Kayıt Ol

In Time - Zamana Karşı (2011)

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
In Time - Zamana Karşı (2011)
« : 10 Mayıs 2012, 20:26:35 »

İnsanların genetik mühendisliği sonucunda 25 yaşında yaşlanması son buluyor ve geriye onlara verilmiş sadece bir yıl daha kalıyor. Kazanılan paranın sadece "zaman" olduğu bir gelecekte geçen filmde çok zengin olanlar sonsuza kadar genç olmanın yolunu bulmuş oluyorlar.
Spoiler: Göster
Varoşlarda yaşayan Will Salas(Justin Timberlake), kendisini cinayetten aranırken bulur ve güzel bir rehine ile kaçar. Fakirin sürekli öldüğü, zenginin ise çok dikkatli olmaya çalıştığı için hayattan zevk alamadığı bu sisteme karşı savaşır.

Alıntı:
Will: Benim sadece bir günüm vardı. Bir günle çok şey yapabilirsin. Daha ne kadara ihtiyacın var ki?

Yönetmen: Andrew Niccol
Yazan: Andrew Niccol
Oyuncular: Justin Timberlake, Amanda Seyfried and Cillian Murphy

http://www.imdb.com/title/tt1637688/

IMDB Puanı: 6.5

Kişisel yorumum:

Son zamanlarda izlediğim filmleri patlamış mısıra benzetmeye başlamıştım. Yani açıp bitirince çabucak unutuyordum. Bu filmde öyle olmadı, oldukça orijinal bir konusu var. Herkese tavsiye ederim.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: In Time - Zamana Karşı (2011)
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 20:40:13 »
Daha giriş sahnesi ile insanı düşünmeye sevk eden ve oldukça orjinal bir konusu olan değişik bir filmdi. Gelecekte ne olacak sorusunu her filmde hemen hemen kendimize soruyoruz ama bu filmdeki atmosfer çok ilginçti. Ben sıfır beklentiyle izleyip oldukça fazla keyif aldım. Baş rol oyuncu seçimi ilginç olsa da film özgünlük açısından ilk on listeme girer.

Çevrimdışı ixna

• *
  • 25
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 20:43:03 »
gerçekten konusu özgün ama ben oyunculuklarını beğenmedim.Daha iyi oyuncularla süper gişe yapabilirdi.
\"Belki çok güzel bir zekaya sahip olmak hoş bir şeydir ama daha büyük bir hediye, güzel bir kalbi keşfetmektir.\" Akıl Oyunları "A Beatiful mind"

Çevrimdışı ysnmrl

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2012, 21:24:48 »
Konu olarak günümüzü yansıtan bir film.  Keyifle izledim ama acaba ikincisi gelir mi diye düşünmeden edemiyorum.

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2012, 09:07:07 »
Muhteşem bir çıkış noktasına sahipken, zayıf kalan olay örgüsü nedeniyle  bir başyapıt olabilme şansını yitirmiş bir film. 

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2012, 19:14:30 »
Konu harikaydı. İnşallah ikinciside gelir.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2012, 14:57:55 »
Forumda okuduktan sonra izledim. Konusu ve işlenişi oldukça hoşuma gitti. Oyuncu seçimi hakında ben de sizlerle hemfikirim.

Ağır spoiler içerir. :)

En son sahnede Salas'ın annesini kaybettiği gibi sevgilisini de kaybedeceğini düşündüm. Oldukça etkileyiciydi. Yine rakibini alt ettiği sahne oldukça hoştu.