Kayıt Ol

"Anime izliyorum" Deyince Karşılaştığımız Tepkiler

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Anime izliyorum" Deyince Karşılaştığımız Tepkiler
« Yanıtla #15 : 31 Mayıs 2012, 11:11:20 »
+Beyfendi onlar çocuk kitapları, oğlunuza felanmı alcaksınız dedi.
-ben evli değilim daha üniversiteli bile değilim ayrıca bunlar çocuk kitabı değil kitap değil!

dedim ve adam utanarak yanımdan ayrıldı...

Başkaları neyse ama DRda çalışan birinin mangadan haberinin olmaması gerçekten garipmiş...

böyle olaylar sürekli gerçekleişr ve en son izleyen bilen birisini bulunca sanki 100 yıldır tanışıyomuş gibi muhabbete başlarsınız ve o muhabbet hiç bitmez

Bu ise çok doğru. İnsan böyle birini gerçek hayatta (mesela okulda) bulunca "sen bu zamana kadar neredeydin ya" gibi replikler dönebiliyor, o kişiye karşı düşünceleriniz değişiyor, "ben seni hiç böyle bilmezdim ya şöyle bilirdim" diyebiliyorsunuz. Ve paylaşmaya dayalı o arkadaşlığın tadı bambaşka oluyor. Tabi siz muhabbet ederken herkes size garip garip bakabiliyor :D

Mesela kalabalık bir grupta şöyle durumlar çok oluyor;

+Şu anime çok güzelmiş. İzlesek mi acaba? Konusu şöyle şöyleymiş
-Bilmiyorum bana biraz uzun geldi ama bakabiliriz. Şu animenin de o tarz bir kurgusu var o da iyi.
+..... (Anlam vermeye çalışan bakışlar.)
-Abi sen Supernatural'ın yeni bölümünü izlemiş miydin?
+Yok ben Big Bang izliyorum.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2012, 18:25:27 »

Başkaları neyse ama DRda çalışan birinin mangadan haberinin olmaması gerçekten garipmiş...

Adamı bir daha görmedim mal gibi tipi vardı sahafda çalışıpta kitapları bilmeyen bi adama benziyordu yani
Not:beyfendi demesi bile bir garipti

Çevrimdışı DarLy OprS

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2012, 12:22:12 »
Oneeebee diye tepki alıyorum genelde:D

Çevrimdışı Fëanor

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Temmuz 2012, 23:20:36 »
Genelde yaşça olgunlaşmamışlıkla ilgili yorumlar yapılıyor ama daha zor olanı manga okurken karşılaşılan.

-Ne yapıyosun?
-Hiç, manga okuyorum.
-Ne?
-Manga,manga.
-Grup değilmi ya o.
-Yok bu çizgi roman gibi ama Japon yapımı.Tam çizgi roman gibi değil yani.
-Haa, tamam sen devam et.

Bu konuşma en az sinir bozucu olanlarından üstelik.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Temmuz 2012, 23:46:25 »
-Ne yapıyorsun?
+Anime izliyorum.
-O ne ki? (Sinirlenirim)
+Anime'in ne olduğunu bilmiyor musun gerçekten?
-Japon çizgi filmi değil miydi o? Hani şu güzel kızların olduğu.

Arkadaşlığımızı kesmeyi bile düşündüm :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #20 : 18 Temmuz 2012, 01:29:47 »
Bir süredir bu başlığı izliyorum ancak bir yorumda bulunmadan önce insanların neler yazacaklarını görmek istedim. Başlık altında anılarını paylaşmış olanlarınızın durumu biraz abarttıklarını düşünüyorum. Yani diyaloglar gerçekten birebir bu şekilde gerçekleşmiş olabilirler, size "hentaici misin?", "Grup değilmi ya o", "Hö?", "Resmen oturmuş burada çizgi film izliyorsun yani?" denmiş olabilir ancak bu tip yorumların esasında sağlam destekleri bulunmakta. Gerçekten sinirleniyorsanız ve umrunuzdaysa muhatabınızı alırsınız karşınıza adam gibi konuşursunuz, anlatırsınız, örnekler verirsiniz, güzel güzel sunum yaparsınız. Ha yok yine dalga geçmeye devam eder veya kınayan bakışlar ile yargılarlarsa bu durum çok ciddiyim kesinlikle kayda değer bir sorun yahut noksanlık oluşturmamalı.

1- Anime izlemek bir etiket değildir, hobidir ve eğlenmek için yapılır
2- Anime ile Cartoon farklıdırlar ama nihayetinde anime de "animasyondur". Farklılıkları aman şunlardır muhabbetine girmeyi bırakalı epey uzun zaman oldu ve şimdi geriye dönüp baktığımda neden uğraşmışım diye düşünüyorum. (Simit ve açma kadar farklılar ama ikisi de hamur işi)
3- Hayatında anime görmemiş kişilere animenin ucundan kıyısından göstermek eğer açık fikirli değillerse kesinlikle akıllıca bir eğlem değildir ve bu durum yüzünden başlarına abuk sabuk işler gelen herkesi eğlenceli buluyorum.  ;D

Benim ise başımdan kötü bir anı geçmedi ancak defalarca geçecek gibi oldu ve ben de susmasını bildim. Ah unutmadan, bir defasında konuştuğum kişi esasında daha önce hiç belli etmezken birdenbire en olmadık bir yaoi serisinin adını ağzı kulaklarında kaçırınca epey utandı bir bunu halen gülümseyerek hatırlıyorum.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Temmuz 2012, 01:43:02 »
Sevgili Nihbrin bence yanılıyorsun,

Buraya yorum yazmış insanların çoğunun (hepsinin değil) durumu abartmadıklarını, olduğu gibi yazdıklarını düşünüyorum. Zaten çoğu kişi de etiket olsun diye anime izlemiyor, eğer öyle olanlar varsa bile boşuna yapıyorlar çünkü pek de ilgi çekici bir etiket değil (en azından benim bulunduğum çevrelerde öyle). İnsanlar bunu zevk almak için yapıyor, ama izlerken bir ebeveyniniz ya da bir başka izleyenle sohbet ederken başka arkadaşlarınız bir şekilde görüyor duyuyorlar ve soruyorlar. Ve benim şahsen mecburen girdiğim bu tarz diyaloglar hep komik olmuştur, gördüğüm kadarıyla herkesinki de hemen hemen öyle olmuş. Bu bir forum oyununa denk bir konudur, komik deneyimleri paylaşmak için açılmıştır.

Kimse birilerine zorla animeyi anlatmaya ve tanıtmaya çalışmıyor, "Bu ne?" sorusuna cevap verilmeye çalışılıyor çoğu kez. Çizgi film-Anime karşılaştırması çok klişe olabilir ama klişeliğini asla kaybetmeyecek ve her zaman konuşulacak çünkü ilk kez gören bir insan "Aa, çizgi film bu!" demeye devam edecek ve animeyi izleyenler de bunu kendince açıklamaya çalışacak.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #22 : 18 Temmuz 2012, 01:50:54 »
Tekrar, daha açık söylüyorum, hislerini abarttıklarını düşünüyorum  ;)
Etiket konusunu başlık altındaki yorumlar için söylemedim, daha çok genel konuştum. Insanlar gerçekten anime izleyicisi olmayı bir etiket olarak görüyorlar ve trajikomik bir şekilde bununla övünüyorlar. Bir tür virus gibi, her yerdeler. Umarım bu tip insanlara ileride de denk gelmezsiniz demekten başka elimden bir şey gelmez. Çünkü hiç anime görmemiş kişilerden farklı olarak bu tip insanlar özellikle izlemekten keyif almış olduğunuz animelerle de kendi beğenilerini öne çıkartarak dalga geçerler ve bu gerçekten olağan üstü rahatsız edici bir histir.

Çevrimdışı MeToLee

• *
  • 22
  • Knowledge is power. Guard it well.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Temmuz 2012, 11:03:30 »
Ay oturup hasta insanları mı izliyosun??? (Anemi)
O senin burnun mu yoksa bir çeşit hastalık mı? - Tasslehoff Burrfoot

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Temmuz 2012, 13:28:52 »
Bir süredir bu başlığı izliyorum ancak bir yorumda bulunmadan önce insanların neler yazacaklarını görmek istedim. Başlık altında anılarını paylaşmış olanlarınızın durumu biraz abarttıklarını düşünüyorum. Yani diyaloglar gerçekten birebir bu şekilde gerçekleşmiş olabilirler, size "hentaici misin?", "Grup değilmi ya o", "Hö?", "Resmen oturmuş burada çizgi film izliyorsun yani?" denmiş olabilir ancak bu tip yorumların esasında sağlam destekleri bulunmakta. Gerçekten sinirleniyorsanız ve umrunuzdaysa muhatabınızı alırsınız karşınıza adam gibi konuşursunuz, anlatırsınız, örnekler verirsiniz, güzel güzel sunum yaparsınız. Ha yok yine dalga geçmeye devam eder veya kınayan bakışlar ile yargılarlarsa bu durum çok ciddiyim kesinlikle kayda değer bir sorun yahut noksanlık oluşturmamalı.

1- Anime izlemek bir etiket değildir, hobidir ve eğlenmek için yapılır
2- Anime ile Cartoon farklıdırlar ama nihayetinde anime de "animasyondur". Farklılıkları aman şunlardır muhabbetine girmeyi bırakalı epey uzun zaman oldu ve şimdi geriye dönüp baktığımda neden uğraşmışım diye düşünüyorum. (Simit ve açma kadar farklılar ama ikisi de hamur işi)
3- Hayatında anime görmemiş kişilere animenin ucundan kıyısından göstermek eğer açık fikirli değillerse kesinlikle akıllıca bir eğlem değildir ve bu durum yüzünden başlarına abuk sabuk işler gelen herkesi eğlenceli buluyorum.  ;D

Benim ise başımdan kötü bir anı geçmedi ancak defalarca geçecek gibi oldu ve ben de susmasını bildim. Ah unutmadan, bir defasında konuştuğum kişi esasında daha önce hiç belli etmezken birdenbire en olmadık bir yaoi serisinin adını ağzı kulaklarında kaçırınca epey utandı bir bunu halen gülümseyerek hatırlıyorum.

Ben yine de, insanlara simit ve açmanın farklı olduğunu söylememenin, pek de iyi bir şey olmadığını düşünüyorum. "Anlamayacak" gibi düşünüp açıklamaktan kaçınmak, pekala ki etik değildir. Bu hem karşımızdakine "anlamayacak" gözüyle bakıp, önyargılı olmamız; hem de "ben anlatamam" diyerek, kendimizi hafife almamız anlamına gelir.

Bazı arkadaşları vardır insanın, her şeyinizle sizi kabul etmiş ve size saygı duymuş, bağlanmış kişilerdir bunlar, zevklerinizin yoktan yere olmadığını düşünürler. Çünkü zevkleriniz bire bir uyuyordur. Benim en yakın arkadaşım beni oldukça aksiyon dolu Naruto'nun bir bölümünü izlerken yakalamış, "Ne izliyorsun yahu?" diyerek yanıma sandalye çekmiş, bölüm bitene kadar hiç sesini çıkarmadan izlemişti. Zira anime nedir bunu bile bilmiyordu, ben sonradan açıkladım. O zamandan beri Naruto izliyor. Hoş, Naruto her kesime hitap eden bir animedir. Ama kişilik, insanları yadırgama duygusu ve bu tarz şeyler göz önünde de bulundurulmalı.

Ayrıca dip parantez söyleyim, yaoi izleyen bir tek sizin arkadaşınız değil!

Şaka.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Ağustos 2012, 01:45:47 »
'' bu kız hiç bir zaman büyümeyecek, ıy çocuk musun sen ya, liseyi terkedemedin henüz '' gibi anime ruhu olmayan insanlardan bu lafları duydum tabi benim surat japon animelerindeki sinsi yüz :D
 kafamdaki dünya daha güzeldi bende orda yaşamayı tercih ettim. 

Çevrimdışı Althar

• **
  • 70
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • http://grimaden.blogspot.com/
« Yanıtla #26 : 06 Eylül 2012, 00:27:18 »
"Anime ne? Hayvanlı mı?"

Hayvan herif...
"Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya hafızalardaki hatıra ya hayallerdeki ümittir. Hüsranı ise birtek yerde kabul ediyorum. Yaşamak varken yaşayamamış olmakta."

Uzun Yol - Susayanın Uyanışı (https://rapidshare.com/files/2985198102/Susayanin_Uyanisi.pdf)

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Ekim 2012, 13:10:12 »

Ben burada Nihbrin'e katılıyorum bende ilk başladığımda millete anlatmaya çalışıyordum artık bıraktım peşini. Yaklaşık 4 senedir izliyorum bana "lan çocukmusun sen " diyenlerin çoğu daha animenin bir bölümünü bile izlememiş sadece 5 saniyeliğine benim izlediğime göz atmış durumdalar. Ama benimle 3 yıl dalga geçip narutonun bir bölümünü izledikten sonra seriye bağlananlarda var.

Dediğim gibi artık millete anlatmakla uğraşmıyorum.

+lan evde sıkılmıyomusun sen.
-yoo sıkılmıyorum
+ne yapıyon ozaman evde .... çakal (sinsi bi surat)
-kitap,manga okuyorum,film,dizi,anime izliyorum anime mi (ilk defa duyduklarında "anime mi"?
+Oneki
-(hemen telefonumda bulunan animenin herhangi bir bölümünü açıp gösteriyorum.
+lan adama bak işin gücün yokmu senin.
(arada biraz daha anime muhabbeti döner)
+Üff tamam anladık anladık boş adam seni ne manga ne ki?
(animede olduğu gibi açığ gösteriyorum aynı tepkiler)
+ulan bari kitap okuyon yoksa ... boşlukta ilk sırasadasın ne okuyosun
(saydığım başlıkların içinde "fantastik" adı geçer geçmez hepsinin suratında bi aval aval bakma durumu beliriyor bende iş bu noktaya gelince konuyu kapatıp sen ne izliyosun okuyosun deyince asıl boş adamın o olduğu ortaya çıkıyor :D [genelde])

bide son bir şey biliyorum çok uzun oldu ama bu muhabbeti hiç anne-babasıyla yaşıyan ve ambargo yiyen oldu mu ? (bende fantastike şu an ambargo koyulu durumda) 
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 14 Aralık 2012, 22:01:50 »
- Anne ben büyüdüm artık unutuyorsun sen arada.
+ Dün çizgi film izleyen bendim değil mi kızım?
- Yav, o anime çıldırtma anne beni.
.............

- Kızlar dün Ülfet'le mesajlaşıyorduk oturmuş çizgi film izliyordu.
+ İnsanlıktan çıkarmayın beni kaç saat anlatacağım size. Kızım yarın numaramı sil tamam mı!

................
Çocuk musun sen?

Anime mi, o ne ki?
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Mart 2013, 01:56:49 »
Yer yer farklılık gösterebilir bu tepkiler. Bazen çok net, bazen çok sinilendirici, bazen ise tamamen mutlu edicidir. Genellikle sinirlendirici oluyor ama :).
Bir kaç örnek;
- Abi yeni bir animeye başladım Naruto diye. İlk sezon dandik ama sonra manyak güzel oluyor...
- İyi.
(Bu net olanlarından sanırım :D )

-Filmlerden anlıyorsun sanırım. Bende arada bir film izliyorum ama genelde anime.
- Ayyy anime mi inanmıyorum! Death Note, Naruto (bla bla bilmediklerim) hepsini izledim. Sen hangilerini izliyorsun bla bla bla bla
(Bir kızla konusurken birden anime hastası çıkınca ulan ne konuşsam bu kızla nasıl yapsam derdinden kurtuluyorsunuz. Bu da iyi durumlardan :D)

-Ben de işte arada anime falan izliyorum.
-Anime mi ?
-Evet
-Olum bırakın la şu boş beleş işleri.
(HAY BEN SENİN .......!bir11! )
-Animeler boş beleş değ-
-La bırak. Ahmet olum kalk burger dan bi' milkshake alalım bunun muhabbeti çekilmiyo hiç.
(HIRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONOHAAA SENPOOOOOOOOOOOOOO) :D
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).