Kayıt Ol

İtiraflar

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtiraflar
« Yanıtla #120 : 30 Eylül 2016, 11:59:49 »
Kızmak :)? Yok öyle bir şey :) Ama güldüm, o var.

Çakallık: vakti zamanında Eğlence & Mizah az mı mesaj kasmak için kullanıldı :D. Bunu yapan arkadaşlar kendileriyle sonraki yıllarda dalga geçti. Hala akıllara gelince güleriz. Dahası, bir tanesi foruma damgasını vurmuş ama şu sıralar aramızda olmayan bir eski yöneticiydi. Sitemizde Genel Editör olmadan önce üstün girişimiyle tarihimize geçmişti :D O nedenle eskiler bilir, bu Kayıp Rıhtım'ın ta 2009'dan beri var olan bir geyiğidir. Ben şimdi onu hatırlayıp üstteki mesajı yazdım. Buraların mesaj sayılarınıza katkı sağlamadığını yenilere duyurmak istedim :D

Diyorum ya, ne güzel düşünmüşüz alfkjasdf. Bir bu, bir yazar puanı uygulamasında "-" oyunu kaldırmamız. İyi oldu, iyi. İtiraf ediyorum :P

Ek: Muhtemelen bir üstteki mesajı iş yerinde hızlıca yazınca öyle bir izlenim çıktı.

Post sayısı fazla olunca itiraf ediyim karizmatik oluyor böyle affilli çok emek vermiş bilgili gibi  :goth:

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 30 Eylül 2016, 12:51:56 »
Beni heyecanlandıran iki büyük çeviri projesi almıştım, biri suya düştü. Üzüntü ve muz kabuğu  :-\

mit'i heyecanlandıran projeleri merak ediyorum . Acaba daha önce forumda söylediklerinizden mi ?

Hayır, ikisi de yeni ve daha önce kimseye bahsetmedim. Gizlilik şartı var ikisinde de. İptal olanın ülkemizde de oldukça, çok çok çok popüler olan fantastik bir kitabın oyununun çevirisi olduğunu söyleyebilirim sadece. Böhü  :'(

Bence iptal oldu ise proje gizlilik şartı da iptal olmuş sayabiliriz :)

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #122 : 30 Eylül 2016, 14:29:30 »
Beni heyecanlandıran iki büyük çeviri projesi almıştım, biri suya düştü. Üzüntü ve muz kabuğu  :-\

Çok acı olmuş! Geçmiş olsun :(
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #123 : 30 Eylül 2016, 15:22:32 »

Spoiler: Göster
Yapabileceğim bir şey yok, üzgünüm :) Güven ve ağzı sıkılık, çeviri piyasasında önemli bir husus.

Sağ ol Yaprak  :(
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 30 Eylül 2016, 17:04:41 »

Spoiler: Göster
Yapabileceğim bir şey yok, üzgünüm :) Güven ve ağzı sıkılık, çeviri piyasasında önemli bir husus.

Sağ ol Yaprak  :(

Hahah kahkaha attım kediye :))  Sağlık olsun , bir itiraf da benden olsun madem y bölümünün hocalarına x bölümünü kesinlikle seçmem deyip , y bölümüne kabul edilmediğimi ogrendim de yaptığım ilk iş x bölümüne başvurmak oldu . Umarım tez yazarken bu kararımdan pişmanlık duymam :(

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 17 Ekim 2016, 11:34:58 »
China Mieville'i çok sevdiğimi bir kez daha fark ettim u_u Sonuncusu hariç, tüm kitapları var ama sadece iki tanesini okudum :P Ama yine de el attığı her türde kendi tarzını koyan bu çılgın adamın yeri bende başka. Acilen (10 yıl içinde) diğer kitaplarını da okumalıyım!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı grmnt

• **
  • 67
  • Rom: 0
  • Fantastik mühendis.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 17 Ekim 2016, 12:06:08 »

mit'i heyecanlandıran projeleri merak ediyorum . Acaba daha önce forumda söylediklerinizden mi ?

Hayır, ikisi de yeni ve daha önce kimseye bahsetmedim. Gizlilik şartı var ikisinde de. İptal olanın ülkemizde de oldukça, çok çok çok popüler olan fantastik bir kitabın oyununun çevirisi olduğunu söyleyebilirim sadece. Böhü  :'(

Fantasitk bir kitabın oyun çevirisi. aklıma ilk bu geldi :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 18 Ekim 2016, 17:32:40 »

Fantasitk bir kitabın oyun çevirisi. aklıma ilk bu geldi :)

Eh, artık duyurulduğuna göre... tombala :)

http://fantastikcanavarlar.com/haberler/fantastik-canavarlarin-mobil-oyunu-17-kasimda-bizlerle/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 23 Ekim 2016, 16:02:03 »
Morali düzgün İhsan abi hem enerji verici hem de çok datlı. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 23 Ekim 2016, 21:48:21 »
Moralimin düzgün olduğu, her şeyin iyi yanını görmeye çalışan esprili hâlimi çok özlüyorum.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 29 Ekim 2016, 23:29:51 »
Moralimin düzgün olduğu, her şeyin iyi yanını görmeye çalışan esprili hâlimi çok özlüyorum.

Abim kendine haksızlık etme. Sen bizim umutlumuz, biricik İhsan abimizsin. :)

İtiraf: Kayıp Rıhtım Forum'u internet geldi mi acaba denemek için kullanıyorum. Yani herhangi bir tarayıcı da açtığım ilk site forum. Zira yüklenmesi çok kısa sürüyor. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 02 Kasım 2016, 12:08:50 »
Son beş gündür çokça boş zamanım oldu ve tüm bu zamanı neredeyse kitap okuyup, bir şeyler yazarak en çok da kayıp rıhtımdaki eski üyeleri stalklayarak geçirdim. Özellikle radyo yayını yapmış ya da ogre seviyesindekileri. Sürekli dürbünde olmaktan ya da birinin profilinde attığı son mesajlara baka baka bilinçaltım şekillenmiş olacak ki dün rüyamda iki kişi ile karşılaştım. Birinin adı Malkavian, diğeri ise Fiddler tabi ben kısaca birine Malkav, diğerine Fid diyorum. Başlıyorlar bir hikayeden, yazından, güncel olaylardan bahsetmeye. Uyandığımda aklımda ilk kalan isim Malkavian'ı arattım internette ve karşıma deli vampirler, klan bilgileri falan çıktı.

Uyku sersemliği geçince bir şok dalgası, soluğu rıhtımda aldım.  :ohmy Evet, rüyama girmişler.

Öncelikle selamlar efendim. Ben Malkavian, kısaca Malkav da diyorlar. (Rüyanızda doğru görmüşsünüz) Fiddler da eskilerden (Hala geliyor mu bilmiyorum) ve hikayelere en güzel yorum yapan üyelerimizden biriydi. Onunla sohbet ederken görmeniz de ayrı bir güzellik olmuş. Malkavian deli vampierlerin oluşturduğu bir klan, doğrudur. Profilinize de bir baktım Vampir seviyesine ulaşmışsınız. Bir güzellik yapıp selam vereyim istedim. İyi günler dilerim.

PS: İtiraf ediyorum bu gönderini mit sayesinde keşfettim. (Başlığa da uyalım.)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 02 Kasım 2016, 15:10:27 »
Veeeee çok istediğim diğer büyük proje de az önce parmaklarımın arasından kayıp gitti... Şu anda yaşadığım üzüntüyü tarif etmeme imkan yok.

Yakında büyük bir yayınevinden çok güzel bir haber alacaksınız. Çok sevineceğinizi düşünüyorum. İnşallah çeviride batırmazlar... Ah o gemide ben de olaydım.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 02 Kasım 2016, 15:14:40 »
Ben de bugün bir şeyler duydum :P Kuşlar sağ olsun. Kasım ortası mı desem, Aralık mı desem, bakalım. Temiz olsun da, bekleriz.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 02 Kasım 2016, 21:50:11 »
Fuarın son haftası diyorum ben. O kuş bana kapağın hazır olduğunu söyledi.

İtiraf: Kaybettiğim bu "seri" için Ben, Robot'un çevirisini reddetmek zorunda kaldım. İki kat daha fazla üzgünüm. Kahrolsun bağzı şeyler. Üzüntü ve muz kabuğu... Haksızlık bu, öyle değil mi?
Try to hide if you dare.