Kayıt Ol

Ölü Kesimi / Kıyım başlıyor

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Irklar eklendi)
« Yanıtla #15 : 09 Şubat 2008, 13:24:00 »
hepsini okuyamadım kuzum kusura bakma amaçok güzel olmuş baya iyi gidiyor tuttum bunu ;)
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Şubat 2008, 23:41:58 »
Teşekkürler..ilgi olmasa da süper fikirlerim var sadece kurgu değil..bekleyin ;)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Şubat 2008, 23:55:29 »
Nasıl ilgi yok :D ben aşırı sevdim bu hikayeyi. Çok heyecanla bekliyorum devamını :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Şubat 2008, 00:27:48 »
Güzel olmuş betülcüm elinee sağlık kardeşim böyle bir şey beklemiyordum :P (devamını bekliyorum bide dövme artık okumuyorum diye :P )
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2008, 00:34:15 »
Nasıl ilgi yok :D ben aşırı sevdim bu hikayeyi. Çok heyecanla bekliyorum devamını :P
Yok yani çok kişi ilgilenmedi diyeşşettirdiydim

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Şubat 2008, 18:44:40 »
Bölüm 3 - Stenk Ormanları
İkisi de Parson Birliği’nden ayrılacaktı ama bunu istemiyorlardı.Onlar Parson Birliği’ne dış dünyadan kurtulmak için katılmışlardı ama şimdi tekrar dış dünyaya geri dönüyorlardı.geçmişle yüzleşmek zordu ama bununla karşılacaklarını biliyorlardı.çok yakında karşılacaklardı zaten…
araştırmalarını, dostluklarını bir çok şeyi geride bırakıp gece yarısı kuleyi (*Parson birliği 4 kuleden oluşur. Niteliklerine göre üyeler kulelere yerleştirilirler.kuleler tılsımlar ve muhafızlarla korunmaktadır.)terk ettiler.görünmek istemiyorlardı ve ikisi de son bir defa arkalarına dönüp Parson Birliği’nin etkileyici görüntüsüne son bir defa baktılar...”Son bir defa…”
Kendilerini tehdit eden şeyi biliyorlardı ve sadece iki kişi oldukları için kendilerini karanlığın kalbine atmalıydılar.zaten kalabalık olmaları çok riskliydi.Ama çok yakında savaşın-kahrolası savaşın-başlayacağı kesindi bu yüzden ırkları uyarmalıydılar.Ama gece uzundu ve onlar da birer ölümlüydüler.Büyüyle izlerini silip derin bir uykuya daldılar..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gök’ün şafağın sökmesiyle aydınlanmaya başlanmasından kısa bir süre önce  Eternia gecenin miskinliğini üzerinden atarak gözlerini açmıştı.Gözlerini ovuşturdu ve trafına bakındı ancak o zaman Assonan’In orada olmadığını fark etti.Genç kız kaygıyla Assonan’a seslendi.Çok geçmeden çalılıkların arasından esmer bir delikanlı çıktı:
-Korkma Eternia .Etrafı araştırmak istedim.Yakalanmamız gerek biliyorsun.
Assonan dudaklarını büktü,Eternia kendisini tutamayıp güldü  ama ciddiyetini hemen toparladı:
-Assonan acele etmeliyiz.Çok vaktimiz yok.Bir an önce Doğu kıtalarını uyarmalıyız.Savaşın orada başlayacağını gördüğünü sen söylemiştin.
Assonan onaylarcasına başını sallayıp çantasından yiyecek bir şeyler çıkardı.Ateş yakmaları riskliydi.Bu yüzden soğuk bir kahvaltı yapıp yola koyuldular.
-Eğer Doğu’ya doğru gideceksen karşımızda Stenk Orman’ları var.Oh,bu çok tehlikeli.Bence ormanın etrafından dolaşmalıyız.Bu en az bir-iki günümüzü alır ama değecektir-umarım.
Eternia parşömenden başını kaldırıp Assonan’a baktı.Yeşil gözlerini onay beklercesine onun üzerine dikti.
-Hayır çok zaman alır dedi Assonan.Bunu çok kararlı bir tonda söylemişti.”Ormanların içine gireceğiz”
 Bir süre sessizce oturdular ancak gökyüzünün giderek karardığını fark ettiler:
-Bunu biliyorum..Bir işaret..Karanlık…Çabuk yola koyulmalıyız.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Birkaç saat yol almışlardı ki ufukta Stenk Ormanları belirdi.Issız gibi görünen ama aslında içinde birçok şey yatan…Eternia hala ilerlemekte olan Assonan’ı çekiştirdi.Genç adam pelerinini savurarak geriye döndü.
-Assonan bunu yapmayı düşünüyor olamazsın.Orada çok fazla tehlike var…Ayrıca Western’lerin pusu kurduğunu da biliyoruz.
-Eternia, burada tehlike alacak olan biz değiliz, Irklar.Kendimizi korumalıyız.Daha sonra Tampstorn’a ulaşacağız. Cüce halkı bizden yana çıkar ayrıca orada bazı arkadaşlarım var.Komite’ye başvuracağım.
Assonan, sustu.Nefes nefese kalmıştı.Eternia onu vazgeçiremeyeceğini anlamıştı.Tatlı bir ses tonuyla:
-Sen yapmayacaksın Assonan biz yapacağız.Biz!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ormana girmelerinin üzerinden saatler geçmişti.Henüz bir engelle karşılaşmamışlardı ama çok dikkatliydiler.Yine de yorgunluğun verdiği sıkıntı yüzlerine yansımıştı,ortalığı kaplamış olan sis ise daha moral bozucuydu.Aniden Assonan’ın gözleri karardı.Kendisini çok savunmasız hissetti.Bu tarif edilemez bir duyguydu.Etrafını bulanık görüyordu.Pusu kurulduğunun farkındaydı bu yüzden ayakta durmaya uğraşıyordu.Bataklığın zehirli gazını solumuş olmalıydı.Son bir gayretle arkasını döndü ve yere yıkıldı.Eternia orada değildi.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #21 : 23 Şubat 2008, 18:53:58 »
Kuzuum şu son bölümün en iyisi olmuş !! Harikaaa

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Şubat 2008, 19:34:03 »
Kuzuum şu son bölümün en iyisi olmuş !! Harikaaa
Saol değerli okuyucularımdan birtanesi :P Çok askıya aldım bu işi.Kafamda kurguluyorum yazıya geçirirken ben hikayeyi bildiğim için bazı şeyleri atlıyorum :P ama hallettim bu sorunu 4. bölüm daha keyifli,daha romantik,daha esrarangiz,daha hızlı gelecek ;)

Dark Lady

« Yanıtla #23 : 23 Şubat 2008, 21:28:37 »
Çok güzel olmuş Betüll :oyy

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 3 sayfa 2)
« Yanıtla #24 : 28 Şubat 2008, 18:58:01 »
Aslında daha çok şey yazmayı planlamıştım ama bu bölümde yeterince kafa karıştırdım.Bahsettiğim diğer şeyler diğer bölüme kaldı.En azından anlatımımı geliştirdiğimi ve daha uzun bölümler yazabildiğimi düşünüyorum.

Bölüm 4-Geçmişe Yönelirken
Bilinci tekrar yerine geldiğinde ise, kendini iğrenç zarımsı bir şeye bağlanmış halde buldu.Bunlar Western’ler olmalıydılar.Gördükleri de aklından geçenleri doğruladı.Bir insandan çok hayvana benzeyen iki yaratık ona doğru yaklaşıyorlardı.Eternia ise hala ortalıkta yoktu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilinenden önce,çok önce çoğu yokken onlar vardı.İnsanlar yoktu,savaş yoktu.Hepsi yeni bir yurt edinme çabası içindeydi hayat gençti,Dünya el değmemişçesine saftı.Benliklerine sımsıkı sarılmış,huzur ve refah içerisinde yaşıyorlardı.Yaşamın yasalarını onlar oluşturdular.Doğuştan orman yaratıklarıydılar.Ama bütün varlıkları algılayabilmiş,benimseyebilmişlerdi.İnsanlar Dünya’ya geldiklerinde çok hızlı çoğaldıklarını görünce bütün ırklar bir araya geldiler.İşte o an “Sözsüz karar”ı verdiler.Konuşmamışlardı ama olacakları anlamışlardı.İnsanlara karşı hep beraber savaşacaklardı.Ama Western’ler insanların bütün Dünya’yı ele geçirmek üzere olduklarını görünce bir köşeye sindiler.Sözsüz kararı reddettiler.Zamanla benliklerini de kaybettiler.Kişisel özellikleriyle beraber,fiziksel görüntüleri de değişti.Bataklıkları ele geçirdiler ve insanlardan intikam almaya yemin ettiler.Ama kardeşleri insanlar tarafından katletilirken hiç seslerini çıkartmadılar.Olanlara en sonunda Dünya kızdı.Zarar verenlerin hepsi mahşer tarafından yutuldu.Onlara “ölüm kesimi” dediler.Kana susamış,iğrenç yaratıklara dönüşmüşlerdi.Farklı bir yerdeydiler yeme,içme,gelişme gibi kavramları yoktu.Ancak bir Ses ile tekrar geri gelebilirlerdi.Yeni Dünya’ya ihanet eden,Ses’e kulak veren birisi ile...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stenk Ormanları’ndaki Westernler atalarının intikamını yenilemiş,insanlara karşı diş bilemişlerdi.Ellerine geçen insanları yok ediyorlardı.İşte onlardan birini ele geçirmişlerdi.Diğerlerine katılması gerekliydi.
Assonan kendini savunamayacağını anlmış,kabullenmişti.Ancak o anda içinde bir şey oldu.İradesine söz geçiremiyordu.Zihninde bir patlama yaşandığını hissetti.Bir Ses duydu:

-Başaramayacaksın.Yaklaştığını hissettin.Çünkü ortaya çıkmasını sağlayacak olan sensin..Sen!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gözlerini açtı.Eternia yanında duruyor,sorgulayan telaşlı gözlerle ona bakıyordu.

-Yaşıyorsun demek.Buraya girmememiz konusundaki ısrarını şimdi anladım.

Eternia’nın yüzünde hiçbir iz yoktu.Oysa kendisi yaralanmış,yüzü çizikler içerisinde kalmıştı:

-Seni kaybettim.Sonra yorgunluğa yenilip bayıldım.tekrar uyandığımda sen yanımda duruyordun.etrafında hiç bir şey yoktu ama savaşıyor gibiydin.Gözlerin kararmıştı.Sonra yere düştün.O anda sana ne oldu ?
Assonan anlamamış gibi Eternia’nın gözlerine baktı.Başını salladı sonra doğruldu:

-Sanırım ben senden daha fazlasını gördüm.Ne yazık ki hatırlayamıyorum.

Bu sırada acıktıklarını farkedettiler.Eternia’nın çantası yanındaydı ama Assonan’ınkisi yakalandığı sırada düşmüştü.Yemeklerini yerken sohbet etmeye başladılar.

Eternia, kendisiyle ilgili bazı şeyleri Assonan ile paylaşma isteği duymuştu.Ne olursa olsun beraber yolculuk ediyorlarsa bunu bilmeye hakkı vardı.

Eternia, Parson Birliği’ne aslında kendini rahatlatmak için girmişti.Benliği ve kendisiyle ilgili şüpheleri vardı.Eternia,anne ve babasını hiç görmemişti.Onların kim olduklarını bilmiyordu.Bu yüzden hangi ırka ait olduğundan emin değildi.Yaşadığı yer çok kalabalıktı kimse onu umursamıyordu.Kendisini yaşlı bir demirci yetiştirmişti.Demirci ölünce yaşadığı kenti terk edip farklı farklı insanların arasına katılmış en sonunda Parson Birliği’ne girmişti.Çocukluğunu pek hatırlamıyordu.Belki de hatırlamasını gerektirecek fazla bir şey yoktu.

Uzun uzun anlattı.Bu onu rahatlatmıştı.Şimdi anlatma sırası Assonan’daydı.Onun anlatacağı çok şey yoktu. O da anne babasını tanımamış başka insanlar tarafından yetiştirilmişti.Ama en azından ırkından şüphe duymasına gerek yoktu.Ama yanılıyordu,hem de çok yanılıyordu.Eternia gerçek bir insandı ama Assonan’ın yanıldığı çok şey vardı… Onun anlatacağı başka bir şey yoktu. Ama benim onun geçmişi hakkında anlatacağım çok şey var.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 4 sayfa 2)
« Yanıtla #25 : 28 Şubat 2008, 19:11:02 »
kuzu tek kelimeyle harika olmuş :D hani devamı xD
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Şubat 2008, 19:13:05 »
kuzu tek kelimeyle harika olmuş :D hani devamı xD
bunu kurgulayıp yazana kadar canım çıktı :P çıkar bu hafta :uhe saol cnm :hug

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 3 sayfa 2)
« Yanıtla #27 : 28 Şubat 2008, 19:26:17 »
Çok merak ettm şu adamı =)

Msnde söyledm ztn kurgun müthiş, ırkLar fLn.Çok sabırsızLanıorm devamı için =)

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Mart 2008, 22:11:24 »
eh beni bilirsin çenemi tutamam bi kaç  kötü şey sölemem lazım ( nabiim sen dedin oku die :D )

öncelikle fikir gerçekten güsel  emin değilim ama sanırım biraz gerçek efsanelerden alıntılar yapmışsın. sonuçta jr tolkien de  yuzuklerin efendisini böyle yazmıştı. ondan bahsetmişken biraz yüzüklerin efendisine benzemiş ( biraz mı pöhhh ). 

ilk bölümler açıkçası berbat, sen ilgi görmemekten şikayetçisin ama sanırım bunun sebebi ilk iki bölümün olabilir.  yani çok daha fazla uzatabilirsin  bir şeylerden bahsediyorsun ama neler olduğunu söylemiyorsun  süpriz olarak kalmasını ilgi uyandırmasını bekleyebilirsin ama yanlış yoldasın çünkü bunu hikayenin başında yapman sana eksi puan kazandırır.  ilerleyen bölümlerde yani maceraya geçildiğinde yapman gereken şey  merak uyandırmaktır . ama sen direk böle bi girişle güselim hikayene eksi puan kazandırmışsın.

ayrıca hikayeyi her zaman birilerinin ağzından anlatmak akıcılık yönünden daha etkili olur. - di li ( duyulan ) geçmiş zaman eklerini biraz daha azalman lazım. fazla sıkıyor.

ne olursa olsun  ne kadar yanlışlardan bahsetmiş olsamda gerçekten harika bir fikir. benim hayatta yapamayacağım bir şey  yeni baştan temel atmak. sana kolay gelsin ben arkandayım :D
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Mart 2008, 00:18:32 »
Evet.Kim söyleyecek diye merak ediyordum :P En baştan bir dünya yaratmak dediğin gibi çok zor o yüzden hazırda bulunan efsanelerden yararlandım.Temelde kurguları çok yakın ama olayların işleyiş yönü farklı..Bundan sonraki bölümlerde birinin ağzından olacak.Çünkü hikayeyi anlatan kişi yeni devreye giriyor :P öyle yani :P ilk iki bölüm zaten tanıtım amaçlıydı.bahsedilenin ne olduğunu okuyucunun yavaş yavaş çözmesini istiyordum.İlgi görememekten kastım uzuuun uzun eleştiri alamamak :P öyle bi derdim yok merak etme ;) teşekkürler bu arada :uhe