Kayıt Ol

İşler Güçler

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
İşler Güçler
« : 12 Ağustos 2012, 02:58:54 »

Modern Muzip Yalanlar açılımlı dizi yaklaşık 7 bölümdür Star Tv'de Perşembe akşamı saat 22'de yayınlanıyor.
Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz olan dizinin yönetmen ve senaristi, Çalgı Çengi ve Üsküdara Gideriken dizisinin de yönetmeni ve senaristi olan Selçuk Aydemir.

Dizinin içeriği medya sektörünün nasıl işlediği ve bu sektörün perde arkası. Aynı zamanda diziyi farklı kılan en önemli özelliklerden birisi de oyuncuların isimlerini bu diziye ödünç vermeleri. Oyuncular dizide kendi isimleri ve filmografilerini hatta zaman zaman başlarına gelmiş gerçek hikayeleri değerlendiriyorlar. Dizi içerisinde dizi misali.

Dizinin tutulmasının bir diğer sebebi ise, Selçuk Aydemir'in Leyla ile Mecnun'un senaristi olan Burak Aksak ile kuzen olması ve yansıttıkları mizahın oldukça örtüşmesi. Şimdilik İşler Güçler dizisinin Leyla ile Mecnun dizisinin yokluğunu giderdiği söyleniyor sosyal medya ortamlarında lakin dizinin başarısı ne denli ilerler bunu muhtemelen önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Dizi 13'er bölümlük 3 konseptte düşünülmüş.
İlk 13 bölümde oyuncuların çekimlerini gerçekleştirdiği Meslek Hikayeleri programı üzerinden gidilirken diğer 13 bölüm, Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi filminin ikinicisinin çekilmesi üzerine olacak sanırım. Diğer 3. konsept ise henüz açıklanmadı. Totalde 39 bölüm olarak düşünülen dizi şimdilik Magnum'un sponsorluğunu alarak epey ilerledi.

Kendisinden küçük bir kesit izlemek isteyenlere;

http://youtu.be/qyw5t2_MZUc

Spoiler: Göster
Yalnız başlık açıp mesaj yazmayalı da yıl olmuş. Özlem gidereyim dedim, baktım ne eksik, şansınıza bu dizi çıktı :P

Bir de şu resim de benden hediyesi olsun;
Ekşi Sözlük zirvesinde yakaladığım bir sahnedir kendisi.

http://twitpic.com/a733yl

Soldan sağa, Murat Cemcir, Selçuk Aydemir, Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz ve Burak Satıbol

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: İşler Güçler
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2012, 03:27:59 »
Sadece ilk bölümünü izleyebildim, gerçekten çok iyi bir proje olduğunu söylemekteler çevremdekiler. Ben ilk bölümde daha kendi yaşadığım şehrin adını duyunca çok şaşırmıştım. Kulağıma gelen kadarıyla ''göndermeleri'' bol bir yapım, geçen günlerde yayınlanan bölümünde Sherlock Holmes abimize gönderme yaptığını duymuştum. :D
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2012, 03:39:49 »
Dizide bolca Ankara, Kütahya, Çarşamba ve Tokat şehirleri geçmekte. Oyuncuların kendi memleketleri :) Lüleburgaz'ı atlamışım ama ben, hangi oyuncuya ait hatırlamıyorum.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2012, 04:01:38 »
Son zamanlarda izlediğim en başarılı komedi dizisi diyebilirim. Tavsiye edilir :)

Çevrimdışı Veronica.

• *
  • 20
  • Rom: 1
  • Tümden gel oraya buraya git
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2012, 04:45:19 »
Bu başlığı neden ben açmadım diye kendimi sorgulayacak kadar çok seviyorum. Murat ve Ahmet ikilisini Çalgı Çengi konseptiyle Behzat Ç.'ye konuk olduklarında keşfetmiştim, o zamandır bekliyordum bir proje. Ayrıca iyiler güzeller fakat rastladığım bir röportajlarında kendilerini çok övdüklerini fark ettim. Belki söylediklerinde haklıdırlar ama ben biraz mütevazı olmalarını isterdim, başarılarını göze sokmasalar pek güzel olacaktı.
We run along, and we come up with this idea to go down to the stream and check it out for fish.
Ef

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2012, 11:20:21 »
Öncelikle konuyu açan Bonthey'e bilgilendirci yazısı ve emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Aslında bu başlığı açacaktım ama layikıyle işi yapamayacağımı düşündüm. Lakin Bonthey hakkını vermiş.

Yıllar boyunca Türk televizyonlarında dandik komedileri sıkça gördük. Ve bunlardan bunalmıştık artık. Sonunda İşler Güçler geldi pek de iyi oldu.

Abartmıyorum Türk komedisinin en iyi yapımlarından biri. Ben bir dizide bundan fazla güldüğümü bilmiyorum. Kalite akıyor resmen. Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in performansları efsane. Ama Sadi'nin ben geri plana atıldığını düşünüyorum. Biraz da eziyorlar gibi. Bu filmin tek eksik noktası olsun. Nazar boncuğumuzu takalım.

Ayrıca 7.bölümdeki şu sahne efsaneleşmiştir. İzlemenizi şiddetle öneririm (I like to move it sahnesi bilenler bilir :)) :

http://www.youtube.com/watch?v=Ga21K-Idomk

Edit : Link düzeltildi.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2012, 15:22:26 »
Türk dizilerinin içler açıcı durumundan dolayı TRT-1 programları ve arada bir izlediğim haberler dışında pek bir münasebetim yoktu televizyonla. Ancak Çalgı Çengi filmiyle performanslarını iyi bildiğim oyuncuları dizide gördüğümde bir bölümünü izlemeye koyuldum. İnce espriler, hoş taklitler, göndermeler, gerçeklik ve akıcılıkla dolu seri gönlümü izlediğim daha o bir bölümle fethetmeyi başarmıştı. Kamera açıları, sahne geçişleri, senaryo; hepsi de ayrı ayrı kalite kokuyor. Yapım konusu itibariyle okumayı istediğim televizyon ve medya ile ilgili acı gerçekleri de yansıttığı için, ayrı bir sempati bile hissettim kendisine karşı. Kısacası göğsümü kabartan nadir Türk yapımı serilerden biri olarak izlenmesi gerektiğinini düşünüyorum, tavsiye de ediyorum.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2012, 18:28:51 »
Ben mi enterasanım bilmiyorum ama benim bu yapımı izleme hikayem gerçekten ilginç geliyor bana.

Önce Ayrılık adlı kısa filmle Sadi Celil Cengiz 'i ve Selçuk Aydemir 'i ardından -izleyemesem de- Kurbanlık sayesinde Burak Aksak 'ı keşfettim. Ardından Leyla ile Mecnun geldi sonra Üsküdar 'a Giderken geldi. Bu sayede Murat Cemcir 'i de tanıdım sonra Çalgı Çengi ile Ahmet Kuralı tanıdım. Zaten Burak Satıbol 'u Mahşer-i Cümbüş 'ten seviyorum filan benim için çok enteresan bir yapım oldu. Nerede tüm komedilerini izlediğim insan varsa burada.

Hee şu var hem Leyla ile Mecnun 'un hem de Üsküdar'a Giderken 'in gerisinde kalmıştır.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2012, 19:29:18 »
Bu arada bu hafta ortalık sallandı bir Acun Ilıcalı'nın Star'a geçmesi sebebiyle.
Yarıştan iki dizi çıkabildi. İşler Güçler ve Evlerden Biri. Evlerden Biri, yeni dizi olduğu için devam ediyor, İşler Güçler ise sosyal medyada birinci olması ve izleyici kesimine borçlu devamlılığı, tabi başarısının yanında. :)

Dizinin 8. bölümü bugün 22'de Star'da. Unutmayın :)
Bu da bölümün tanıtımı :)

http://www.startv.com.tr/dizi/isler-gucler/bolum/8-bolum-2-fragmani

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2012, 16:03:27 »
Yeni saati 21:45 olmuş. Haberiniz ola.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2012, 16:12:36 »
Dizinin bölümlerinde inişli çıkışlı bir hava hakim. Yani dizinin başı oldukça güldürüyor, ortalarına doğru baymaya başlıyor (aradaki komiklikler ayakta tutuyor diziyi) sonlarında tekrar güldürüyor. Sanırım bu bölümlerin uzun olmasından kaynaklı. Süresi 45 dakika falan olsa dizi tadından yenmez hale gelir diye düşünüyorum.

Yeni saati 21:45 olmuş. Haberiniz ola.

Gördüm. Benim gibi erken yatmaya alışık bünyeler için iyi olmuş açıkçası. Hatta şu saçma İnsanlar Alemi'nin yerine yani saat 8 gibi koysalar müthiş olur.

9.bölümün fragmanı : http://www.youtube.com/watch?v=ZBzPQaQMX8k

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2012, 00:51:33 »
insanlar Alemi'nin saçma olduğunu düşünmüyorum aksine Çok Güzel Hareketler'den sonra yapılmış(biteli kaç sene oldu bilmiyorum) son dönemlerde seyirciyle buluşan iyi yapımlardan birisi olduğu kanaatindeyim.

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2012, 01:24:25 »
İşler Güçler oyuncuları Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Yeliz Şar ve Burak Satıbol'un konuk olduğu, Mesut Yar'ın, Burada Laf Çok programını hayırsever bir insan tek bölüm olarak Youtube'a yüklemiş. Şuradan izleyebilirsiniz. İyi güzel de bunu 2 saat 15 dakika kim izleyecek derken izleyiverdim. Güzel program olmuş.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2012, 12:49:26 »
9.böümde şu enişte sahnesinde biraz soğudum diziden fakat sonrasında hemen toparlamayı bildi.

+ Boomcu Onur
+ Ahmet ve Salih abinin uluması
+ Kısrak muhabbeti
+ Cemcir'in Onay rolünü kabul etmesi
+ Vedat ile Ahmet'in arabadaki muhabbeti

Bunlar açıkçası gülmekten karnıma ağrılar girmesini sağlayan sahnelerdi. Neyse daha fazla uzatmadan;

10.bölüm fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Ağustos 2012, 18:21:05 »
Son yılların en kaliteli işlerinden bir tanesi olmasına rağmen reyting sıralamasında 20. sırayı geçememesi, Doktorlar, Akasya Durağı, Arka Sokaklar gibi dizilerin kim bilir kaçıncı tekrarlarının gerisinde kalışı (hatta listede "Arka Sokaklar Özet - Tekrar" 13. sırada yer alıyor..) trajikomik bir durum.

Elbette bu dizi toplumun her kesimine hitap etmiyor ama yine de reyting ölçümlerinde hak ettiği yerde değil. Kaldı ki sosyal medyada büyük ilgi görmemiş olsaydı muhtemelen yaz dönemi sonunda yayından kaldırılacaktı.

Kısacası kaliteli, izlenilesi bir yapım.

Dizinin takipçilerinin ilgisini çekebilir; :)