Kayıt Ol

Vlad Taltos Macerası Serisi - Steven Brust

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Vlad Taltos Macerası Serisi - Steven Brust
« : 30 Ağustos 2008, 18:38:04 »
Ölüler diyarına gidiş bileti kazansanız, dönüşü de kendi imkânlarınızla yapmanız gerekse, yanınızda da Ejderha Ailesinin en önemli lordlarından Morrolan gelse gider miydiniz? Taltos'ta Dragaera İmparatorluğunun en yetenekli kiralık katili Vlad Taltos' un Ölülerin Yolunda yürüyüşüne tanık olacak, tanrılarla, Ejderha Lordlarıyla ve cadı büyüleriyle örülü bir maceraya içinde bulacaksınız kendinizi.

Dragaera dünyasında üç zaman çizgisinde ilerleyen bu macerada, yeri geldiğinde küfrü basmaktan çekinmeyen Vlad'ın Kragar, Morrolan, Sethra ve Aliera ile tanıştığı çocukluk günlerine geri dönecek, ülkenin en kaliteli lokantalarında yemekler yiyecek, kiralık katil olmanın inceliklerini öğreneceksiniz.

Tüyler ürperten Ölülerin Yolunda adımlarınızı dikkatle atın ve asla uyumayın! Bir fantastik kurguda olabilecek her şeyin daha fazlasını istiyorsanız Vlad Taltos serisi sizin için yazıldı.(Arka Kapak)

Yazılan yazı ilk kitabın arka kapağından..Serinin sadece ilk kitabı elimde olduğu için ilk kitabın arka kapağını yazdım :P Diğerlerinide biraz sır orsun..Adrenalin xD..Okumaya başlarım ilerde.Almak isteyenler 8 kitap çok uyguna ideefixe'den alabilirler.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vlad Taltos Macerası Serisi
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2008, 19:29:43 »
Hömmm... İlginç, güzel bir şeye benziyor... Bir başka okuyamayacağım seri kokusu alıyorum... :P Neyse paylaşım için sağol... :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2008, 14:57:31 »
Alıntı
Bir fantastik kurguda olabilecek her şeyin daha fazlasını istiyorsanız

Aha bana diyor. :P İstiyorum abicim, ama okuma listemin üst sıraları dolu maalesef. :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2009, 10:59:21 »
Steven Brust'ta saygı duymamı sağlayan bir seridir. Okuyan arkadaşların bayağı övdüğü ve maceranın bol olduğu bir eserdir. Dilimize çevrilen sekiz, ayrıca çevrilmesi beklenilen üç kitabı vardır.

Okuma sırasını aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.
http://www.kayiprihtim.org/portal/vlad-taltos-serisi-okuma-rehberi/
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2009, 11:19:42 »
Adını duyduğum ve bana biraz olsun anlatılmış bir seri.
Ne gariptir ki,bu kitaplardan sadece "Yendi"yi gördüm raflarda.Dİğerlerine hiç rastlamadım. Ayrıca,bir kiralık katilin ana kahraman olduğu bir serinden çok daha başka türlü kitap kapakları beklerdim.Yine de,dediğim gibi raflarda bu kitapları göremiyorum.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2009, 12:13:21 »
TÜYAP'tan alıyordum neredeyse. Ama satıcı kızın cehaleti yüzünden alamadım. İlk kitaba 'ilk kitap değil bu' damgası vurunca, şüpheye düşüyor insan... Çok merak ettiğim serilerden.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2009, 12:33:29 »
TÜYAP'tan alıyordum neredeyse. Ama satıcı kızın cehaleti yüzünden alamadım. İlk kitaba 'ilk kitap değil bu' damgası vurunca, şüpheye düşüyor insan...
Ah o kız bana denk gelecekti. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kzlvaiz

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2012, 11:09:46 »
kesinlikle okumaya deger

Çevrimdışı cucuncu33

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2014, 15:41:40 »
Serinin ilk kitabı Jhereg i okuma şerefine nail oldum. Geri kalan kitapları satın almak için internet üzerinden en azından 10 siteyle iletişime geçsem de tamamını almayı başaramadım. Zira Artemis yayınevinin kendisinde de kalmadığını söylediler. Jhereg haric geri kalan kitapları nereden bulabilirim bir fikri olan var mı?

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2014, 16:09:02 »
Serinin ilk kitabı Jhereg i okuma şerefine nail oldum. Geri kalan kitapları satın almak için internet üzerinden en azından 10 siteyle iletişime geçsem de tamamını almayı başaramadım. Zira Artemis yayınevinin kendisinde de kalmadığını söylediler. Jhereg haric geri kalan kitapları nereden bulabilirim bir fikri olan var mı?

http://www.nadirkitap.com/kitapara_sonuc.php?kelime=Steven+Brust&anasayfaara=ARA

Çevrimdışı cucuncu33

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2014, 23:28:54 »
Harika :) cok cok tesekkür ederim.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle