Kayıt Ol

GedikSavaşları Efsanesi

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: GedikSavaşları Efsanesi
« Yanıtla #60 : 23 Aralık 2011, 11:45:50 »
Gediksavaşları Efsanesi Okuma Rehberi  

Gediksavaşları Efsanesi

Spoiler: Göster
1-Büyücü (Çırak)
2-Büyücü (Usta)
3-Gümüşdiken
4-Sethanon’da Karanlık

Krondor Serisi

1-İhanet
2-Kiralık Katiller
3-Tanrıların Gözyaşı

Buraya kadar Arutha ConDoin dahil olmak üzere ana karakterler aynı devam etmekte.

Yılan Savaşları Efsanesi

1-Karanlık Kraliçenin Gölgesi
2-Tüccar Prens’in Yükselişi
3-İblis Kralın Öfkesi
4-Kırık Tacın Parçaları

Gölgeler Meclisi

1-Gümüş Şahinin Pencesi
2-Tilkilerin Kralı
3- Sürgünün Dönüşü

Şu anda dilimize çevrilmekte olan seriler;

Darkwar Saga

1-Gece Şahinlerinin Uçuşu
2-Karanlık Diyara Doğru
3-Deli Tanrının Öfkesi

Buraya kadar olan serilerde Pug, Miranda, Nakor ana karakter Tomas yan karakter olarak bulunuyor.

Bunlar haricinde dilimize çevrilmeyen kitapları şunlardır.

Legends of the Riftwar

1-Honoured Enemy
2-Murder in LaMut
3-Jimmy the Hand

Bu seride sadece son kitap Lord James (Uzunel Jimmy) ile alakalı.

Demonwar Saga

1-Rides a Dread Legion
2- At the Gates of Darkness

Bu seride Pug, Tomas, Nakor, Miranda ana karakterler.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 26 Aralık 2011, 16:50:14 »
Tamam en kısa zamanda el atarım bunlara,saol.
Krondor serisi açıkçası gedik savaşları serisinin tadını vermedi. Gerçi henüz ilk kitabını okudum krondor un.  Ama ben gediksavaşları ayarında birşey bekliyordum ve biraz hayal kırıklığına uğradım.
diyeceğim şu ki; devam kitaplarında veya serilerinde gediksavaşları serisi ayarında olan var mı?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 26 Aralık 2011, 16:55:48 »
Gediksavaşları serisini bir dizi gibi düşün. 9 sezondan oluşuyor. Sezonların bazısı daha dikkat çekici oluyor bazıları daha hafif kalıyor. Ancak Feist öyle bir hikaye dokuyor ki macera ilk kitap yani Büyücü: Çırak ile başlıyor, Son kitap olan Karanlığın Kapıları ile bitiyor. Yolculuk uzun ve yorucu, bir çok nesil gelip geçiyor verilen mücadele boyunca ama okumaya değiyor bence.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 27 Aralık 2011, 14:56:41 »
Gedik Savaşları Efsanesi: Büyücü Usta'ya geçtim. Büyücü Çırak hakkında söyleyecek çok şey var, ama bu seriyi bitirdikten sonra genel olarak konuşmayı tercih ettiğimden lafı fazla uzatmıyorum. Ama Büyücü Çırak, beni şimdilik yeterince tatmin etti. Hikayenin nasıl gelişeceğini az çok tahmin ediyor olsam da, heyecanla okumaya devam ediyorum.

Gümüşdiken, başında azıcık, çok azıcık sıkabilir fakat okuduğuna değecektir. :)

Gümüşdiken, başında azıcık, çok azıcık sıkabilir fakat okuduğuna değecektir. :)
aksine hiç sıkılmadan, büyük heyecanla okudum ve dün gece bitirdim kitabı. Feist'le ilgili ufak bir detay söyleyeyim. Fantastik Kurgu yazarlarının çoğu, çok iyi başladıkları hikayeleri vasat sonlarla bitirirken ve hikaye zirvede başlayıp yavaş yavaş sıkıcılaşırken, Feist'te tam tersi gerçekleşiyor. Çok vasat bir hikaye olarak başlamıştı Gedik Savaşları, ama tansiyonu giderek yükseldi ve Gümüşdiken'le zirve yaptı.

Şimdi Sethanon'da Karanlık'a geçtim. Serinin son kitabı. Umarım yükseliş burda da devam eder diyorum ki kitabın ilk bölümü bile şimdiden beni heyecanlandırmaya yetti.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 27 Aralık 2011, 16:42:16 »
Bu alıntılardan ne sonuç çıkarmamız gerekiyor?
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 27 Aralık 2011, 16:59:28 »
Yanlış anlamıyorsam "Hangi kitabı okuyorsunuz ve eleştiri" bölümündeki yorumları ilgili alanlara alıntılıyorlar.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 27 Aralık 2011, 17:14:24 »
Bu alıntılardan ne sonuç çıkarmamız gerekiyor?

Konuyla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsin.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 27 Aralık 2011, 18:13:08 »
tabii ben bunu bilmiyordum. üstteki yorumu da bu yorumu da silebilirsin =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 15 Nisan 2012, 12:03:10 »
Gediksavaşlarına en yakın zamanda başlayacağım önce taht oyunlarını ve gümüş damarları nı bitirmem gerekkk. lanet sınavlar yüzünden okuyamıyorum zaten :(

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 15 Nisan 2012, 12:49:24 »
Gediksavaşlarına en yakın zamanda başlayacağım önce taht oyunlarını ve gümüş damarları nı bitirmem gerekkk. lanet sınavlar yüzünden okuyamıyorum zaten :(
Boşluk bulduğunuz anda okuyun derim ben. İlk kitap biraz sıkabilir yalnız, yılmadan devam edin. Oldukça dolu ve güzel bir seri.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 15 Nisan 2012, 14:58:19 »
Benim en beğendiğim kitap 2. Kitap Büyücü-Usta- idi. Pug'un gelişimini, Tsuranilerin sosyal ve siyasi yaşamlarını çok güzel yansıtan bir kitaptı.En kısa sürede okuyun derim seriyi .Zaten başlayınca elinizden düşmeyecektir :)

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 15 Nisan 2012, 16:38:58 »
Boşluk bulduğunuz anda okuyun derim ben. İlk kitap biraz sıkabilir yalnız, yılmadan devam edin. Oldukça dolu ve güzel bir seri.

bu çeşit gelişmeli ilerlemeli eserlere bayılırım birde fantastik edebiyatda işin içine girince hiç sıkılacağımı düşünmüyorum :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 01 Temmuz 2012, 20:11:00 »
Temmuz'un sonlarına doğru bu seriyi set olarak sipariş vereceğim. Herkesten çok iyi yorumlar geliyor. Tek kötü yorum Gümüşdiken'in birazcık vasat olduğuydu. Onun haricinde herkesten olumlu yorumlar aldım. Kitaplar elime geçince büyük bir merakla okuyacağım.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #73 : 01 Temmuz 2012, 23:55:22 »
Gümüşdiken serinin içindeki en vasat kitap fakat bunun sebebi diğer kitapların olağanüstü kalitede olması.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 01 Eylül 2012, 00:07:26 »
Gerek bu forumda gerek internetteki diğer forumlarda ki yorumları okuduktan sonra bu seriyi kesinlikle almam gerektiğini düşündüm ve idefix'den "Gediksavaşları Efsanesi 4 kitap takım" halinde %50 indirimli şekilde sipariş verdim.Umarım hayal kırıklığına uğramam ama yorumlara bakılırsa uğramayacağım gibi gözüküyor...