Kayıt Ol

Malazan Book of the Fallen

Çevrimdışı starless

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Malazan Book of the Fallen
« : 01 Mayıs 2012, 01:40:18 »
Merhabalar...

Uzun zamandır bu seriyi merak ediyorum. Bir ara .pdf olarak İngilizce okumayı bile düşündüm ama araştırmalarım sonucu birkaç yerde kitabın İngilizcesi'nin ağır olduğunu okumuştum. Kıt bir İngilizce ile güzel bir seriyi mahvetmek istemedim. Biz de birkaç arkadaş ile birlikte İthaki Yayınları'na mail atmaya başladık ama yeterli olmayacağı ortada. Seri yabancı forum ve platformlarda oldukça övülen bir seri, haliyle merak etmemek imkansız.

http://www.bestfantasybooks.com/top25-fantasy-books.php

Yukarıdaki listede 2. sırada yer aldığını gördükten ve yorumları okuduktan sonra merakımız baya bir katmerlendi :) Neyse daha fazla uzatmadan konuya gireyim. Sizlerden istediğim bu seri için bir mail kampanyası şeklinde bir oluşum oluşturmak. Bu siteye üye olduğunuza göre eminim destek vereceksinizdir, haberi olmayanlar da bu seriyi araştırsın derim :)

Attığım mail'i de ekleyeyim;

Alıntı
Yıllardır yayınlarınızı büyük bir zevkle okuyorum. Orta Dünya hikayelerini, Zaman Çarkı ve birçok kaliteli seriyi yayınlarınız sayesinde okuduk ve okumaya da devam ediyoruz. Yurtdışında ve Türkiyede "top fantasy book" listelerinde üst sıralarda yer alan The Malazan Book of the Fallen (Steven Erikson) serisinin Türkçe çevirisinin olmaması beni ve benim gibi bir birçok kitap severi çok üzmektedir. Uzun zamandır, iyi bir yayınevi haklarını satın alıp çevirebilir diye bekliyoruz ancak şu ana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Acaba bu seriyi yakın ya da uzak bir zamanda çevirmeyi düşünüyor musunuz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
Ynt: Malazan Book of the Fallen
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2012, 02:33:45 »
İsterseniz siz yine kampanyanızı yapın ama Malazan Book Of the Fallen serisi İthaki'ye daha önce de sorulmuştu.(soranlardan biri de bendim) O zaman şöyle bir cevap verilmişti.

''Malazan book of the fallen'' ı istiyoruz Cubor ! :D

Ya Erikson'u ben de çok istiyorum. Ama yayın hakları başka bir yayınevinde diye görünüyor. Bakalım basacaklar mı...

İthaki'yi mail bombardımanına tutmak pek işe yaramayabilir bu sebeple :(. Onun yerine yayın haklarının sahibi yayınevini deneyebilirsiniz.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı starless

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2012, 13:27:47 »
Anladım :) O başlığı biraz kurcaladım, sanırım yayın haklarının sahibi olan yayınevini kimse hatırlamıyor. Umarım attığım mail'e geri dönerler de öğreniriz kimde olduğunu.

• *
  • 26
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2015, 15:10:23 »
Beyaz balina yayınevine sordum yayın hakları onlardaymış.

Alıntı
Merhaba,

Evet serinin yayın hakları bizde ancak baskı tarihi henüz netleşmedi.

İlginize teşekkür ederiz.
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2015, 15:13:26 »
Beyaz Balina mı?

Şakaysa komik, gerçekse daha da komik.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2015, 15:21:05 »
Beyaz Balina diye yayınevi mi varmış!? :blink :P

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2015, 15:43:31 »
Bu seriyi okuyan var mı?  Varsa yorumlarını duymak isterim.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2015, 16:09:56 »
Hepimiz Beyaz Balina'ya özel mesaj atarak ne zaman basılacağını sorsak. Kitaba olan ilgiyi anlarlar. Belki yayın programlarına alırlar.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2015, 16:13:01 »
İyi de Beyaz Balina bugüne kadar çocuk ve gençlik kitabı dışında hiçbir şey basmadı. Bu serinin altından kalkabileceklerine dair benim inancım yok.

Umarım ben yalancı çıkarım. Hatta inşallah çıkarım. Ama eğer arkadaşın verdiği bilgi doğruysa bu yayınevi bu kitap için oldukça absürd kalıyor.

• *
  • 26
  • yine koyu bir sesizlik ve uzun bir bekleyiş...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2015, 16:23:32 »
http://www.anthearights.com/uploads/catalog/1412927927_2.pdf

Yukarıdaki katalogda 44. sayfada Malazan Book of the Fallen için Beyaz balina yayınevi görünüyor. Bende burda gördüm ve sordum, onlarda doğruladı. 
''Yaradan’ın karşısına bunca büyük yapıtı okumamış olarak çıkmak düşüncesi, beni çileden çıkartıyor.'' Oliver Wendell Holmes

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2015, 16:50:31 »
Çevirmeni kim olacak acaba mühim mesele o

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2015, 20:23:15 »
İsterseniz siz yine kampanyanızı yapın ama Malazan Book Of the Fallen serisi İthaki'ye daha önce de sorulmuştu.(soranlardan biri de bendim) O zaman şöyle bir cevap verilmişti.

''Malazan book of the fallen'' ı istiyoruz Cubor ! :D

Ya Erikson'u ben de çok istiyorum. Ama yayın hakları başka bir yayınevinde diye görünüyor. Bakalım basacaklar mı...

İthaki'yi mail bombardımanına tutmak pek işe yaramayabilir bu sebeple :(. Onun yerine yayın haklarının sahibi yayınevini deneyebilirsiniz.

4 yıldır Beyaz Balinada mıydı acaba? Yasal olarak ne kadar sürede yayınlamaları gerekiyor? Beyaz Balina Yayınları büyük hayal kırıklığı gerçekten :( İddialı serileri bu işin altından kalkamayacak yayınevleri alıyor.Bize de yasını  tutmak kalıyor...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2015, 20:27:17 »
Ben bildiğim 5 sene sonunda yayınlamazlarsa telif düşüyor.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2015, 20:32:15 »
O zaman baskı yapmaya gerek yok. Daha deneyimli bir yayınevi basması için bir iki sene bekleriz. Alışık olmadığımız şey değil. :)

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Mart 2015, 20:38:29 »
Telif düşerse yayınlamak isteyen başka yayınevleri çıkar diye düşünüyorum. Daha önce de çok konuşulmuştu bu seri bu forumda ve İthaki ile Arkadaş(Akılçelen) Yayınevi istekli görünüyordu.Beyaz Balina rezil edecekse seriyi hiç yayınlamasa keşke.Bir kere daha hevesimiz kursağımızda kalmasın...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-