Kayıt Ol

Yürüyen Ölüler

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Yürüyen Ölüler
« : 09 Ağustos 2012, 03:01:13 »
Roman Arunas Yayıncılıktan çıktı ve bildiğime göre dizi ve çizgi-romana göre çok büyük olmasa bile farklılıklar varmış kitapta.

Tüm dünyada heyecanla izlenen Yürüyen Ölüler dizisinin ilk romanı sizlerle!
"Serinin hayranları için müthiş bir haber! Ama dikkatli olun, çünkü Kirkman'ın zombi hikayelerinin tadını bir kez alan, bir daha bırakamaz!"

-The Ossuary-

Her şey dönüşümle başlamıştı. Bildikleri o eski dünya yok olmuş, küllerinden dev ölü kentler doğmuştu. Tüm sevdikleri tek tek dönüşüyor, her geçen gün içlerinden birileri yürüyen ölüler kervanına katılıyordu. Bu yeni ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek, aşık olabilmek mümkün müydü? Bu dünyada artık korkuya, ümitsizliğe, sevgiye yer yoktu! Zombilerle savaşmaktan bitap düşen Philip Blake, duyguların şimdiki yerini, yani yersizliğini anladı. Eski dünyanın yıkıntıları ve ölüleri arasında canlı kalabilmeyi başarmak yalnızca bir şarta bağlıydı: duygusuzlaşarak o ölülerden biri olmak!
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yürüyen Ölüler
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2012, 11:51:18 »
Dizisinin ikinci sezonundaydım ve üçüncü sezonunu bekliyorum.Geçen gün D&R'da çizgi romanını gördüm ve almak istememe rağmen bir şey içimde engel oldu ve almadım.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2012, 13:23:49 »
Dizisinin ikinci sezonundaydım ve üçüncü sezonunu bekliyorum.Geçen gün D&R'da çizgi romanını gördüm ve almak istememe rağmen bir şey içimde engel oldu ve almadım.

Çizgi romanını neredeyse iki senedir takip ediyorum, olaylar daha yavaştan ve karışık olarak gelişiyor ama roman daha güzel sanırım olaylar bakımından. En kısa zamanda romanı alıp-okuyup yorumumu yapacağım.

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2012, 14:45:53 »
Paranın gözü kör olsun. Açıkçası ben bu kitabın, çr ile aşık atabileceğini sanmıyorum. Aynı şekilde  dizinin de çrnin kalitesine yaklaşamadığı kanaatindeyim...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2012, 03:27:20 »
Paranın gözü kör olsun. Açıkçası ben bu kitabın, çr ile aşık atabileceğini sanmıyorum. Aynı şekilde  dizinin de çrnin kalitesine yaklaşamadığı kanaatindeyim...

Diziyi bende beğenmiyorum, çizgi romana göre çok normal geliyor. Yeni sezonu üçüncü sezonda olan olayların işlenmiş olduğu çizgi romanları okuyamadığım için ayrı zevk ile izleyeceğimi düşünüyorum. Umarım severim.

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2012, 21:16:04 »
Arkadaşlar yok mu okuyan ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2012, 21:17:51 »
Kitap daha yeni çıktı.

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2012, 22:15:14 »
Ya en azından alan karıştıran vardır . Karakterler dizidekiyle aynı mı ?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2012, 22:39:26 »
Ya en azından alan karıştıran vardır . Karakterler dizidekiyle aynı mı ?

Öyle olsa yazardı birileri herhalde. Kitap yeni çıktı diyorum. Araştırın internette. Burada yok demek ki.

Çevrimdışı murat.murat

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Ağustos 2012, 22:41:02 »
Site büyük sanmıştım. Tamam araştırırım saolun

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2012, 23:25:32 »
Site büyük sanmıştım. Tamam araştırırım saolun

İki-üç gün içerisinde alıp okumayı düşünüyorum. İnceleme yazısı gibi bir yorumla karşınızda olurum, ben biraz bekleyin derim bu kitabı okumak için.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2012, 14:45:37 »
Bende okumk isterdim aslında fakat diziden dolayı merak etmiyorum bile aksiyon sahnelerindeki o silahları tutuşları ateş etmeleri etkileyici geliyor.Eminim çizgi-romanı ve kitabı daha iyi olur.

Çevrimdışı dark_hell

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2012, 02:45:55 »
Demin bitirdim kitabı öylesine meraktan (dahada çok dizisinin verdiği tadın daha fazlasını alma isteğinden) alıp okudum.
Öncelikle şunu belirteyim dizi ile karakterler aynı değil. Ama bir şey dikkatimi çekti belki dizi ile alakası olmayabilir
Spoiler: Göster
 Kitapta Penny diye küçük bir kız var. Bana dizinin ilk sezonunun (yanlış hatırlamıyorsam) ilk böülümünde ki küçük kızı çok fazla anımsattı

Neyse kitaba gelecek olursak çok süper olmasa bile oldukça keyifle okudum diyebilirim. Yalnızlık ve korku hissini ve deliliğin sınırına varmanın sonuçlarını oldukça gerçekçi anlatabilmiş diyebilirim. En azından verdiğim parayı hakketti. Gece loş bir ortamda okumanız tavsiyemdir daha çok içine çekiyor kitap insanı. Çevri gayet güzel ve gereksi sansürlemelere gidilmemiş (özellikle argo cümlelerde çoğu kitapta olan anlamsız sansürler bu çeviride yok) Birkaç baskı ve cümlelerde birkaç ufak dizgi hatası var ama abartılacak yada okumayı baltalıyacak bir düzeyde asla değil. İleriki basımlarda çözülecek ufak sorunlar bence.
Robert Kirkman olduça iyi bir iş çıkarmış bence hatta dizisinden çok daha beğendim diyebilirim ben. En azından bir sorgulama var kitapta. Ne oldu, niye böyle oldu, neden böyle, vs gibi. Mesele
Spoiler: Göster
Bir insan öldüğünde neden dönüştüğü üzerine (ısırılmadığı halde) oldukça sorgulayıcı yaklaşılıyor. Aynı şekilde zombilerin nereden ve nasıl geldiğini bunları ayaklandıran olayların ne olduğunu arada bir kısada olsa sorgulamış kitap.

Yani demem o ki diziyi beğendiyseniz kitabı daha çok beğeneceksiniz.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2012, 21:50:35 »
Kitap şu an ellerimde. Ama dahaokuyacak birsürü kitabım olduğundan daha sonra okuyacağım bu kitabı.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Maximen

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Ekim 2012, 13:32:16 »
D&R da sepetimde öyle bekliyor yakında benim olacak :D