Kayıt Ol

Anket

Klavye mi ? Kalem mi ?

Klavye
15 (44.1%)
Kalem
10 (29.4%)
Her ikiside
9 (26.5%)

Toplam Oy Verenler: 34

Ne ile yazarsınız ?

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ne ile yazarsınız ?
« Yanıtla #15 : 26 Temmuz 2012, 01:01:25 »
O mesajı dalga geçmek için söylediğini biliyorsun . İlgilenmediğim bir konu hakkında özel araştırma yapmadığım için bildiğim kadarını söyledim . Lütfen konudan uzaklaştırmazsak mesajları sevinirim.
Lütfen.
Hayalince oku. Hayalinle yaz.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Temmuz 2012, 01:19:33 »
Konunun saçma olmasından çok, yeterince edebi olmaması konusuna hemen dikkat çekeceğim. Başlık eğer "Deftere yazınca mı yoksa bilgisayara yazınca mı daha çok verim alıyoruz?" şeklinde olsaydı ve Scyter konuyu açarken güzel bir şeyler yazsaydı bununla ilgili, konunun o kadar gereksiz olmadığını herkes görebilirdi.

Alıntı
troll is someone who posts inflammatory,[2] extraneous, or off-topic messages in an online community

Senin verdiğin linkte, yani wikipedia'da bu yazıyor. Bu durumda kimin troll olduğunu kolayca görmekteyiz efenim.

Konuyla ilgili birkaç fikrimi de belirtmeden geçmeyeceğim. Amatör yazarlık hayatına ilk atıldığımda, işe düzyazıyla yani defterle başlamıştım. Zaten bu herkes için böyledir. Lakin sonradan bu yazıları forumlarla da paylaşmaya başlayınca, klavyede yazmanın daha kolay ve düzgün olduğunu fark edebildim. Word her zaman olmasa da çoğu imla hatasında beni düzeltti. Hatta bu konuda çok sevgili edebiyat hocamız Özlem hocadan - 7. sınıfta türkçe öğretmenimizdi - daha iyi olduğunu da söyleyebilirim. Sonuç ne mi oldu? Geliştim.

Diğer yandan, önceden TheSpell'in de dediği gibi, internet bazı durumlarda maalesef dikkat dağıtıyor. Benim iradeli davranmak için çok çaba harcadığım bir durumdur bu.

Fakat tabi, ilham bir kere geldiyse, ne düzyazı ne klavye fark eder, ne de internet o kadar engel olur.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Temmuz 2012, 01:28:17 »
Konunun saçma olmasından çok, yeterince edebi olmaması konusuna hemen dikkat çekeceğim. Başlık eğer "Deftere yazınca mı yoksa bilgisayara yazınca mı daha çok verim alıyoruz?" şeklinde olsaydı ve Scyter konuyu açarken güzel bir şeyler yazsaydı bununla ilgili, konunun o kadar gereksiz olmadığını herkes görebilirdi.

Alıntı
troll is someone who posts inflammatory,[2] extraneous, or off-topic messages in an online community

Senin verdiğin linkte, yani wikipedia'da bu yazıyor. Bu durumda kimin troll olduğunu kolayca görmekteyiz efenim.

Konuyla ilgili birkaç fikrimi de belirtmeden geçmeyeceğim. Amatör yazarlık hayatına ilk atıldığımda, işe düzyazıyla yani defterle başlamıştım. Zaten bu herkes için böyledir. Lakin sonradan bu yazıları forumlarla da paylaşmaya başlayınca, klavyede yazmanın daha kolay ve düzgün olduğunu fark edebildim. Word her zaman olmasa da çoğu imla hatasında beni düzeltti. Hatta bu konuda çok sevgili edebiyat hocamız Özlem hocadan - 7. sınıfta türkçe öğretmenimizdi - daha iyi olduğunu da söyleyebilirim. Sonuç ne mi oldu? Geliştim.

Diğer yandan, önceden TheSpell'in de dediği gibi, internet bazı durumlarda maalesef dikkat dağıtıyor. Benim iradeli davranmak için çok çaba harcadığım bir durumdur bu.

Fakat tabi, ilham bir kere geldiyse, ne düzyazı ne klavye fark eder, ne de internet o kadar engel olur.

Ben verim ile alakalı sormadım ama yanlış anlaşılmasını istemem . E-kitap ile normal kitaplar arasındaki ilişkiyle aynı benim sorumdaki kalem klavye ilişkisi bazı kişiler der ki e-kitap çok kolay  biriside der ki sayfayı çevirmek daha güzel daha duygusu olan bir şey.  Haklısın  edebi bir konu değil kabulde ediyorum .

Alıntı yaptığın cümleyi anlamadım Türkçe olarak yazabilirsen sevinirim yorumunu öğrenmek için.

Evet ilham geldiğinde kalem  ya da klavye fark etmez.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Temmuz 2012, 01:38:50 »

Bu konuda Raisor'a katılıyorum.

Edebi yönünü geçtim uygun bir tartışma konusunda gündelik şeyler konuşmak siteyi sağlıksızlaştırmaz veya trolleştirmez aksine sitedeki insanların kaynaşmasına, samimiyet kurmasına vesile olur diye düşünmekteyim.

Yada gündelik,saçma,edebi değeri yok diye bütün eğlence mizah ve hikayeyi nasıl kurgularsınız tarzı bütün konuları forumdan atmamız lazım. Herkesin ne yaptığı, nasıl yazdığı kendine burada sadece ağır edebiyat konuları dönmeli mi demeliyiz?

Kusura bakma ama bu sitenin çoğunluğu genç okur ve amatör yazar böyle gündelik konularda da fikirlerini paylaşmaya hakları var.

Not.Klavyeyi tercih ederim, kullanışı her zaman kalem kağıta göre daha rahat gelmiştir bana.

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Temmuz 2012, 01:43:00 »
Yorumun için teşekkürler :) Zaten Edebi ya da böyle edebi olmayan konular iç içe olmazsa düzen kalmaz tek biri olsa bir zaman sonra sıkar. Kanımca böyle

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Ağustos 2012, 04:45:55 »
Klavye, hatta telefon klavyesi. :D
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Eylül 2012, 20:33:18 »
kalem le yazıyorum eserlerimi bana daha verimlilik katıyo ama daha sonra kırtasiyede yazdıklarımı taratıp mailime atıyorum bilgisayarda kalan 10 12 hikayem format atınca yok aolduğu için ders oldu artık taratıp mailime atıyorum
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Eylül 2012, 22:04:10 »
Bir öykü yazıyorsam klavye ama kendi düşüncelerimi yazıyorsam kalemle çünkü bazen kafamdakilerin içinde kaybolunca kalemle her düşünceyi kağıda döküyorum ve her kağıda aktarılan düşünce kafamda güneş gibi parlayıp sonrada yok oluyor bence sizde deneyin çok rahatlatıcı :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2012, 03:47:15 »
Kalemle yazmayı çok severim fakat bir de o yazıyı bilgisayara geçirmesi var. Sonuç olarak ikisiyle de yazmış oluyorum. Direkt klavyeyle yazmaya başladığım zaman dikkatim dağılıyor. Kalem ve kağıdın ruhu farklı.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ekim 2012, 02:03:42 »
Tabi ki kalem ve kağıt. O temiz kağıdın kokusu yok mu ?  Aklımı başımdan alıyor.Kitap yada öykü yazacağım zaman tek ihtiyacım kalem,kağıt,bir fincan sade kahve ve
Spoiler: Göster
 sigara
Gerisi kendiliğinden geliyor zaten. Neden klavyeyle yazmadığıma gelince ruhu olmuyor diyen arkadaşlara katılıyorum.Nedense aklımdaki düşünceleri bir türlü toplayamıyorum pc başında.Ama yağmurlu bir pazar günü pencerenin önünde malzemelerim yanımda olursa su gibi akıp gidiyor düşüncelerim.Özledim yağmuru.Mevsimide geldi zaten ;) Tabi arkadaşlarımızın belirttiği gibi devir teknoloji devri olduğu için mecburen yazılarımızı bilgisiyara geçirmek zorunda kalıyoruz. Bence tek tek geçirmek daha iyi oluyor en azından yaptığımız hataları tekrardan check etme şansına sahip oluyoruz...