Kayıt Ol

Zaman Çarkı Frp

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Zaman Çarkı Frp
« : 09 Nisan 2012, 18:37:16 »
Türkiye`nin İlk ve Tek Zaman Çarkı Forum Frp`si Kısa Süre Önce Başladı!

Forum frp alanında birçok şey denendi, oyuncuların çoğu çoluk çocuğa karıştı ve oyunlar kendilerini tekrar etmeye başladı. Ya da daha kötüsü, sistemlerini aldıkları kurguları bozup yazara ve karakterlere saygısızlık yapmaya vardılar.  Daha önce oynanan Yüzüklerin Efendisi veya Harry Potter oyunlarını hepiniz görmüşsünüzdür. Şimdi ise karşınızda hem konu, hem oynanış açısından diğerlerinden çok daha farklı bir Forum Frp duruyor.
Masaüstü ve Forum Frp severlerin buluştuğu güçlü bir kadro, usta kalemlerden çıkan harika bir kurgu ile Zaman Çarkı Frp sizi, yani oyuncularını bekliyor. Oyuna biraz daha deyinecek olursak;

Zaman Çarkı serisini belki duymuşsunuzdur. Gelmiş geçmiş en güzel roman serilerinden biridir, mükemmelliği derinliği ve 'kusursuz'luğundadır. Geniştir ve derindir, herkes bir karakterdir, npcler bile kurguda etki sahibidir. Binlerce ve binlerce karakter, eşit olmamanın bilincinde Desen'de kaderlerini yaşamaktadır. Ve her türlü mitolojinin ve bilimin etkisini taşıyan bu evrende hiçbir şey imkansız değildir.

Zaman Çarkında Yüzüklerin Efendisindeki kadar büyük bir derinlik olduğundan oyun da buna göre tasarlandı. En ufak açık bile bırakılmamak için aylarca uğraşıldı. Ve sonunda yayına girdi, başvurular açıldı.

Eğer katılmak istiyorsanız emir_aykut_celik@hotmail.com veya http://www.facebook.com/theLastBrainbender adresini ekleyebilir veya, buradan katılmak istediğinizi bildirebilirsiniz. (Oyun için ayrı bir site olduğundan reklam olmaması açısından link vermiyorum.) Esen Kalın...

Not: Msnsini verdiğim kişi ben değil, oyunun yöneticisidir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı Frp
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2012, 18:52:10 »
Şu bizim foruma açtığınız ve başladığı hızla biten Orta Dünya FRP'si geldi aklıma. Sahi, o neden öyle oldu?

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2012, 19:00:02 »
Çok acemi ve çok hevesliydim. D&D`nin sadece adını duymuştum ve bildiğimi sanıyordum. Yönetici ekibi diye kurduğum ekipte bir tek ben kaldım ondan. Keşke devam ettirme fırsatım olsaydı :) Bayağı istemiştim.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2012, 19:02:50 »
Bence hala acele ediyorsunuz. FRP oyunu için ortam yaratmak her yiğidin harcı değildir. Bu işe zaman ayırmak ve üzerinde epey uğraşmak gerekir. Bence forumda var olan FRP oyunları izlemekle yetinin şu sıralar. Zira tekrar yarım kalan bir oyun pek hoş olmaz. -_-

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2012, 19:06:43 »
Çok acemi ve çok hevesliydim. D&D`nin sadece adını duymuştum ve bildiğimi sanıyordum. Yönetici ekibi diye kurduğum ekipte bir tek ben kaldım ondan. Keşke devam ettirme fırsatım olsaydı :) Bayağı istemiştim.

Bazı insanlar sadece oynamalıdır. Yönetmek zor iş.

Ayrıca Benim bu Zaman Çarkı FRP'den daha önceden haberim olmuştu. Yaklaşık 1 yıl bu FRP için çalıştıklarını duydum. Aranızda katılacak olursa, eğlenceli olabilir.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2012, 19:56:19 »
Söylendiği gibi oyun için çok uğraşıldı aceleye gelmedi. Bu arada bunda ben yönetici değil oyuncuyum. :)

Çevrimdışı Falathar

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2012, 21:34:57 »
Öncelikle hepinize selamlar, ilginizi ve şüphenizi haklı gördüğümden bilgiyi birinci elden edinmeye hakkınızın olduğunu düşündüm. ( Kayıp Rıhtım'a da selamlar, böyle işgüzar bir şekilde katılmak istemezdim lakin, kısmet bu güneymiş)

Forum Frp kadar Masaüstü Frp konusunda da bilgili ve deneyimli bir ekibiz, şöyle ki lider olarak ben en az bilgiye sahip kişilerdenim. Bu güne kadar, başladığımız iki buçuk yıl öncesinden beri başımızdan yığınla olay geçti ve acı tatlı sayısız olay yaşadık. Bunlar bizim forum frp sistemimizi oluşturmamızı sağladı, zira yanlışları görüp düzeltmek üzerine kurulu mantığımız. Katî olarak.

Bu arada masaüstü frp de yaptığım için onun güzelliklerini de gördüm. İnternette rahmetli Robert Jordan'ın da desteklediği dnd 3e üzerine yapılmış sistem kitabını bulup altı ay kadar bir süre inceledik, forum frp sistemimize (karaktere uy, npc üye kadar önemlidir, her karakter baş roldür, frp eğlence için yapılır bu nedenle adminler üyelerden alçaktadır ve üyeler kurgucu söz konusu olduğunda rp dışında olayları sorgulamazlar bile şeklinde özetlenebilir) yedirdik. Bu şekilde yapılmış ilk masaüstü sistem tabanlı (gerçek anlamda, edebi ve manevi değerleri taşıyan, ağlatan ve öfkelendiren, aşık eden ve çıldırtan vs vs) forum frpsi ortaya çıktı, diyordum ki bazılarının bu işi daha önce de yaptığını haber aldım, şimdi bu iddia sadece Zaman Çarkı konusunda geçerli.

Bu girişten sonra belirtmeliyim ki hiçbir şey aceleye gelmedi. Tecrübemiz var zira üç FRP yönetiyoruz, ikisi hazır sezon sonu yapmışken her şeyiyle dehşetengiz bir oyun oynatabilecek durumdayız. Bu şu demek, masaüstü frpde bile göremeyeceğiniz bir heyecan ve zevk almanız sözünü veriyoruz. İddialıyız, kusura bakmayın, ama iddialı olmasak bu işe kalkışmazdık. Takdiri tamamen size kalmış, yorum yapmam kibir olur.

Ve Cellox, eğer sen yarım bırakmazsan göreceksin ki, eğer Odin sana o ömrü verirse, oyun sona erdiğinde gerçekten takdirle başını sallıyor olacaksın. Uzunluk, bir gergin ip gibi değildir Beyaz Kule'de. Dolu dolu, aynı zamanda doludizgin bir RP hayatı için, sizleri bekliyoruz.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2012, 22:11:40 »
Benim bir sorum olacak, Zaman Çarkı çok uzun bir seri ve okuyanı kadar okumayanı da var takdir edersiniz ki. Zaman Çarkı'nı okumayan biri oyunda ne kadar zorlanır?

Çevrimdışı Falathar

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2012, 22:24:00 »
O, 2 yıllık hazırlık süresinin yarısında tartıştığımız ve her olasılığı masaya yatırırken düşündüğümüz mevzudur. Sıfır zorlanma diyemem ancak oyuncu kadrosunun yarısının (şu an az gerçi yeni başladığımız ve ilk kez "toplanın millet" dediğimiz için) kitapları bilmeyenlerden oluştuğu göz önünde bulundurulursa durum anlaşılabilir. Şart koşulmuyor ve şu tez öne sürülüyor: Savaşçı her yerde savaşçı, prens her yerde prens, tüccar her yerde tüccar. Özgün noktalar da var, yönlendirenler gibi, karanlıkdostları gibi, o konuda zaten bizim karaktere uyma konusu devreye giriyor. Siz de Derufin'in köylü karakteri kadar şey biliyorsunuz (öyle bir karakter ayarlarız, kurguyu bilmeyen adama da Andor Kraliçesini vermemiz mantıksız olacaktır) Terkedilmişler ve Aes Sedai oyunları konusunda. Bu nedenle özetlemek gerekirse sorun yaşamayacaksınız.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2012, 04:27:53 »
eğer Odin sana o ömrü verirse

Saygılar.
#rekt