Kayıt Ol

Faerun Irklarının Çizimleri

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Faerun Irklarının Çizimleri
« Yanıtla #15 : 22 Ağustos 2012, 19:40:07 »
Silvarath, sana kötü bir haberim var  ;D o zamaanlar kadınlar ve kaanın hanımı hatun da yönetimde söz sahibiydi. :D

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Ağustos 2012, 19:41:54 »
O halde Drowlar Türk'tür.

Nokta. :)))

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Ağustos 2012, 19:43:04 »
Aslında moğol olduğuna dair söylentilede var.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ağustos 2012, 19:44:26 »
Bu konuda muhtelif tartışmalar olsa da bana göre Türk Moğoldur, Moğol da Türktür. O nedenle benim görüşüme göre pek bir şey değişmiyor =)

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ağustos 2012, 19:50:04 »
Gülmekten aldım kendimi :D.Aslında bende aynısını düşünüyordum sosyal hocalarım umutlarımı kırdı moğollar çok vahşiymiş ama tabii öyle kabul etmende pek  yanlış olmaz resmi olarak bağlantısı olmasada  öyle düşünebiliriz.Evet evet senin dediğin gibi şürklerde imdi sana katılıyorum Drizzt biraz bizim eski Türklerden esinlenilmiş.Şimdi kendime ve sana katılıyorum ben espiri olsun diye türk demiştim ama ciddi ciddi banca harbiden öyle.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Ağustos 2012, 19:53:14 »
Drizzt'i falan bilmiyorum da şu hocaların kafalarına göre tarih yazması sinirlerimi bozuyor. Neymiş efendim Moğollar çok vahşiymiş.. Biz bunu diyebiliyorsak o zaman Avrupalılar da bize barbar dediğinde kızmayacağız.. :)
Neyse bu konuda dertliyim galiba susayım ben.

PS: Sonuçta Türk dünyasında Matron Analar kadar güçlü bir kadın figürler topluluğu yok.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Ağustos 2012, 22:34:13 »
Türklerle Moğollar aynı atadan protürklerden gelmektedir. Hatta bütün altay dillerini konuşanlar aynı atadan gelmektedir. Ural-Altay dil ailesi buna örnektir. Fakat biz moğollarla daha geç ayrıldık japonlara göre.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Ağustos 2012, 22:59:41 »
Drizzt'i falan bilmiyorum da şu hocaların kafalarına göre tarih yazması sinirlerimi bozuyor. Neymiş efendim Moğollar çok vahşiymiş.. Biz bunu diyebiliyorsak o zaman Avrupalılar da bize barbar dediğinde kızmayacağız.. :)
Neyse bu konuda dertliyim galiba susayım ben.

PS: Sonuçta Türk dünyasında Matron Analar kadar güçlü bir kadın figürler topluluğu yok.

Fazla uzatmayalım konuyu bence, ne dersek diyelim, doğru cevabı bilemeyeceğiz.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Ağustos 2012, 09:42:05 »
Salvatore amcaya çay içmeye gidersek sorarız. Ama moğolların girdiği yerin kapısından kan sızana kadar yağmaya ve işkenceye devam ediyorlarmış. Yağmacılarmış yaw hatta bizim bazı Türk halklarımız onlar yüzünden yok oldu. Türk boyları birbirine saldırabiliyordu, belki Ejderfelaketi doğru söylüyordur ama benim yaptığım araştırmalarıma , kitaplara ve  öğretmenlere sorduğum sorulara göre  moğollar asya - hun vaktinden beri farklı iki ırk olarak çıktı o zamanlar fakat şimdi konuyu Türk tarihi ile bulandırmaya gerek yok daha  fazla zırvalamaya devam etmeyeceğim. :D