıca ODTÜ , Ankara dışından gelecek olanlar için kalacak yer ve otobüs imkanı sağlıyor.

Ankara bildiğim bilet satılan yerler Oversoul , Cafe Orta Dünya ve On a On. Oversoul'un stok durumundan haberdar değilim.Cafe Orta Dünya'da ise sadece az sayıda LARP bileti kalmış.Ancak On a On'da bolca her iki biletten de var.

Eğer Kayıp Rıhtım'dan gidecek arkadaşlar olursa buradan haberleşelim ve birlikte gidelim.Böylece hem bir buluşma düzenlemiş oluruz hem de Kayıp Rıhtım'ı Metucon'da temsil etmiş oluruz.

Ancak dediğim gibi acele edin! Kontenjanlar doluyor , Biletler tükeniyor , Süre azalıyor...

Bu Cumartesi farklı bir evrene geçiş yapacağız.

Daha ayrıntılı bilgi için www.metucon.org adresine girebilir , etkinlikler , saatler , LARP'lar , RPG'ler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ben Sanberk Dişci ,

Orta dünyada Clathal Angaelinquale Fallohides Nam-ı Diğer "Irontear"...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Metucon 1433
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2012, 21:37:18 »
Aynısı şurada da vardı. Konular birleştirilmiştir.

Çevrimdışı LordCome

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Metucon 2012
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2012, 21:54:48 »
Aynı olduğunu biliyorum. Bi süre bekledim zaten baktım kimse bu konuya yorum atmamış.Yanlış anlamayın hakaret yada eleştiri yapmıyorum.Arkadaşın ki biraz ortaya iki elf koyup bekleyin geliyoruz diyen trailerlar gibi olmuş ben biraz daha açıklayıcı yapayım dedim. Bu arada @Fırtınakıran siz ne düşünüyorsunuz Metucon hakkında? Gelir miydiniz?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2012, 21:56:28 »
Aynı konuyu iki kere açmak kurallarımız dahilinde değil. Konunun varlığından haberdarsanız bu başlık altında daha büyük bir tanıtım yapmanızı tercih ederdik. Konuları bileştirince aynı kapıya çıktı zaten.

Sorunuza da cevap vereyim, Ankara'da yaşamıyorum. Son sınıf öğrencisi olarak da şehirdışına gidecek vaktim yok. Başka arkadaşlara kısmetse.

Çevrimdışı LordCome

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2012, 21:58:27 »
Umarım forumumuzdan katılım olur.Bu sene çok eğlenceli olacak gibi duruyor.

Çevrimdışı Kyrafionn

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2012, 22:36:49 »
Cumartesi ve pazar günleri Metucon'a gidiyorum. İsteyenlerle orada buluşabiliriz.

Çevrimdışı LordCome

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2012, 17:37:55 »
Olur.Ben Pazar belki gelemem ama cumartesi gideceğim.Katıldığım oyunlar hep pazartesi çünkü LARP ta LoTR vardı ;)

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2012, 22:45:41 »
Metucon konusunu yeni gördüm yazayım bari, eğlenceliydi gerçekten hiç boş durmadık oyunlarda aynı şekilde iyiydi. Katılan herkesin çok eğlendiği yüzlerinden okunuyordu tabii ikinci gün olan partinin yeri bambaşkaydı :D