Kayıt Ol

Anket

Sizce hangisi uygun?

Emren
3 (33.3%)
Eray
1 (11.1%)
Eren
1 (11.1%)
Emir
0 (0%)
Kutan
1 (11.1%)
Tumay
2 (22.2%)
Baran
1 (11.1%)

Toplam Oy Verenler: 9

Oylama kapandı: 16 Mayıs 2012, 21:17:45

Kahraman icin isim

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Kahraman icin isim
« : 06 Mayıs 2012, 21:17:45 »
Merhaba arkadaşlar. Eger bir aksilik yaşanmazsa bu yıl icinde kitabım yayımlanacak, fakat sizlerden bir ricam var. Ana karakter ismi icin sizce hangisinin daha uygun olduğunu ankete katılarak belirtir misiniz? Görüşlerinizi de yorum olarak yazarsanız sevinirim. Bu arada kitabın içeriğinden kısaca bahsedeceğim. Size yardımı dokunabilir.

Farklı ırklardan insanların bir arada yaşadığı Duha Vadisi isimli bir bölgede geçiyor birinci kitap. Bu bölgeye Karagem Imparatorluğu hakim. Bölge üç farklı bey tarafindan yönetiliyor ve hepsi birden Karagem'e bağlı. Imparator`un kardeşi tarafından yönetilen Dış Beylikler`e bağlanan geçidin yakinlarında yer alan, Fesar Kalesi'ne yakın bir bölgede büyük bir yerleşim yeri var: Kaledibi. Kahramanımız burada yaşayan bir çocuk. On altı yaşında ve yaşıtları gibi o da kılıç ustası olmanın hayallerini kuruyor. Hayalleri ise onu Saklı Konak'a, eski bir intikamın, korkunç düşmanların ve inanılmaz bir savaşın icine getiriyor. Kahramanımız, ilk kitapta hayallerinin ve kararlarının sonuçlarıyla yüzleşecek; gerçekte kim olduğunu ve neden seçildiğini öğrenecek. Dostluk ve sadakatın anlamını daha iyi kavrayacak.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
Ynt: Kahraman icin isim
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2012, 21:21:30 »
İlk başta hayırlı olmasını dilerim. Bence "Baran" olsun. Güçlü bir isim ve diğerlerinden daha iyi gibi duruyor
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2012, 22:22:41 »
İlk başta hayırlı olmasını dilerim. Bence "Baran" olsun. Güçlü bir isim ve diğerlerinden daha iyi gibi duruyor
Teşekkür ederim Oghertay. Bu isimleri, anlamlarını ve karakterinin özelliklerine uygunluklarını düşünerek ankete eklemiştim. Umarım fikir verecek bir sonuç elde edebilirim.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2012, 21:52:37 »
Hocam içinden gelen sesi dinle. Buradan bir sonuç elde etmen mümkün değil. Nasıl ki hikayeyi yazarken içindeki sesi dinliyorsan bu seçimde de aynısını yap.

Burada yüzlerce oy kullanılsa bile senin vereceğin ismi bizim seçmemiz mantıksız olur. Tabi ki yine de sen bilirsin.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 22:02:45 »
Amacım belki bu kitabı ileride okuyacak olanları da işin içine katabilmekti biraz ama pek istediğim gibi olmadı. :) Araştırmaya devam ediyorum. Hem kültürümüzden uzak olmayan hem de hikayenin içinde "Ben buralı değilim" diye bağırmayacak bir isim bulmaya çalışıyorum. Şunu da itiraf etmeliyim ki isim kısmı yazın kısmından kat kat daha zorlayıcı oldu benim için. İlginiz için tekrardan teşekkür ederim.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2012, 22:06:21 »
Her ne olursa olsun bizim buradan yapacağımız yorum, sizin günlerinizi belki yıllarınızı alan bir çalışmanıza bir göz ucuyla bakıp konuşmak gibi olur. En doğru ve kulağa hoş gelen ismi bulacağınıza şüphem yok.

Birde şunu eklemek istiyorum. "Çıkacak kitabımda kullanacağım karakter için" isim önerisi yapmamızı istiyorsunuz. Ben onlarca kişinin yorum yapacağını düşünüyordum fakat pek ilgi gösterilmemiş nedense. Özellikle de sık sık takip ettim bu konuyu ama yine de kimse yorum yapmamış. Çok şaşırmış durumdayım. Kitabı çıkacak bir arkadaşımıza destek olmamız ve ona bu desteği hissettirmemiz gerekirken ne yazık ki bunu yapamıyoruz.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2012, 23:17:00 »
Oghertay aslında karakterin ismini belirleyebilmek için kitaptaki tüm karakterlerin isimlerini yazması lazım. Hem karakterin isminin tarihte geçip geçmediği de çok önemli. Bu yüzden konu pek anlaşılmamış olabilir.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2012, 23:44:47 »
Cellox, bunu dile getiren sadece sen oldun. Bunu söyleyebilirdi böyle düşünen herhangi biri. Konu pek anlaşılamamış falan diyebilirdi mesela. Baktığımızda kimsenin bunu söylemediğini görebiliyoruz.

Burası Fantastik Edebiyatı seven insanların bulunduğu bir ortam. Böyle bir konuya ilgi göstermemeleri( renk ve zevk olayından bahsetmiyorum) gerçekten çok şaşırtıcı. Bunu belirtmek istedim sadece. Bunları söyleyerek beerold'un açmış olduğu konunun dışına çıkıyorum ama haklı olduğum kanaatindeyim.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2012, 15:44:00 »
Oghertay aslında karakterin ismini belirleyebilmek için kitaptaki tüm karakterlerin isimlerini yazması lazım. Hem karakterin isminin tarihte geçip geçmediği de çok önemli. Bu yüzden konu pek anlaşılmamış olabilir.
Sevgili Cellox, haklı olduğunu söylemek zorundayım fakat kitapta otuz üç tane karakter var ve sözleşmem gereği bunu paylaşabilme yetkim yok. Şimdiye kadar oy verenlere teşekkür ederek oylamayı kitliyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın, kimseye kırgın değilim. Hepimiz Kayıp Rıhtım sitesini ve forumunu kullanıyor; bizimle ilgili olan konulara okuyor ya da o konulara yorum yapıyoruz. Ben yine buralardayım anlayacağınız. :)

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2012, 13:58:42 »
beerold sakın Türkçe isim kullanma panpa.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2012, 14:19:32 »
İnsanların panpa, hacı, tertip, toprağım, hocam, kanki gibi kelimeleri kullanmadan da birbirleriyle anlaşabildiği bir forum olduğu için bu forumu seviyorum.

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2012, 13:53:53 »
ben de insanların, insanlara nasıl samimi hissediyorlarsa öyle hitap edebildiği bir forum olan bu forumu seviyorum.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!