Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı mehhhmet

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #90 : 10 Ağustos 2011, 04:14:23 »
Arkadaşlar benim tahminlerim şöyle

Spoiler: Göster
1)Bence Moridin ve Rand aynı anda ölcekler neden derseniz min in görülerinde shayol gul da yerde yatan iki adam vardı ve rand ve moridinın birbirıne bağlanmıs olmalarıda bunu düşünürüyor.
2)Padan Fain ise bence karanlık varlığın işinın görülmesinde istemedende olsa yardım edecek.Hatırlarsanız Büyük Av da padan fain zindandayken agelmara karanlık varlığın nasıl sonsuza kadar durdurulacağını biliyorum demişti.Bide Rand saidini temizlerken Shadar logad taki gücün (fain in kullandığı güç)saidindeki lekenin zıttı olduğunu söylüyordu.Bunlar bana böyle düşünürüyor.Bide Fain shaidar haranı da öldürürse hiç şaşırmam...
3)Logain ise sanırım kara kuleyi kurtaracak kişi olacak.Çünkü min in logain üzerindeki görülerinde ihtişam görüyordu olsa olsa bu olur diye düşünüyorum hatta büyük ihtimal mazrim taim i de logain öldürür çünkü önceki kitaplarda hep o ikisi kıyaslanıyor ve logain in şu andaki hali eziliyordu.
4)Aviendha nın gördüğü şeylerden birinde Rand ın Tuon un önünde eğildiğini söylüyorlardı bence Avi tam burda devreye girip bunun tam tersinin olmasını sağlayarak halkını kurtarıcak.
5)Perrin ve Mat ise SHAYOL GUL da Rand ın yanında olmalılar bence çünkü geçmş kitaplarda hep bundan bahsediliyor 3 tavarenin bu işe beraber başladığı ve beraber birireceği...
6)Lan ın öleceğini düşünüyorum yine min in görülerinden dolayı(fırtına toplanıyor da geçiyor sanırım) Rand ve Nywene onu kurtaramıyacaklar gibi...
7)Mazrim Taim in aes sedaileri kabul ettiği yerin renklerine değinilmiş bence orada Taim in bir karanlık dostu olduğu vurgulanmaya çalışılıyor.Belki bizzat Moridin tarafından seçilmiş yeni bir terkedilmiş olur.Ben hep Taim in Demandred olduğunu düşünmüşümdür her ne kadar RJ bunu reddetsede...
8)Egwene konusunda ise hiç bir fikrim yok tek dileğim acılı bir ölüm bulması.

Bunlar dışında seri boyunca Demandred hep bir gizem olarak kaldı ve ben en çok bu adamla Rand ın diyaloglarını ve büyük ihtimal savaşmalarının nasıl olacağını merak ediyorum.
Biraz abarttım heralde ama bu serinin bende yeri çok ayrı ve sizin de ne düşündüğünüzü çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 10 Ağustos 2011, 10:43:13 »
13.kitabı bitirdiğim zaman şöyle düşünmüştüm "yazar son kitabıda en az 1000 sayfa olarak yazacaksa ne yazacak çünkü bir tek geriye son savaş kaldı"
ama şimdi yapılan tahminlere bakıyorumda ucu açık o kadar soru varkı 1000 sayfa gözüme az gelmeye başladı.

Bide usta Jordan yaşasaydıda keşke Efsaneler Çağını anlatan bir kitap yazabilseydi, ne güzel olurdu Lews Therin'i İlyena'yı Ishamael'i okumak.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 10 Ağustos 2011, 12:41:10 »
Sanderson son savaşı farklı bakış açılarından yazdığını söylemişti. Sadece bir bakış açısından yazmış şu ana kadar ve o da 50000 kelime civarında. Düşün yani.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 10 Ağustos 2011, 12:54:41 »
Evet o açıklamasını okumuştum yazarın zaten hikayeyi farklı bakış açılardan anlatması Robert Jordan'ın fikriydi bu fikri uygulaması güzel.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 15 Ağustos 2011, 20:48:20 »
Bide usta Jordan yaşasaydıda keşke Efsaneler Çağını anlatan bir kitap yazabilseydi, ne güzel olurdu Lews Therin'i İlyena'yı Ishamael'i okumak.

Ah, keşke yaşasaydı da yazabilseydi. Mükemmel bir kitap olurdu.
Ben aynı zamanda New Spring'in devamı olabilecek bir kitap da istiyordum. Moiraine ve Lan'in Rand, Mat ve Perrin'e nasıl ulaştıkları ve onları bulana kadar nerelere uğrayıp ne maceralar yaşadıklarını da çok merak ediyorum. Robert Jordan'ın bir kaç röportajında bu türden kitaplar yazacağını duymuştum. Bu kitapları okuyamayacak olmak çok üzücü. 
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı katie_lynn

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • TheShadow101-Profilim
« Yanıtla #95 : 15 Ağustos 2011, 21:06:18 »
evet haklısın yine de yazacakmıymış?
"The Sun That Unlocks The Heaven, The Moon That Eclipse The Night"
<3 Black Sun & White Moon <3

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #96 : 15 Ağustos 2011, 22:01:27 »
evet haklısın yine de yazacakmıymış?

Şaka yapıyorsanız, hiç hoş değil. Robert Jordan 16 Eylül 2007'de aramızdan ayrıldı çünkü.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 15 Ağustos 2011, 22:51:48 »
Arkadaş herhalde bir yanlışlık yaptı. Neyse, şu anda seriyi devam ettiren Brandon Sanderson'a Zaman Çarkı evreninde ana hikayenin öncesinde geçen olayları anlatan kitaplar yazıp yazmayacağını sormuşlardı. O da bunun şu anda planları arasında olmadığını, seriyi tamamlamasının asıl nedeninin Robert Jordan'ın anısına duyduğu saygı olduğunu ve bu yaptığı şeyleri kesinlikle Robert Jordan'ın adını kullanıp hızlı para kazanmak için yapmadığını söylemişti. Ama tabii ki Robert Jordan'ın karısı (Kendisi aynı zamanda Robert Jordan'ın editörüdür de.) bu kitapların da yazılmasını isterse yeni kitapların önümüzdeki yıllarda gelmesi olasılığı var. Çok fazla olmasa da bu kitaplar hakkında notlar da bulunmakta galiba. Brandon Sanderson'ın seriyi devam ettirmekteki başarısı da göz önünde bulundurulursa çok az ihtimalle de olsa ana hikayenin öncesindeki olayları anlatan kitaplar yazılabilir.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 16 Ağustos 2011, 08:59:57 »
Zaten Robert Jordan'ın bir iki röportajında okumuştum. böyle ara kitaplar yazma planı vardı ama ömrü vefa etmedi ne yaparsın.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 16 Ağustos 2011, 23:43:37 »
Infinity of Heaven adında yeni bir seriye başlamayı da düşünüyordu Zaman Çarkı'nı bitirdikten sonra. Hatırladıkça üzülüyorum, nasıl bir seri olurdu acaba demekten kendimi alamıyorum.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 18 Ağustos 2011, 16:40:37 »
A Memory of Light (1st Draft) /40%

Bekle babam bekle

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 18 Ağustos 2011, 19:05:09 »
Ay sonuna kolayca %50'sini tamamlarım diyordu. Çıkış için 2012 Mart tercihinin değişeceğini zannetmem. Çok da kalmamış. :D

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 20 Ağustos 2011, 17:23:25 »
türkçe'ye gelişi 2012 - Eylül'ü bulur. Benden söylemesi.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 20 Ağustos 2011, 17:53:04 »
Eh bence de öyle olur sanırım :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 20 Ağustos 2011, 19:34:47 »
Türkçe'sini bekleyebileceğimi hiç zannetmiyorum. :D Dolar o zamana kadar biraz adam olabilse bari.