Kayıt Ol

BetterWorldBooks

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
BetterWorldBooks
« : 29 Temmuz 2012, 03:19:56 »

http://www.betterworldbooks.com

Yurtdışından kitap getirtmek istiyor ama çok fazla olan kargo ücretlerinden mi şikayet ediyorsunuz? Orijinal dildeki basımları bulmakta sıkıntı mı çekiyorsunuz? O zaman betterworldbooks'u bir denemelisiniz.

Bu sitede her türlü kitabı bulabilirsiniz. Hiç kullanılmamış ve ikinci el kitaplar var. Üstelik ikinci el kitaplar çok güzel sınıflandırılmış (good, acceptable gibi), buna göre kitabın yıpranma derecesini anlayabiliyorsunuz ve "used: good" yazan bir kitap neredeyse hiç kullanılmamış gibi temiz geliyor.

Sitenin en güzel tarafı da kitapları tüm dünyaya hiç kargo ücreti almadan gönderebilmesi. Tabi biraz geç geliyor kitaplar (1 ay gibi bir sürede) ama küçük bir fiyata istediğiniz kitabı almış oluyorsunuz. Bağışlanan ikinci el kitaplarla elde ettiği gelir ile de bağış yapıyor site.

Ayrıca müşteri hizmetleri çok çok iyi. "Kitabım gelmedi" diye mail attığınızda birkaç saat içinde dönüyorlar ve sizi tatmin edici bir açıklama yapıyorlar. Bazen kargo devirleri sırasında kayboluyor kitap. Defalarca tekrar tekrar yolluyorlar ta ki kitap size ulaşana kadar. Eğer "Yok istemiyorum artık!" derseniz de, özür dileyip paranızı iade ettikten sonra size bir sonraki alış-verişiniz için bir güzel indirim veriyorlar.

Bir kitap sipariş ettiğinizde size kitabın ağzından bir mail atmaları da çok tatlı. Bu mailde kitabınız "Yaşasın sonunda kurtuluyorum, senin yanına doğru yola çıktım, çok heyecanlıyım." gibi şeyler söylüyor.

Denedim ve çok memnun kaldım. Şiddetle tavsiye ediyorum bilmeyenler varsa.

Çevrimdışı Fëanor

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: BetterWorldBooks
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2012, 03:35:54 »
  Ve kredi kartı koşarak uzaklaşır. Şaka bir yana amazon'un kargo ücretleri yüzünden hiç oradan alışveriş yapmamıştım. Dediğin kadar özen gösteriyorlarsa bekleme süresinin sorun olacağını sanmıyorum. Tanıtımın için teşekkürler. :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2012, 15:10:22 »
Daha önceden hiç kullanmamıştım. Ancak sen iyi bir site diyorsan, ileride kullanırım :) Tanıtım için teşekkürler.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2012, 19:50:10 »
Bu arada mesaja bir link eklersek çok hoş olur :). (Varsa göremedim ben)

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2012, 19:55:34 »
Unutmuşum, gözümden kaçmış. Ekledim şimdi.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2012, 19:58:12 »
Teşekkürler :).

Bu arada ben bir de site için teşekkür etmek istiyorum. Son birkaç gündür aklımda buradan alabileceğim kitapların listesini yapıp duruyorum. Fiyatlar da oldukça makul duruyor. Bu gidişle buradan elim kolum kitapla döneceğim :).

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2012, 20:10:43 »
Rica ederim efendim :) Dediğim gibi arada kaybolabiliyor kargo devirlerinde, o yüzden en başta tek kitapla denemenizi öneririm.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2012, 20:13:32 »
İyi ve yararlı kitaplar var gibi. Bir gün buradan alışveriş yapmayı deneyeceğim. Eğer elime düzgünce ulaşırsa siparişlerimin sayısını arttırırım :)

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2012, 20:54:42 »
Böyle bir siteyi tanıttığı için Galaxie'ye bir teşekkür de ben edeyim.

Amazon ve Ebay'e bir alternatif oldu, çok da iyi güzel oldu yani. Devletim yurt dışı alışverişler için bu kadar fazla kısıtlama getirmiş olmasa çok daha güzel olurdu.

Kargonun kaybolması ise takip numarasız gelen her paket için (ücretsiz olduğundan burada da öyle olduğunu zannediyorum) bir risk. Biraz insanın şansına ve PTT Kargo'dakilerin (genel olarak :D) insafına kalmış. (Yurt içinde PTT Kargo'nun iletimi devraldığını varsayıyorum.)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2012, 23:15:16 »
Aradığım kanı sonunda buldum. Yurtdışından kitap getirmedeki müthiş kargo fiyatlarından dolayı elim bir türlü almaya gitmiyordu kitapları. Şu an fiyatlar baya uygun.

Teşekkürler Galaxie. Sayende cebimiz yanmayacak :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Temmuz 2012, 23:40:56 »
Selamlar. Ben de bir alternatif sunmak istiyorum Amazon'a. Taksim'deki Robinson Crusoe kitapçısı yabancı kitap ağırlıklı satış yapıyor. Sitesinin adresi de şöyle. rob389.com

Burası dolar üzerinden ve Amazon ile aynı fiyata satış yapıyor. Sitesinden verdiğiniz siparişlerde ise stok durumuna göre kitapların gelmesi 1 ayı bulabilse de, sadece 6 TL kargo parası vererek kitaplarınıza ulaşabiliyorsunuz. Siparişiniz 75 TL'nin üzerinde ise de kargo parası alınmıyor. Aradığınız kitabı olur da sitede bulamazsanız, İletişim kısmından mail atarak bilgi sorabilirsiniz. Tarafımdan defalarca test edilip onaylanmıştır. :)