Kayıt Ol

Ölü Kesimi / Kıyım başlıyor

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 4 sayfa 2)
« Yanıtla #30 : 02 Mart 2008, 00:24:48 »
sen yeterki eleştiriyi kaldır güselim  ben  sana daha ne eleştiriler yaparım :D

ama ciddiyim  kendi hikayemede eleştiri yapacak 3  4 kişi olsa  şimdi 10 bölüm yazmıştım :D
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Mart 2008, 16:23:24 »
Merak etme hali hazırda bulanan bir efsane değil bu :P Hani Eski Dünya'yı anlatırken başka hikayelerden yararlandım.Kalanlar benim eserim oldu-olacak :P

Bölüm 4,5( :P)-Sırlar ortaya çıkıyor.

Saat gece yarısını vurmuştu.Ama genç kadın için zaman kavramı yoktu.Günlerdir bekliyor gibiydi.Kucağında küçük bebeğini tutuyor,sanki onu kurtarabilecekmiş gibi sımsıkı sarılıyordu.Dakikalar sonra o an geldi.Kulübe deprem olurmuşçasına titremeye başladı.Kadın kucağındaki bebeğe daha sıkı sarılmış gözlerini sımsıkıkapatmıştı.Bebek ise her şeyden habersiz, sadece acıktığı için ağlıyordu.Bir süre sonra bebeğin ağlaması yavaşladı sonunda kesildi ve uyumaya başladı.Kapı büyük bir gürültüyle yıkıldı.İçeriye siyah bir siluet girdi.Sanki içinde hiçbir beden,ruh barındırmıyormuş gibiydi…
O “ölü Kesimi’nin lideriydi, başıydı. O kutsal görev ona verilmişti. Dünya’ya sadece o girebilmişti, yapması gereken şey kendilerinde olan bir beden yaratmaktı. Gün gelince Ses o bedene hükmedecek, ölü kesimi yıllar önce kaybettiği Dünya’sına geri dönecekti.

Başarmıştı.İnsan kıyafetine bürünüp o ahmak kızı kandırmıştı.Şimdiyse ona emredileni yapmak için gelmişti.Siyah siluet büyüsünü bebekle paylaşmak için ileriye atıldı.Kadın yalvarmaya devam etti ama o dinlemedi.Yapması gereken artık sadece Ses’i beklemekti.

O genç kadın bendim.Kucağımdaki bebekse Assonan’dı.
Daha iyi anlamak için Bölüm 1'e bakın.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Mart 2008, 18:55:36 »
Way o adamda bişiLer oLduğunu anLamştm zaten.GüzeLmiş sebebi.

Eet devam :P

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Mart 2008, 18:59:33 »
Ya sırf senin için daha bölümü yazmadan Assonan'ın biyografisini çıkarttım :P 8) bu hafta geliyo diğer bölüm.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Mart 2008, 20:59:09 »
Betül'cümm hani aklıma eserse okurum demiştim ya esti okudum :D Irklar, şuana kadar olan olaylar ve daha birçok şey hepsi harika bi bütün olmuş tatlım süper süper ;D 5. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum  :uhe

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 4,5 sayfa 3)
« Yanıtla #35 : 05 Mart 2008, 12:47:21 »
nan bak bi de bana uzun yaz diyor :P görüşcez görüşcez :P ;D süpersin kuzuu  :-*
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 05 Mart 2008, 12:48:58 »
nan bak bi de bana uzun yaz diyor :P görüşcez görüşcez :P ;D süpersin kuzuu  :-*
Ulen 4,5 diyoruz ya boşuna mı :P dur asıl bölüm gelecek daha :D teşekkürler hepinize :oyy

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Mart 2008, 12:51:27 »
töbe töbe :P kuzu böyle şey mi görülmüş  :zuha ilklerin kızı :P neyse gelsin bakalım bölümler okuyalım  :salla
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Mart 2008, 19:12:07 »
hımm  bu yarım bölümden anladığım kadarıyla  assonan yani kurtarıcımız aslında zaten dünyadaki dengenin bozulmasının baş nedeni.  sanırım bana öle gelio çünkü bu assonan bir iç hesaplaşma ile karşı karşıya kalacak.
ya sadece bazen kendini kaybedip uyanacak ve olanı biteni anlamicak. yada kahramanımız bir şekilde yoldan çıkacak ve dünyanın sonunu getirirken bir şekilde kendi iç mücadelesine girişip  tekrar kurtarıcı olacak. 

biraz daha hızlı yaz bölümleri
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Mart 2008, 19:14:24 »
hımm  bu yarım bölümden anladığım kadarıyla  assonan yani kurtarıcımız aslında zaten dünyadaki dengenin bozulmasının baş nedeni.  sanırım bana öle gelio çünkü bu assonan bir iç hesaplaşma ile karşı karşıya kalacak.
ya sadece bazen kendini kaybedip uyanacak ve olanı biteni anlamicak. yada kahramanımız bir şekilde yoldan çıkacak ve dünyanın sonunu getirirken bir şekilde kendi iç mücadelesine girişip  tekrar kurtarıcı olacak. 

biraz daha hızlı yaz bölümleri
Ya dur bi gizemi kalsındı di mi :P  assonan şimdilik bunu çok umursamıyor ama onun bildikleri sadece izler kötülüğün geleceğini zaten biliyor :P karşı karşıya kalacağı çok fazla şey var.

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Mart 2008, 19:55:09 »
ehh o  sanırım işaretleri okuyo ama  asıl kişinin kendisi oldugunu bilmior.  eh iyi ben fazla tahmin yapmıyım o zaman

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 31 Mart 2008, 17:28:05 »
Bölüm 5-Aranan kişi
Saat gece yarısını vurmuştu.Ama genç kadın için zaman kavramı yoktu.Günlerdir bekliyor gibiydi.Kucağında küçük bebeğini tutuyor,sanki onu kurtarabilecekmiş gibi sımsıkı sarılıyordu.Dakikalar sonra o an geldi.Kulübe deprem olurmuşçasına titremeye başladı.Kadın kucağındaki bebeğe daha sıkı sarılmış gözlerini sımsıkıkapatmıştı.Bebek ise her şeyden habersiz, sadece acıktığı için ağlıyordu.Bir süre sonra bebeğin ağlaması yavaşladı sonunda kesildi ve uyumaya başladı.Kapı büyük bir gürültüyle yıkıldı.İçeriye siyah bir siluet girdi.Sanki içinde hiçbir beden,ruh barındırmıyormuş gibiydi…
O “ölü Kesimi’nin lideriydi, başıydı. O kutsal görev ona verilmişti. Dünya’ya sadece o girebilmişti, yapması gereken şey kendilerinde olan bir beden yaratmaktı. Gün gelince Ses o bedene hükmedecek, ölü kesimi yıllar önce kaybettiği Dünya’sına geri dönecekti.

Başarmıştı.İnsan kıyafetine bürünüp o ahmak kızı kandırmıştı.Şimdiyse ona emredileni yapmak için gelmişti.Siyah siluet büyüsünü bebekle paylaşmak için ileriye atıldı.Kadın yalvarmaya devam etti ama o dinlemedi.Yapması gereken artık sadece Ses’i beklemekti.

O genç kadın bendim.Kucağımdaki bebekse Assonan’dı.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yorucu bir yürüyüşten sonra Stenk Vadisi’ne ulaştılar.Gittikçe azalan erzaklarına ve yorgunluklarına rağmen düzlükte durmaları çok tehlikeliydi yola devam etmelilerdi.
Yemek molası verdikleri sırada Assonan haritayı gözden geçirdi.Atladıkları bir şey vardı.Tampstorn’dan önce uğrayabilecekleri bir kasaba daha vardı.Eternia sevinçle Assonan’ın boynuna atıldı.Assonan şaşırmış gibiydi.Eternia yaptığını fark edince kızardı:
-A…Şey..Assonan bu çok iyi!
Daha fazla konuşmadan yemeklerini bitirdiler. Bunu kutlamak için ateş yakmışlardı ama ne yazık ki yiyeceklerini dikkatli kullanmaları gerekliydi.Assonan çantasından çıkardığı bir cüce içkisini bir bardağa doldurup Eternia’ya uzattı.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Gece uzun  sürecekti.Onlar da uzun bir uykuyu hak ediyorlardı.Assonan, yerdeki yumuşak yosunların tadını çıkarırken bir çatırtı işittiğini zannetti.Eternia’yı uyardığında gökyüzü yerini kızıllığa bırakmıştı.
-Eternia.Bana sorarsan hemen yola çıkmalıyız çünkü-
Assonan’ın lafı yarıda kalmıştı ki karanlığın içinden bir siluet öne doğru ilerledi.Assonan içgüdüsel olarak yanındaki tek silahı, bir çakıyı çıkarttı artık vücut hatları belirginleşmeye başlayan kişinin üzerine atladı.
Bir an her şey durdu sanki.Assonan bunu hiç düşünmemişti.Eğer ikisi de büyülerinden yoksun kalacak olurlarsa ki bunun olacağını ikisi de biliyordu,tek korumaları bir çakıydı.Ve kendilerine yaklaşan kişinin üzerine bunu düşünmeden atılmıştı.
-Dur! Dedi inceden bir ses.Garip olan şey ise bunu duymamıştı ama hissetmişti.
İşte o anda kendine geldi ve çakısını boğazına dayadığı kişinin bir kız olduğu gördü.Kızın gözlerinde tanıdık bir şey vardı.Çok yakından tanıdığı…

Gecikme için özür dilerim.Hikayeyi toparlamaya çalışıyordum başka hikayeler okul vs.vs. derken :P 1 ay ara vermişim :hönk

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.( Bölüm 5 sayfa 3)
« Yanıtla #42 : 31 Mart 2008, 19:01:55 »
Süper yazıyorsun betül ellerine sağlık. Bende bugün şansa biraz boş kalabildim ve okudum iyikide okudum diyorum enfes olmuş.. :D Aykut sende vyr dedik öldürmüşsün resmen. :P Sonuçta fantastik kurgularda bence benzerliklerin olması olaya çok daha güzellik katıyor gibi.. Bölümler biraz daha uzuyabilir evet ama kendi şahsi düşüncemi soracak olursan içinden geldiği gibi yap, yani o an aklına kısa mı yazmak geldi, salla yorumları.. :P Sonları güzel bağlıyorsun tebrik ederim gittikçe güzelleşiyor hikaye bölümleri. Irkları anlatmanda cabası, tekrar ellerine sağlık. Devamının gelmesi dileğiyle.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 06 Nisan 2008, 21:26:53 »
Saol Hakan abi =) Irklar konusu çok karışık aniden çıkan yaratıkların bambaşka bir ırk olduğu filan sanılmasın diye hazırlamıştım.Bölümleri uzatmayı düşünüyorum.Yaz tatiline kadar elimde başka bir hikaye olmayacak o yüzden uzun uzun yazabilirim sizde uzuun uzuuun yorumlayabilirsiniz :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 08 Nisan 2008, 17:06:50 »
Bölüm 6-Yeni birisi
Assonan “Garip” diye iç geçirdi. Oysa kızı tanımıyordu.

-Bu saatte burada olmanız tehlikeli değil mi,bayan? Diye sordu kibarca.

Kız hiç de korkmuş görünmüyordu garip bir şekilde sanki o da Assonan’la daha önceden tanışmış gibiydi hatta bu sahneyi yaşamış gibi bir izlenim bırakıyordu
.
-Ah, tehlikeden söz edilmişken üzerime atlayıp da boğazıma çakıyı dayayan bu adam bana Vadi’nin tehlike olduğunu mu söylüyor?

Assonan,kızardı.Umarım karanlıkta fark etmemişlerdir diye düşündü.

Kızın ismi Crite’dı.

------------------
Eternia,elindeki kadehi havaya kaldırırken gülümsedi,Bu gece içtiğim ikinci bardak bu.Herhalde Assonan’ın yeni kız arkadaşını kutluyoruz.

-Kutlama değil bu ! Kız sessizliği bozmuştu.Eternia irkildi.O aklından geçenleri okuyabiliyor muydu? Aslında kız aklını falan okumamıştı.Bu kadınlara özgü bir şeydi.Bir tür paylaşamama duygusu gibi.Biri düşünür ve diğeri anlardı.

-Emin misin? Diye sordu Assonan.Bunu eğlenir gibi söylemişti.”Söylesene neden buradasın?Seni de mi kovdular.Yok hayır bir düşüneyim sen kaçtın ?”

-Ben hiçbir yerden kaçmadım.Kız utanıyor gibiydi.”Bakın,çok küçükken kaçırıldım.Eski yaşamımı hatırlamıyorum bile.Senelerce insan ticareti yapan o iğrenç insanlarla beraber yaşamak zorunda kaldım.Sonra oradan ayrıldım,geri dönmemek üzere…Cücelerin yanına yerleştim. Uzun süre savaşçılık,izcilik gibi konularda eğitim aldım.Daha sonra Teleksim’e(*Teleksim cücelerde krallarını ve ailesini korumak için özel olarak çalışan bir topluluğun ismidir.) katılmaya hak kazandım.Ama birkaç gün önce…Prens avlanmak için şehirden ayrılmıştı.Yanında tam 6 Teleksim üyesi vardı.Hepsi öldü.Prensi kaybettim.Bize saldırdılar yüzlerini göremedim.Sanırım onların yüzlerini sadece bir defa daha görebilirim.
Assonan ürkmüştü.Kızı fazla hafife almış olmalıydılar
Kız,öne doğru eğildi.Yüzü ateşin arkasında parlıyordu.”Sadece bir defa daha;Ölüm anında.

Çok kısa kestiğimin farkındayım ama  :üü