Kayıt Ol

Ölü Kesimi / Kıyım başlıyor

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ölü Kesimi / Kıyım başlıyor
« : 02 Şubat 2008, 14:51:22 »

Bölüm 1

Size bir efsane anlatacağım.Soğuk,ölümün hemen dibinizde beklediği,soluk kesici bir efsane.Ben bu efsaneye zamanla birlikte tanık oldum ve gördüklerimden sonra bu Dünya'dan ayrıldım.

Herşey karanlık bir şatoda başlamıştı.Büyük bir fırtına az önce dinmişti.Şatonun içinde ayak sesleri yankılanıyordu.Karanlık..Çok karanlık...Bir siluet..Soğuk bir ses;
-Ne alacağımı biliyorum.Neler verdiğimi de..Sandora'nın kıyısından,troller ve insanların savaşlarının yaşanacağı yer,ölü kesimi,başlayacak,duramaz,kimse durduramaz..Ne yapacağımı biliyorum.Ne alacağımı da..

Assonan,neler olduğunu anladı geri çekildi.Önündeki,acı çekiyor gibiydi.Son bir ses;

-Durmayacak Assonan.Bizi,bizleri o yoketti.Soğuk çok soğuk.Acı verici.Lanetleneceksin.

Assonan irkildi.Siluet haykırıyordu:

-Herkes,hepiniz onunla yokolacaksınız.Sizi yoketmek için kendini yoketse bile.

Siluet kayboluyordu.Sanki birşey onu içine çeker gibiydi;

-Ve sonra..Dünya'dakiler ve oradakiler karanlığın öbür ucuna katılacak.Ölü kesimi Assonan.Ölü kesimi ve...

Siluet kayboldu.Assonan cübbesini başına çekti ve karanlığı doğru yürüdü.Tahmin edilemez bir karanlığa...

Beğenilirse devamını yazacağım..

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölü kesimi;Kıyım başlıyor.
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2008, 23:14:03 »
her ne kadar ilgi olmasa da devam ediyorum..

Bölüm 2-Parson Meclisi

Yeni Dünya'da bir geçiş dönemi yaşanıyordu.Dünyanın dışındakilerin ayrılmasından bu yana Dünya'da hiç bu kadar hareketlilik yaşanmamıştı.Doğu kesimindeki Troller hareketleniyordu.Parson Meclisinde ise bir gerginlik hakimdi;

-Hayır!Bunu yapamayız, diye bağırdı Meclis Başkanı Garcia.Irklar bize güveniyor ve bu durum onların bize olan güvenini sarsacaktır.

-İyi ama başka çaremiz yok, diyerek diretti Assonan.Onları ölüme terkedeceğimizi düşünmüyorsun değil mi ? Ya da daha da büyüğüne..En lanetlisine...Öl-

-"Bir daha o lafı kullanma!" dedi Garcia.Hiddetten kıpkırmızı olmuştu;

-Buna izin vermeyeceğim ve mecliste sana inanan olacağı-

-Demek öyle dedi Assonan.Topluluğa döndü:

-Irklara bunu açıklamamız gerektiğini düşünmüyor musunuz ?Büyük bir savaş başlayabilir.

-Peki ya sen diyerek öne çıktı yaşlı bir cüce."Bunu sen keşfettin,doğruluğuna şüphemiz yok,senin bundan çıkarın ne olacak ?"

Assonan sarsılmış bir şekilde bir adım ileri çıktı:

-Ne demek bu ? Bana inanmıyor musunuz?Yalan söylediğimi mi düşünüyorsunuz ?

Topluluktan bazı homurtular yayıldı sonunda bilge bir büyücü Assonan'a yaklaştı:

-Biliyorum Assonan.Bu senin için zor ama Meclis söylediklerini onaylamadı.Irkları asılsız bir nedenden dolayı alarma geçiremeyiz.

Meclis Assonan'ı reddetmişti.Büyücü yasalarına göre bir büyücünün teorileri,önerileri Meclis tarafından reddedilirse ve bu Irklarla ilgiliyse Assonan'a iki seçenek kalıyordu.

Ve Assonan çaresizce ikinci seçeneği seçti.Pişman olup olmayacağına emin olmadığı bir seçeneği...

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2008, 00:29:45 »
Vay canına bu sitede gördüğüm en kapsamlı ve güzel yazılardan birisi. Bu kadar iyisini beklemiyordum şahsen. Ama lütfen herkes gibi yapma :( Betimleme yap lütfen :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2008, 16:40:30 »
bu bölümü yeni gördüm pardon :-[
 çok güzel olmuş :) ama keşke daha uzun yazsan bölümleri daha ilgi çekici olabilirdi bide sahiden azıcık daha betimle kullanman güzel olur  :)

Biliyorum canım.Şİmdilik kısa yazdım çünkü dikkat çekmesini istiyorum.Betimleme yapacağım ama şu an için hayır çünkü mekan bira soyut yani okuyucunun şimdilik böyle kavramasını istiyorum.Zaten daha sonra betimlemelerle hikayenin aslını belirteceğim :P :)

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2008, 16:52:32 »
Biliyorum canım.Şİmdilik kısa yazdım çünkü dikkat çekmesini istiyorum.Betimleme yapacağım ama şu an için hayır çünkü mekan bira soyut yani okuyucunun şimdilik böyle kavramasını istiyorum.Zaten daha sonra betimlemelerle hikayenin aslını belirteceğim :P :)

hııı zaten ben anlamam bu yazı işlerinden sen doğrusunu bilirsin :) yani beni dinlememen hayrına olur :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2008, 19:24:27 »
hııı zaten ben anlamam bu yazı işlerinden sen doğrusunu bilirsin :) yani beni dinlememen hayrına olur :P
De get :P Bu arada biraz ipucu içeren bir reklam tabelası hazırladım bakmak isteyenlere ilk mesajda :hönk [yalnız o yüzü yanlış anlamayın Assonan'la konuşan siluetlerden birisi o :P Korkma yavrucaım hayalet hayalet :P Böö :D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2008, 19:40:03 »
"reklam tabelanı" beğendim güzel olmuş aslını istersen o hayaleti :P söylemesen farketmeyebilirdim açıkçası  ayrıca merak uyandırıcı olmuş

too much sugar 
tb

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2008, 21:28:25 »
Vay canına bu sitede gördüğüm en kapsamlı ve güzel yazılardan birisi. Bu kadar iyisini beklemiyordum şahsen. Ama lütfen herkes gibi yapma :( Betimleme yap lütfen :D
Pardon görmemişim :hemk Zaten bu birşey sayılmazdı.Başlangıç kısaca bir tanıtımdı.2. bölüm ise Assonan'ın neden bu yolu seçtiğini vurgulamak isteyen Parson Meclisi'nde geçmiş bir tartışma ;)
Birde isimler yabancı dil değil yani yazarken kuşku duymayın :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2008, 17:54:24 »
Kısaca Özet

Assonan, Parson Birliği’ndeki en genç üyelerden biriydi.Esmer,dayanıklı,garip bir gençti.Çocukluğundan beri  sık sık kayboluyor sonra ansızın ortaya çıkıyordu.Yaşadığı köydeki insanlar onun iblislerle konuştuğunu,bir şeytan olduğunu söylüyordu.Assonan,simya ve Eski Dünya ile ilgileniyordu.Bu Parson Meclisi tarafından hiç hoş  görülecek bir şey değildi.Parson Meclisi aslında Eski Dünya ve karanlık büyüleri araştırmak üzere Dünya’nın dört bir yanındaki ırklardan seçilmiş zeki büyücülerden oluşuyordu.Ancak şu an Meclis bunu öngörmüyordu.O zamandan bu yana pek çok şey değişmiş,Meclis’in idealleri farklılaşmıştı.

Assonan Meclise girdiğinde durum daha da karmaşıktı.Bazı üyeler ayaklanmış;üyelerin bir kısmı sadece Irk’ların mutlu olacağı şeyleri savunmayı,bir kısmı da eski koşullara geri dönmeyi istiyordu.Ne yazık ki şartlanmış Meclis Başkanı bu ayaklandırmaları durdurup yerini Garcia’ya bıraktı.Daha sonra Meclis’i terk etti ve esrarengiz bir şekilde kayboldu.Assonan, başından beri bu kırmızı suratlı,sinsi bakışlı adamı sevmemişti.

Nitekim,Assonan bu duruma daha fazla dayanamayıp Meclis’ten ayrılmaya,çalışmalarını başka bir yerde sürdürmeye karar verdi.Zaten yasalara göre burada daha fazla duramazdı.Ya düşüncelerini terk edip her şeye yeniden başlayacak,ya da Meclis tarafından kazandığı her şeye el konulup,dış dünyaya yeniden adım atacaktı.Meclis’İ terk etmeden önce güvendiği birkaç dostuyla konuştu.Aralarından biri Assonan’a eşlik etmeyi kabul etti,diğerleri ise Meclis’te kalıp savunmalarına devam etmeyi tercih etti.
Assonan’ın teklifini kabul eden kişi sarışın,çekingen bir kızdı.Assonan’dan birkaç yaş küçüktü ve Meclis’e birkaç yıl önce girmişti.Assonan onunla pek konuşmamış ama kız onunla eşlik etmekte ısrar etmişti.

Assonan Meclis ile ilişkinin bittiğini zannediyordu ama yanılıyordu.Aslında yeni başlıyordu.Ve ölü kesimi, harekete geçmek için fazla beklemeyecekti...

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2008, 18:09:52 »
Irklarını merak ettim doğrusu. Irkları yazarsan sevinirim. Umarım elfler yoktur :D . Yüzüklerin Efendisine has ırkların sonraki hikayelerde kullanılması hoşuma gitmiyor da :D .

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2008, 18:11:20 »
Irklarını merak ettim doğrusu. Irkları yazarsan sevinirim. Umarım elfler yoktur :D . Yüzüklerin Efendisine has ırkların sonraki hikayelerde kullanılması hoşuma gitmiyor da :D .
Tamamını düşünmedim.Ama kesin bir şey var;Troller,cüceler,insanlar.
Bu 3 ırk çok önemli roller oynayacağı için kullanacağım.Yeni ırklar ortaya çıkacak biraz karışık gelebilirler ama umarım hoşunuza gidecektir :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2008, 21:28:26 »
Yeni*Eski ve Bilinmeyen Irklar
Irklar’In tarihi
Tarih ve ırklar konusu çok çelişkili ve kafa yorucu.Bu bölüm Parson Kütüphanesi’nde bulunan papirüslerde yazılı olanlardan ibarettir.
Eski Irklar         Yeni Irklar
İnsan                Trol
Gingko              Cüce
Western            İnsan*                                                                                                                      Lewim               Lewim*     
                        Western*                                                                                                                                                                                                                 

* İle işaretli olan ırklar Eski ve Yeni Dünya’da da bulunmaktadır.

Dünya’da ilk ortaya çıkan ırklar belirsizdir.İlk insanlar ortaya çıktığında Gingko ve Lewim’ler koloniler halinde yaşamaya başlamışlardı.Daha sonra insan hızla çoğalmaya başlamıştı.Gingko ve Lewim’ler soylarına daha eğilimli olduklarından sayıları gittikçe azaldı.Daha sonra insanlar kendi aralarında ayrıldılar ve savaşmaya başladılar.Savaş öyle bir ana geldi ki zaten sayıları az olan Gingko’ların soyu tükendi, hiçlik niteliğine geldi.Lewim’ler ormana sığınarak saklandılar.Western’ler ise bataklıklara indiler ve yaşamlarına sulak yerlerde devam ettiler bir süre sonra vücutları birçok değişiklikten geçmiş hem suda hemde karada yaşabilecek düzeye gelmişti.Savaş bittiğinde ise yeni bir çağ başlamıştı.Irkların “Yeni Dünya” olarak adlandırdıkları bir çağ…

İnsan yaşamına buradan ilkel bir şekilde yeniden başladı.

Yeni Dünya’da ortaya çıkan ırkların nasıl bu hale geldikleri meçhuldür.Görünen odur k(bu kısım sadece bazı efsanelere dayanmaktadır)i;Trol’ler bir zaman insandılar ama zamanla benliklerini yitirerek başka bir ırk haline geldiler.Ve kökenlerini inkar ettiler.Cüceler’in atalarının ise suda ilerleyerek başka bir kıta bulup burada yaşamaya başladıklarını söylerler.Ancak bazı efsaneler Cüceler’in atalarının insan olduğunu cücelerin zamanla bazı özelliklerini yitirerek bu hale geldiklerini anlatır.Bazı efsaneler ise Cüceler’in başka bir Dünya’dan geldiğini söylemektedir.Lewim’ler için çoğu şey değişmedi onlar ırklar arasında yaşayan en asil toplumdular.

Irkların Özellikleri
İnsanların metabolizması fizik,kimya,mühendislik gibi alanlarda gelişebilecek yapıdadır.Eski Dünya’da ise insanların nükleer enerji ye yatkın oldukları söylenir.

Troller,çok az bir sözcük dağarcığına sahiptirler ve savaşçılık özellikleri gelişmiştir.

Cüceler, iz sürme,mühendislik konusunda çok başarılıdırlar ve bunun gereği matematikleri de gelişmiştir.

Lewimler, liderlik,ok yay kullanımı gibi alanlarda kendilerini belli etmişlerdir.Ancak Lewim’ler Yeni Dünya’nın oluşumu ile bir köşeye çekilmiş tek bir topluluk halinde yaşamaya başlamışlardır.

Western’ler,yarı insan yarı hayvan özelliklerini taşımaktadırlar.Western’ler çok sinsi yaratıklardır.

Gingko’lar,İksir,büyü gibi konularda ilerlemişlerdir.

Irkların Fiziksel Özellikleri

(İnsanlar biliniyor zaten bu yüzden onlara değinmeyeceğim.)
Gingko'lar cüsse olarak diğer ırklardan daha küçük yapıdadırlar ve uçabilmektedirler.Gingko'lar kendi aralarında familyalara ayrılır ve bunların bazılarında tüysüz kanatlar vardır bazılarının kanatları yoktur.Gingko'ların yüz hatları genellikle üçgen biçimde olur,gözleri büyük ve çekiktir.
Western'ler, tüysüz,kaygan bir deriye sahiptirler.Vücutları sürüngen vücutlarına benzer ve ayakları yüzgeçler gibi küçüktür.Burunları yoktur nefes almak için yüzlerindeki delikleri kullanırlar.Her ne kadar vücut kasları gelişmiş olsa da ağızları o kadar zayıftır gülümseyemezler,dudakları somurtur gibi bükük durur.Yeşilimsi bir ten rengine sahiplerdir.
Lewimler kepçe biçiminde kulaklara sahiplerdir,kaşları neredeyse yoktur ten renkleri çok soluktur ve çoğunlukla uzun boyludurlar.
Troller dev cüsselere sahiptirler.Mor lacivert arası grimsi bir ten rengine sahiplerdir.Mor tırnakları vardır yüzleri çürümüş yumurtaya benzer( :P)
Cüceler, kısa boylu yaratıklardır.Tenk renkleri değişir ama genelde esmerdirler.Birçok özellikleri yönünden insanlara benzerler.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2008, 22:23:52 »
Çok iyi olmuş ırkların. Gingko ismi hoşuma gitmese de :D

Bir de ırkların fiziksel özelliklerinden biraz daha bahsetsen daha hoş olacak gibi geldi bana.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2008, 22:47:48 »
Çok iyi olmuş ırkların. Gingko ismi hoşuma gitmese de :D

Bir de ırkların fiziksel özelliklerinden biraz daha bahsetsen daha hoş olacak gibi geldi bana.
Gingko ismini bende sevmedim :D Ya evet yazarken aklıma gelmişti sonradan yazmayı unutmuşum :P Ekleme yaparım..

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2008, 22:51:40 »
Şey gibi... Immm... sanki zorlama çıkmış gibi isim :D . Ben de hikayelerimde anında aklıma isim gelmezse böyle oluyor. Normal yani çok kızma bana :)