Kayıt Ol

İtiraflar

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtiraflar
« Yanıtla #90 : 31 Ağustos 2016, 23:11:37 »
İtiraf ediyorum, Tolkien'a saygım sonsuz ama çoğu kitabını sıkıcı buluyorum. Rothfuss  " Bence aşırı açıklama ve aşırı betimlemelere eğilim fantastik edebiyatta en çok yapılan ortak hatalardan biri. Bu Tolkien’in mirasının talihsiz bir yanı. Beni yanlış anlamayın, Tolkien muhteşem bir dünya tasarlayıcıdır ancak dünyasını betimlerken kendisini biraz fazla kaptırmış ve hikâyeyi uzatmış. Yüzüklerin Efendisini severim fakat o ilk iki yüz sayfanın biraz ağır olduğunu düşünüyorum." demişti. Sevdiğim bir yazar ile aykırı düşüncelerimizin aynı olması beni çok mutlu ediyor :D

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 31 Ağustos 2016, 23:55:07 »
Daarlan Gardan'ın foruma ilk geldiği zamanı hatırlıyorum, çok efendi ve heyecanlı bir arkadaştı. Zaten çok kısa bir sürede kendini geliştirdiği yaptığı yorumlardan da belli oluyordu. Keşke hep o heyecanlı ve alçak gönüllü tavrını korusaydı. Umarım ileride özür dileyip eski amatör ruhuyla aramıza döner.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 01 Eylül 2016, 00:31:29 »
Uzun zamandır herhangi bir yerde okuduğum bir şeye bu kadar güldüğümü hatırlamadığımı itiraf ediyorum. Ben bu tiplerin komedi filmlerinde, dizilerinde sırf güldürmek için dizayn edilmiş olduklarını zannederdim. Fıkradan çıkar gibi, bir anda ete kemiğe büründüğünü görmek kahkahalarıma vesile oldu. O yazılanların sonuna "taaaammııı" gibi bir nidayı da bilinçaltım istemsizce ekleyince, gülmek kaçınılmaz oluyor. Teşekkürler Daarlan Gardan. :)
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #93 : 01 Eylül 2016, 00:38:33 »
Geçen yine arkadaşlarla ÖSS'de derece yapıyoruz, ama nasıl farklıyız diğerlerinden. ;D Ben tabii biraz sarhoşum, İngilizce konuşuyorum o sırada. Arkadaşın biri geldi, abi, dedi, Reddit kapanmış...

Ulan nasıl kanıma dokundu. Neyse dedim sonra, iyi ki derece yapmışım.

İtiraf ediyorum, bizim zamanımızda ilk 1500'e pek de derece demezlerdi. Bilseydim ben de şeklimi koyardım ortamlarda, ziyan etmişim güzelim dereceyi. İşte insanın aklına yıllar sonra geliyor, n'aparsın?  ;D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 01 Eylül 2016, 01:03:46 »
İtiraf: En son 8 ay önce yazmış olmak biraz rahatsız ediyor.

try again fail again fail better

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #95 : 01 Eylül 2016, 01:47:41 »
Daarlan Gardan'ın foruma ilk geldiği zamanı hatırlıyorum, çok efendi ve heyecanlı bir arkadaştı. Zaten çok kısa bir sürede kendini geliştirdiği yaptığı yorumlardan da belli oluyordu. Keşke hep o heyecanlı ve alçak gönüllü tavrını korusaydı. Umarım ileride özür dileyip eski amatör ruhuyla aramıza döner.

Bu görüşe katılıyorum ben de.

Kayıp Rıhtım'ı sadece portaldan takip ediyor ve foruma katılmıyordum. Daarlan Gardan sayesinde hayatımın dönüm noktalarından biri gerçekleşmişti. Güzel zamanlardı ama sanırım epey geçmişte kalmış.

Eski üyeler ismini de bilirler ama ben tekrar yazmayacağım yine de. Bu mesajları kendisine yakıştıramadığımı belirtmek istiyorum sadece. Hem de hiç.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 01 Eylül 2016, 09:48:02 »
Ders çalışarak toplumdan belli bir saygı beklemek veya kendini başkalarından üstün görmek... Zamanında "eşşşşek" gibi çalıştığı için acısını bir yerlerden çıkartmak istiyor olabilir. Neyse, itiraf ediyorum, bu gibi insanları, yaşı kaç olursa olsun, dikkate alamıyorum.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #97 : 01 Eylül 2016, 13:53:24 »
Sonunda söylemiş herkes ya. Ben de inanılmaz üzgünüm. Gül gibi çocuk gözlerimizin önünde koca bir dallamaya dönüştü. Anlamadım da, ben yurtdışında okumaya gitti de havalı oldu sanıyordum, Türkiye'de kalıp da nanay mı olmuş ne olmuş çözemedim.

Not: (bu konularda her yerde böbürlenemediğim için yazıyorum) ben de doktora yapıyorum yıh yıh. yemişim lys'yi. en son ösym tarafından düzenlenen bir sınava girdiğimde de 110. olmuştum (hihihuuu). Bir de geçen gün de heyecanlandığım gibi dakikada bissürü sözcük yazabiliyorum. IELTS'im 8,5 TOEFL'ım 113! Fihuuuuv!

doktora tezimin konusunu da söylerdim; ama o kadar havalı ve gizli ki size şu an söyleyemem..

Öte yandan gerçekten çocukcağızı Anakin Skywalker'ı izler gibi izledim. Dark side'a geçti kaldı. Kalmayaydı iyiydi.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 01 Eylül 2016, 14:04:23 »
Elektrik elektronik mühendisiyim. Çevremdeki insanlar hep ODTÜ ve Hacettepe mühendislerinden oluşuyor. Hacettepe tıpta da 30 kadar arkadaşım var. İş yerim de ODTÜ'de (Tubitak Uzay) hayatımın büyük çoğunluğu ODTÜ'de geçiyor ve tecrübelerime göre sanılanın aksine bir iki istisna kişi dışında hiç kimse zekadan patlamıyor. Çok çalışıp biryerlere gelmek ayrı çok zeki olmak ayrı şey.

Bu şahıs kendiyle övünmeyi biraz fazla abartmış. Forumdakileri küçümsemeden önce kimler var iyice bir emin olsun. Elde ettiği başarılarla gazetelere tvlere çıkmış insanlar da var ve onlar senin gibi burada egolarını tatmin etmiyorlar!

• **
  • 82
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 02 Eylül 2016, 12:40:55 »
Ne oluyor ne bitiyor kim kime ne diyor anlamadım ama neyse, zaten vasat bir taşra üniversitesinden mezun olduğum ve ortalama zekaya sahip olduğum için zorlamayacağım.
"Demire şeklini veren demircinin iradesidir, çekicin darbesi değil." - Turram oğlu Kopram, Hakon'un demircisi

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 03 Eylül 2016, 14:20:40 »
Üniversite sınavıma 7 ay kaldı ve ben hala çalışmaya başlamadım. Nasıl çalışacağımdan pek emin olmamakla birlikte hala hedefimi tam olarak seçebilmiş değilim. :(

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #101 : 03 Eylül 2016, 17:23:30 »
Üniversite sınavıma 7 ay kaldı ve ben hala çalışmaya başlamadım. Nasıl çalışacağımdan pek emin olmamakla birlikte hala hedefimi tam olarak seçebilmiş değilim. :(

Merak etme yalnız değilsin  :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 07 Eylül 2016, 22:01:29 »

Çok zorlama bu forumda ODTÜlüleri banlıyorlar!!!!
try again fail again fail better

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 07 Eylül 2016, 22:22:35 »
Çok zorlama bu forumda ODTÜlüleri banlıyorlar!

Hail Boğaziçi!

İtiraf: Eskiden buraya hikaye paylaşmak/okumak için gelirdim. Şimdi goygoya muhabbete geliyorum. Ey ahali nedir bu samimiyet. Beni benden alıyor yeminle :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 13 Eylül 2016, 18:56:55 »
İtiraf ediyorum, hayatım boyunca felsefeyi bilimden, bilimkurguyu diğer kurgu türlerinden, Dc Comics'i Marvel Comics'den ve Star Trek'i Star Wars'dan üstün gördüm. Galiba görmeye de devam edeceğim.