Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar Silahları

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Unutulmuş Diyarlar Silahları
« : 06 Ağustos 2012, 20:00:38 »

Catti-brie Battlehammer

Khazid'hea: Drow lisanında -Kesici- anlamına gelmekte olan bu kılıç büyülü ve bilinçli bir silahtır. Kemik, et, zırh hatta kaya/taş kesebilecek kadar iyi şekilde yapılmıştır. Kılıcın kendi bilinci olduğu için düşüncelerini sahibine gönderebilir. Kullanıcının düşüncelerini dahi etki yapabilir. Kabzasını büyülü güçleri ile değiştirebilir, bunu kendisini çekici kılmak ve kendine yeni sahipler aramak için yapar. Çok iyi bir savaşçı tarafından kullanılmak ister.

Taulmaril: -Kalp Avcısı- olarak bilinen efsunlu bir yaydır. Bu yayı -Dumathoin'in Salonu'nun- yıkıntıları arasında bulmuştur. Anariel adında bayan bir elf tarafından -Mithril Salonu- cücelerine hediye edilmiştir. Oklarının hiç bitmediği büyülü bir sadağa sahiptir.

Wulfgar

Aegis Fang: Üzerinde büyük cüce tanrıları Moradin ve Dumathoin'un simgeleri bulunmaktadır. Bruenor Batlehammer -manevi babası- tarafından yapılmıştır. Cüce Bruenor bir daha böylesine güzel/güçlü bir çekiç yapamayacağı için demircilik işini bırakmıştır. Thor'un çekicine benzemektedir.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Catti-brie Battlehammer silahları.
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2012, 20:44:53 »
Emeğinizi çok takdir ediyorum ama Cattie-Brie'nin silahları için konu açmak doğru mu? UD kitaplarındaki silahlar olarak açılsa hem daha geniş ve bilgilendirici bir kapsama alanı olurdu hem de tek mesajla sınırlı kalmazdı diye düşünüyorum.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Unutulmuş Diyarlar silahları.
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2012, 20:49:51 »
Emeğinizi çok takdir ediyorum ama Cattie-Brie'nin silahları için konu açmak doğru mu? UD kitaplarındaki silahlar olarak açılsa hem daha geniş ve bilgilendirici bir kapsama alanı olurdu hem de tek mesajla sınırlı kalmazdı diye düşünüyorum.

Çok haklısınız, hemen düzelttim başlığı, diğer kahramanların silahlarını da ekleyeceğim en kısa zamanda mesaja, tavsiye için teşekkür ederim.

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2012, 21:16:26 »
Buzölüm: Aynı adlı beyaz ejderhanın hazinesinde Drizzt Do'Urden tarafaından bulunmuştur. Panter şeklindeki kabzası Drizzt'e Guenhwyvar'ı anımsattığı için almıştır. İblislere karşı savaşmak için yapılmış bir kılıçtır. Ateşi ve sıcağı absorbe edebilir, yakında bir iblis olursa kılıçtan ir açlık duygusu gelir.

Parıltı: Drizzt Do'Urden'e Malchor Harpell tarafından verilmiştir. Elfler tarafından kuvvetli bir efsunla dövülen kılıcın en önemli özelliği mavi olarak parıldamasıdır.

Büyülü bileklikler: Drizzt'in Dantrag Baenre'den ganimet olarak kazandığı, takana inanılmaz bir hız veren bilekliklerdir. Dantrag Baenre'yi Zaknafein ve Drizzt'in yokluğunda Menzoberranzan'ın en iyi dövüşçüsü yapan bu bileklikler ve Khazid'hea'dır. Drizzt bunları zaten hızlı olan ellerini kontrolden çıkaracağı ve dövüte ayak oyunları çok önemli olduğu için ayak bileklerine takar.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2012, 21:58:33 »
Kesici için sahibinin düşüncelerine etki edebilir demek bence fazlasıyla hafif olmuş. Güçlü bir iradeye olmayan zihinlere adeta tecavüz ediyor, bu nedenle açıklamanın yetersiz olduğu kanısındayım.

Birde Taulmaril'in en önemli özelliklerinden biri olan "yıldırım etkisi"nden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum.

Üstüme vazife değil gerçi ama yinede içimden geldi yazdım :)

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2012, 22:02:33 »
Kesici için sahibinin düşüncelerine etki edebilir demek bence fazlasıyla hafif olmuş. Güçlü bir iradeye olmayan zihinlere adeta tecavüz ediyor, bu nedenle açıklamanın yetersiz olduğu kanısındayım.

Birde Taulmaril'in en önemli özelliklerinden biri olan "yıldırım etkisi"nden de bahsetmek gerekir diye düşünüyorum.

Üstüme vazife değil gerçi ama yinede içimden geldi yazdım :)

Eklemeniz daha iyi oldu. Ben biraz aceleye getirdim ve herkesin yazmasını, bilgilerini göstermesi için biraz açık kapı bıraktım. :P Şaka şaka o kadar detayla okuyamadım ben kitapları, o yüzden bu kadar bilgim var. :)

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2012, 22:54:10 »
İşte tamda açılmasını istediğim konu buydu tam benlik bir konu açılmış.
Drizzt'in Adamantit Palaları:
Krılması neredeyse imkansız olan ve Menzoberranzan'da dövülen bu kılıçlar Drizzt yeryüzüne çıkana kadar onun elindeydi sonra günışığında güçlerini kaybedip kırılınca Drizzt yeni palalar alır.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2012, 22:57:11 »
Güzel ve gayet de bilgilendirici bir konu olmuş. Böyle güzel bir konu açtığın için teşekkürler.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2012, 21:24:28 »
Bir kaç resim ile süslemek güzel olur.

Parıltı ve Buzölüm;
Spoiler: Göster

Aegis Fang;

Khazid'hea;

Taulmaril;

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
Ynt: Unutulmuş Diyarlar Silahları
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2012, 13:39:08 »
Emeğine sağlık fakat ben Aegis Fang'i kitap kapağında farklı gördüm bu çizerden dolayı kaynaklanan bir farklılık mı?

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2012, 13:43:46 »
Emeğine sağlık fakat ben Aegis Fang'i kitap kapağında farklı gördüm bu çizerden dolayı kaynaklanan bir farklılık mı?

Hayran çizimleri oldukları için farklı olmaları çok doğal. Alttaki yeni çizimler setting ile ilgili olabilir.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2012, 11:39:13 »
Şu son paylaştıklarında çok güzel.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ağustos 2012, 10:02:23 »
Seheryıldızları: Cüce Anthrogate'in kullandığı camçelikten olan büyülü iki tokmak.Birinin büyüsü patlayıcı sağ salgılamak, öbürünün ki ise deydiği metali paslandıran bir sıvı yaymaktır. Bir dağ devinin gücüne sahip olan Anthorogate bu silahlarla her düşmanını yere sermektedir.

Kurmalı el yayları:Cadderly Bonaduce'ün drow el yayından etkilenerek İvan Bouldershoulder'a yaptırdığı içinde özel bir bölme olan ve bu bölmede çarptığı an patlayan patlayıcı yağ bulunan küçük dart okları fırlatan iki adet kurmalı el yayıdır. Cadderly ilahi büyülerini kontrol edemeden önceki en önemli silahıdır.

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2012, 12:13:56 »
Charon'un Pençesi: Calimport yakınlarında Calimdesert içindeki bir vaha kalesi olan Dallabad'ta korunan bu kılıç Dallabad kalesi yöneticisi Kohrin Soulez(ayrıca Soulez klanın lideri) bu kılıcı hazine gibi saklıyordu. Jarlaxle önderliğindeki kara elf grubu bu kaleye saldırdı ve çok hızlı bir şekilde ele geçirdi. Artemis Entreri büyülü bir kolçak ile bu kılıcı buldu. Ve kılıç Artemis'in oldu. Vaasa'da büyülü bir filakteriye dokunurken kolçağını kaybetti ve kılıcı korunmasız tuttu. Kılıcın zihinsel saldırılara karşı korunmasız kalan Artemis yoğun bir zihin duvarı ördü.Bu sırada kılıç şöyle dedi:"Er ya da geç benimsim Artemis Entreri seni eriyip ölüşün çok hoşuma gidecek" Kısa bir süre sonra Jarlaxle değerli drow zanaatkarlarına bu kolçağın bir kopyasını yaptırdı ve Artemis'e hediye etti. Ve kılıcın bu tehdidi boşa çıktı.

Charon'un Pençesi kendisini tutanı büyüsüyle eritiyor ve ruhunu yutuyor.Sadece kullanabilecek kadar zihinsel özverisi olan(ya da büyüsel koruması olan) sahiplerine ittaat ediyor. Sahibinin emriyle kalın bir kül duvarı örebilen bu silah savaşlarda rakibini şaşırtma ve görüş alanını kapatma konusunda çok işe yarıyor.

Ayrıca Charon'un Pençesi R.A. Salvatore'un yazdığı Neverwinter Serisinin üçüncü ve son kitabıdır.

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2012, 17:16:11 »
Charon'ın pençesi karakterin gücüne güç katcak bir kılıç.