Kayıt Ol

Anket

Game of Thrones dizi ve kitaplarındaki en beğendiğiniz karakter hangisi?

Eddard (Ned) Stark
17 (12.1%)
Robb Stark
4 (2.9%)
Arya Stark
17 (12.1%)
Tyrion Lannister (Küçük Şeytan)
35 (25%)
Kraliçe Cersei
0 (0%)
Theon Greyjoy
1 (0.7%)
Jon Snow
17 (12.1%)
Jaime Lannister
6 (4.3%)
Lord Varys
2 (1.4%)
Lord Baelish
4 (2.9%)
Tywin Lannister
2 (1.4%)
Daenerys Targeryan
9 (6.4%)
Leydi Melisandre (Kırmızı Kadın)
2 (1.4%)
Jaqen H'ghar
10 (7.1%)
Bronn
6 (4.3%)
Diğer
8 (5.7%)

Toplam Oy Verenler: 83

A Game Of Thrones dizisi ve kitaplarındaki favori karakteriniz?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: A Game Of Thrones dizisi ve kitaplarındaki favori karakteriniz?
« Yanıtla #15 : 07 Ağustos 2012, 16:48:15 »
Bronn ve Samwell Tarly.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Eylül 2012, 13:43:31 »
Samwell Tarly-Stannis Baratheon-tyrion lannister
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Eylül 2012, 14:26:24 »
Jaqen H'ghar - Tyrion Lannister bu iki karakterin kitaptaki ve dizideki duruşu taktire şayan!..

Diğer tercihler arasındaki favori karakterim Ser Jorah Mormont'tan başkası değil!!!

Çevrimdışı yongonim

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2012, 14:31:50 »
kesinlikle Tyrion Lannister ve Arya Stark, Lannisterlardan haz etmesem de Tyrion adamın dibidir, büyük bir gölgesi olan küçük bir adam, zaten G. Martin de röportajlarında yazmaktan en keyif aldığı karakterin Tyrion olduğunu söylemiştir. gelelim Arya Stark'a, Starklar açık ara gönlümün sultanları :P ve arya küçük yaşına rağmen, cesur, kararlı ve dayatılan cinsiyet sınırlandırmalarına inat gerçek bir savaşçı, daha bir sürü mükemmel karakter olduğu için seçim yapmak pek de kolay değildi, o zaman son söz; winter is coming!
ever tried,
ever failed,
no matter.
try again, fail again,
fail better!

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Ekim 2012, 12:55:09 »
Koyu bir Lannister hayranıyımdır. İlk kitabı Arkabahçe Yayınlarından okuduğumda, Bran'a yaptığına rağmen Jaime'yi sevmiştim. İnsanlar ise üçüncü kitaptan sonra sevdi kendisini. Ve oylamada Stannis Baratheon gibi önemli bir karakterin bulunmaması gerçekten çok büyük bir eksiklik.

Tywin Lannister ve Jaime Lannister'a oy verdim çünkü kendileri gerçekten kaliteli ve onurlu karakterler. Savaş bilgileri de cabası.  Ne Khal Drogo gibi hayvansı, ne Daenerys kadar düşüncesiz ne de Eddard Stark kadar aptaldırlar.

« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2012, 21:14:21 »
Kesinlikle Tyrion Lannister! :D

Çevrimdışı M-21

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2012, 19:44:52 »
yaa şu sandor cleganeyi ekleseniz fena olmaz aslında
Bahçede durdum az önce,
Kapının tam önünde.
Bunca yıldan sonra
Babamın evinde.
Herşey eski yerinde...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2012, 20:23:52 »
yaa şu sandor cleganeyi ekleseniz fena olmaz aslında

"Diğer" seçeneği bunun için orada.

Hazır laf etmişken favorim olan karakterleri de söyleyeyim: Birçok dezavantajı olmasına rağmen zekasını çoğundan daha iyi kullandığı için Tyrion. Ve, izleyiciye verdiği olağanüstü etki yüzünden Jaqen H'ghar.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı M-21

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Kasım 2012, 21:55:57 »
Ama spesifik bir isim olmayınca insanın aklına gelmesi daha zor oluyor, ne de olsa çok karakterli ve hiç bir karakteri en ön plana çıkarmayan bir seri  :) gerçi pek sevilen bir karakter değil ama
Bahçede durdum az önce,
Kapının tam önünde.
Bunca yıldan sonra
Babamın evinde.
Herşey eski yerinde...

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 25 Kasım 2012, 23:46:16 »
Kitaplar yüzünden Bran Stark favori karakterim.Onun bölümlerini okurken çok heyecanlandığım için.
Dizi yüzündende Lord Baelish gerek tip olarak gerek oyunculuk olarak etkilendiğim karakterlerden biri.Birde akıllı olması var.

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Kasım 2012, 09:36:17 »
Evet bize iki hak verilmis ama ben digerlerine haksizlik yapmak istemiyorum 1- Jon Snow: muthis istikrari, atalarina olan saygisi ve asil kani nedeniyle(birazda hayaletin etkisi var tabi) 2- Tyrion Lannister: Her durumda insanlara laf yetistirmesi ve keskin zekasi ayrica kitapta son yaptiklariyla 3-Arya Stark: Bu yasinda her turlu durumlla bas edebilmesi onu uc numara yapti. 4-Jaqen H'ghar: Muthis suikastcilik yetenekleri ve gizemli kisiligiyle benim dorduncu siramda.

Çevrimdışı Mustafa Atila

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Aralık 2012, 01:50:47 »
Joffrey niye yok şimdi onu anlamadım :)

Joffrey en karaktersizler listesine girecek biri olduğu için olmasın.. Diziye bile o kadar itici bir adamı bulmak zor olmuştur.. kitaptaki karakterin hakkını vermişler bu oyuncuyu oynatarak.. Çok itici :)

Ben Stannis Baraethon( kararlı tavrı için, sanırım ölene kadar pes etmeyecek)  ardından Jon Stark(Snow) diyorum catelyn e inat ( kuzeyi kurtarabilecek tek adam sanırım) ..  ve tabiki de pistlerin aranan adamı Tyrion Lannister ( tatlı aynı zamanda sivri dilli, herşeye bir cevabı olan zeki insan) 

Dördüncü olarak joker hakkım olduğunu düşünerek.. Hepimize çocukluğunu yaşatan Arya Stark atsurat( kararlı, cesur her koşulda hayata tutunabilen şirin, tatlı insan) -- heidi gibi :)

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Şubat 2013, 02:05:14 »
Eddard Stark bana göre en abartılmış karakterdir.En ufak şeyler bile bir karakteri sizin favoriniz yapabilir buna saygı duyarım ama ben yine de böyle olduğunu düşünüyorum.Özellikle sadece diziyi izleyen insanlar malum olaylar neticesinde ve tanıdık bir sima olmasından dolayı sempati duyuyorlar gibime geliyor.Tyrion Lannister ve Petry Baelish favori karakterlerim.Lord Baelish biraz daha ağır basar hayalim Tyrion Lannister kral olsun o da kral eli.Daenerys ve ejderhalar artık umurumda bile değil.Birazcık Jamie Lannister'ı da severim. :)

Çevrimdışı Angellica

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Mayıs 2013, 20:12:48 »
Öncelikle şunu belirtmeliyim, bu çok zor bir seçim oldu. Kesinlikle 2'den fazla favori karakterim var. George Martin öyle bir yazar ki, karakterden nefret etseniz bile saygı duyabiliyorsunuz. Mesela Tywin Lannister. Adamı hiç sevemedim fakat saygım sonsuz askeri dehasına ve hırsına. Zaten genel olarak seride tamamen siyah yada beyaz hiçbir karakter yok, herkes biraz gri renkte.

Arya benim en sevdiğim. Yaşına göre inanılmaz cesur, gözü pek, esareti kabul etmeyen bir dişi kurt. Ailesinin medar-ı iftiharı. Çok şeyler bekliyorum ben Arya'dan, hadi hayırlısı.

Her ne kadar artık 'ocak dışı' kalsa da Sessiz Kurt Eddard Stark da benim için çok kıymetli. Bunun nedeni Sean Bean karakterinin babama benziyor olması olabilir. Winterfell Lordu gibi bir babam var, daha ne olsun :)

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Mayıs 2013, 14:19:55 »
Tyrion Lannister ve Jaime Lannister'a verdim oyumu. Kimileri Jaime'yi 'onursuz' diye nitelendirse de, son derece onurlu ve haysiyetli bir karakter. Bunu (özellikle 3.kitapta) bir çok defa gösterdi. Tyrion ise; doğumundan itibaren 1-0 yenik durumda başlamış, fakat bu onu yıldırmamış. Ve, nice soylu lord ve leydilere, diliyle ve zekasıyla verdiği derslerden dolayı büyük şekilde sevgimi kazanmıştır.