Kayıt Ol

GedikSavaşları Efsanesi

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: GedikSavaşları Efsanesi
« Yanıtla #75 : 01 Eylül 2012, 13:12:59 »
Gerek bu forumda gerek internetteki diğer forumlarda ki yorumları okuduktan sonra bu seriyi kesinlikle almam gerektiğini düşündüm ve idefix'den "Gediksavaşları Efsanesi 4 kitap takım" halinde %50 indirimli şekilde sipariş verdim.Umarım hayal kırıklığına uğramam ama yorumlara bakılırsa uğramayacağım gibi gözüküyor...

Emin olun hayal kırıklığına uğramazsınız. Ben de aynı kampanya ile aldım ve süper kitaplar, bir süreliğine ara verdim şu an.

Çevrimdışı Ereinion

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 15 Eylül 2012, 20:36:50 »
On numara bir seri. LoTR'dan sonra okumaktan en çok zevk aldığım seridir :)

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 19 Eylül 2012, 15:00:05 »
sadece ilk dört kitabı okusam, diğerlerini okumasam çok şey kaybetmiş olur muyum?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 19 Eylül 2012, 15:11:48 »
sadece ilk dört kitabı okusam, diğerlerini okumasam çok şey kaybetmiş olur muyum?
Sadece Büyücü: Çırak ve Büyücü: Usta'yı okusanız bile hiçbir şey kaybetmezsiniz. Kendi içerisinde öyküsünü tamamlanıyordu hatırladığım kadarıyla. Her eser uzatıldıkça kabak tadı vermeye başlıyor. Yine de ''ben tam olarak okudum,'' demek istiyorsanız ilk dört kitabı okumalısınız.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #79 : 17 Ekim 2012, 03:50:53 »
Henüz ilk 2 kitabını okudum Gediksavaşları'nın. Şimdilik başka kitaplar okumak için ara verdim, bir süre sonra devam edeceğim.

2 kitabın da tek bir sayfasında dahi sıkılmadım. Gayet akıcı bir seri. Nedendir bilmiyorum ama Feist'e karşı bir sempati de oluştu bende.Yer yer Tolkien'den etkilenmeler gözüme çarpsa da, konu gayet özgün. Özellikle 4.kitap Sethanon'da Karanlık'ı okumak için sabırsızlanıyorum fakat sırada Gümüşdiken var.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 17 Ekim 2012, 20:27:59 »
Henüz ilk 2 kitabını okudum Gediksavaşları'nın. Şimdilik başka kitaplar okumak için ara verdim, bir süre sonra devam edeceğim.

2 kitabın da tek bir sayfasında dahi sıkılmadım. Gayet akıcı bir seri. Nedendir bilmiyorum ama Feist'e karşı bir sempati de oluştu bende.Yer yer Tolkien'den etkilenmeler gözüme çarpsa da, konu gayet özgün. Özellikle 4.kitap Sethanon'da Karanlık'ı okumak için sabırsızlanıyorum fakat sırada Gümüşdiken var.
İlk iki kitapta Pug'u anlattığı için pek sıkılmıyorsun ama sonradan iş siyaset savaş girince biraz daha basit bir hal almaya başlıyor.Yine de Pug'u okumak bile gayet zevkli ;)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 17 Ekim 2012, 21:30:11 »
Bence öyle olması insana daha çok tecrübe kazandırır. Çünkü Dünya sadece kahraman için dönmez. Ama kahramansız da Dünya olmaz. Bu ikisi arasındaki ilişkiyi anlamayan birinin yazar olması zor. Bence ikisinden de zevk alıp fantastik romanları okumaya çalıştığımız kadar anlamaya da çalışmalıyız. Mesela elf bencilliği ve milliyetçiliği ya da cücelerin sert mizacının altındaki hoşgörüyü anlamak gibi :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 28 Ekim 2012, 22:19:14 »
Kitabı okumaya başladım, bitiremedim ve bir köşeye koydum. (Büyücü Usta)

Şimdilerde o kitabı yeniden elime aldım ve ne kadar çok şey kaybettiğimi gördüm. Ursula K Le Guin'in Yerdeniz'i gibi, Büyücü Çırak ve Usta kitapları da "büyüme" üzerine işlenmiş, Yalnızca Pug'ın değil, Tomas'ın da büyüyüp gelişmesini, filizlenmesini görüyoruz kitaplarda.

Gümüşdiken'e şimdilik başlamayacağım ancak onun ilk dört kitap arasında en iyi olduğunu söyleyenler var. Umarım doğrudur :)

Çevrimdışı nohackmove

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 31 Ekim 2012, 01:44:13 »
Merhaba arkadaşlar Deli Tanrının Öfkesi adlı sıradaki kitabın çevirisi ne zaman çıkacak?
İngilizce pdf sine ulaştım ama bilgisayardan okunmuyor. Bana kitap gerekiyor.

İmla kurallarına uyalım lütfen. - Editör

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 26 Aralık 2012, 15:44:57 »
seriyi bitirmedim,henüz büyücü-usta'yı okuyorum, ama şunu söyleyebilirim vasat bir seri. Bu noktadan sonra da toparlayamaz zannımca.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 26 Aralık 2012, 20:36:10 »
Merhaba arkadaşlar Deli Tanrının Öfkesi adlı sıradaki kitabın çevirisi ne zaman çıkacak?
İngilizce pdf sine ulaştım ama bilgisayardan okunmuyor. Bana kitap gerekiyor.

İmla kurallarına uyalım lütfen. - Editör

Kitabın ne zamana çıkacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok.

Empataid tabi ki zevkler farklıdır, sevmemiş olabilirsin. Ancak neden vasat bulduğunu biraz daha irdeleyip bizi aydınlatırsan çok mutlu oluruz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 12 Ocak 2013, 14:32:16 »
Gediksavaşları Serisi'ni pek de iyi bulmuyorum. Ya da sevmiyorum diyebilirim.

Aslında ilk iki kitaba baktığımızda gayet hoştu. Olay örgüsü iyiydi. Milamber gayet sevilesi, hoş bir karakterdi. Üçüncü kitapta seriden koptuğumu hissettim. Çünkü beni seriye bağlayan büyüden fazlasıyla uzaklaşılmış, prensler krallar gibi şahıslar üzerinde yoğunlaşılmıştı.

Milamber'in  bir anda bu kadar güçlü olduğunu farketmesini ise hoş bulmadım. Çünkü bir anda tanrısal güçlere kavuşan insanları pek sevmiyorum. Raistlin bir istisna tabii, ama o gücünü elde etmek için pek çok fedakarlıkta bulunmuştu. Çok fazla çalışmıştı. Oysa burada her şey bir sepet içinde Milamber'in kucağına düşüyor. Fazlasıyla winner fazlasıyla güçlü fazlasıyla kusursuz buluyorum onu.

Bir de olay aslında gayet maddi şekilde ilerlerken -yani tabii büyü vardı, Thomas'ın zırhı vardı, tayf vardı ama yine de bu kadar tanrısal değildi. Sonra bir baktım rahibeler rahipler türemiş, tanrıların diyarına yolculuk edilmeye başlanmış, paralel evrenlere yola çıkılmış. "Höee" oluyor insan okuyunca, afallıyor. Ya da en azından bana olan bu.

Serinin sadece ilk dört kitabını okumuş biri olarak yorumum bu yönde. Belki ileride seriye devam ederim ama şimdilik çok da okunası olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #87 : 21 Şubat 2013, 22:00:17 »
Uzun bir aradan sonra Gediksavaşları Efsanesi'ne tekrar giriş yaptım. Gümüşdiken'i yarıladım sayılır. 233 sayfa itibarıyla pek bir aksiyon olduğu söylenemez. Yeni yeni hareketlenmeye başladı son bölümde. İlk 2 kitaba oranla çok yavaş ilerliyor. Bakalım kitabı bitirdikten sonraki izlenimlerim hangi yönde olacak, ben de merak ediyorum.

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 07 Mart 2013, 16:12:49 »
Serinin Türkçeye çevrilmiş olan bütün kitaplarını zevkle okudum.Ve dönem dönem tekrar okuyorum .

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 07 Mart 2013, 18:14:31 »
Şu an ilk kitabı yarıladım. Harika bir seri okuyun okutun! :)

"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar