Kayıt Ol

Malazan Book of the Fallen

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Malazan Book of the Fallen
« Yanıtla #45 : 10 Mayıs 2016, 20:58:10 »
Editör sıkıntısı varmış arkadaşlar, görüştük biz. Çeviri tamamlanmış (Niran Elçi), alt yayınevinden çıkacakmış İBow'un da dediği gibi. Ama hakkını verebilmek için fantastik edebiyattan iyi anlayan bir editör arayışındalar. Yani kaliteli bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. O yüzden biraz daha sıkalım dişimizi. Yazım hatalarıyla ve anlam kaymalarıyla dolu bir kitaptansa düzgün bir çeviri okumak için beklemeye değer.

Sonra adama demişler ki "e Mighty İhsan Tatari var ya?"
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #46 : 10 Mayıs 2016, 22:06:32 »
Hehehe :D Ben bile o kadar mighty değilim be Burak. Elimde "şimdilik" 2 düzelti, 3 çeviri var sırada bekleyen. Sağ ol yine de ;)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #47 : 10 Mayıs 2016, 22:59:37 »
Benim de ziyadesiyle merak ettiğim bir seri var ama sorun şu, tam olarak konusu ne bilmiyorum.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 11 Mayıs 2016, 07:52:26 »
Yalan yok, ben de konusunu tam olarak bilmiyorum. Ama orada burada hakkında okuduğum üç beş Türkçe yorum bile fazlasıyla merak etmeme yetti de arttı bile.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 11 Mayıs 2016, 09:44:04 »
Editör sıkıntısı varmış arkadaşlar, görüştük biz. Çeviri tamamlanmış (Niran Elçi), alt yayınevinden çıkacakmış İBow'un da dediği gibi. Ama hakkını verebilmek için fantastik edebiyattan iyi anlayan bir editör arayışındalar. Yani kaliteli bir şey çıkarmaya çalışıyorlar. O yüzden biraz daha sıkalım dişimizi. Yazım hatalarıyla ve anlam kaymalarıyla dolu bir kitaptansa düzgün bir çeviri okumak için beklemeye değer.

Sonra adama demişler ki "e Mighty İhsan Tatari var ya?"

Hehehe :D Ben bile o kadar mighty değilim be Burak. Elimde "şimdilik" 2 düzelti, 3 çeviri var sırada bekleyen. Sağ ol yine de ;)

İhsan Tatari düzeltisi ister şu deli gönlüm.

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 11 Mayıs 2016, 14:54:31 »
Çevrilmesine bayağı seviniyorum çünkü takip ettiğim serilerin bitmesini beklerken bu bitmiş seriye başlamak gerçekten çok iyi olacak.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 06 Ağustos 2016, 22:24:46 »
Beyaz Balina'yı telefonla aramıştım.
"ıı merhaba, ben fantastik yazarım..." diye başladım ki kadın "bi s.kt.r g.t" tadında, biz türk yazarları basmıyoruz cevabını yapıştırdı.
"peki böyle bir yayınevi var mı..." dedim refleks olarak. Bilmiyorum, internette bulun diye dövdü.
İçimden küfredip uzatmadan kapattım.
Hayır zaten telefonu, Ben Malazan serisini çevirmek istiyorum demek için çevirmiştim.
Neden böyle kastım bilmiyorum. Sonra söylemek istediğimi de söyleyemedim zaten.
Ama bence Malazan gibi efsane bir seriyi, editör bulamadıklarından basmamaları garip bir bahane kanımca. Bence asıl sebep o telefondaki çeçeron teyze. Recep ivedik ayar vermeli kendisine. "Siz benim eğitim açlığımı doyurun ben de sizin..." diyerek. Yoksa bu iş zor. Sittinsene okuyamayız seriyi.
Bari yazarın yeni serisi "Kharkanas Trilogy"yi İthaki ya da Akılçelen alsa da onu okusak.

P.S. İngilizce az bilseniz de, malazanın ilk kitabının sadece prologueunu okuyun. Buram buran tutku ve derinlik kokuyor

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 07 Ağustos 2016, 11:51:09 »
Hiç haber yok mu , bir ses seda duyan beri gelsin.
Genel yorumlardan ilk kitabın genelde anlaşılamadığını, yazarın olaylara bodoslama girişip, hiçbir açıklama yapmadığından okurken dikkatli okunması gerektiğini anladım. Yazar da röportajlarından birinde bundan bahsetmiş galiba. Roman yazmayı bilmediğini, kitapları kısa hikayeler bütünü olarak yazdığını söylediğini okumuştum. Çevrilmiş kitabı bu kadar bekletmeyin, editör sorununu bi halledin de okuyalım şu seriyi artık.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 07 Ağustos 2016, 21:33:07 »
Hiç haber yok mu , bir ses seda duyan beri gelsin.
Genel yorumlardan ilk kitabın genelde anlaşılamadığını, yazarın olaylara bodoslama girişip, hiçbir açıklama yapmadığından okurken dikkatli okunması gerektiğini anladım. Yazar da röportajlarından birinde bundan bahsetmiş galiba. Roman yazmayı bilmediğini, kitapları kısa hikayeler bütünü olarak yazdığını söylediğini okumuştum. Çevrilmiş kitabı bu kadar bekletmeyin, editör sorununu bi halledin de okuyalım şu seriyi artık.

12 temmuzda facebook üzerinden yazmıştım gelen cevap :
"Merhaba, seri şu an yayına hazırlık aşamasında, gelişmeleri duyuracağız."
Son 3 yıldır falan hazırlanıyor galiba bütün 10 kitabı birden çıkaracaklar :D

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 08 Ağustos 2016, 13:53:23 »
Ayladir okumaya niyetliyim, bir karar verip baslayamadim.

Çevrimdışı obispo

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 03 Ekim 2016, 18:02:18 »
arkadaşlar selam. bu serinin ingilizce seviyesi nasıl, dili ağır ve edebi mi? uzun zamandır ingilizce roman okumadım dolayısıyla kendime tam güvenemiyorum.

benim için dil seviyesi olarak daha uygun bir seri varsa önerebilirsiniz. tabii ki içerik de çocuksu olmazsa ve epik türde olursa iyi olur.

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 03 Ekim 2016, 18:30:12 »
^Ben Harper yayınlarından Agatha Christie romanları okuyordum. Dili son derece güzeldi ve Christie'nin romanları son derece sürükleyici oluyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Ekim 2016, 19:03:35 »
Şuradaki ön okumasından kendiniz değerlendirebilirsiniz.

Özellikle doğrudan yorum yapmıyorum, çünkü kişinin bilgi düzeyine göre çok değişen bir şey bu. Sizin de seviyenizi bilmediğim için doğrudan ön okumasından kendinizi test edin :)

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 03 Ekim 2016, 21:45:27 »
Bir an yeni mesaj geldiğini görünce konuya elim ayağım titredi . Ama yine boşa çıktı :(

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #59 : 03 Ekim 2016, 22:43:57 »
Ben de haber var sandım. :( Neyse, bekliyoruz, bir ara ön okumayı bir daha okuyacağım çünkü gecenin bir yarısı okuyup da anlamamıştım. :D
İnsan, hayalleriyle vardır.