Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #60 : 05 Mayıs 2011, 21:57:02 »
İlk kitabı okudum henüz ve çok beğendim.Daha önceki yorumları da okudum,neredeyse herkes iyi bir görüş belirtmiş.Ama kitabın zeka seviyesine değinilmemiş.Bence Tolkien'dan sonraki en zeki yazar kendisi.Bazı kitaplarda büyü yaptı, der geçer ama bu kitapta büyünün(Tek Güç'ün)nasıl yapıldığı,büyü gücünün nerden geldiğine de değinilmiş.Ayrıca müthiş mitolojisi var.İsimler ve olaylar,ki özellikle olayların çok ve heyecanlı olması, kitabın mitolojisine kadim bir hava vermiş.

Son olarak ilk kitap büyük şeyler vaat ediyordu umarım beklediğimi bulabilirim devam kitaplarında.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı ciglipap

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 09 Mayıs 2011, 13:16:18 »
Bu seriyi okumayan "ben gerçek bir fantastik edebiyat okuyucusuyum" demesin. Okuduğum yorumların bir çoğu kitapların pahalılığından bahsediyor. Bütün seriyi okuyan ve yeni kitapın çıkmasını sabırsızlıkla bekleyen birisi olarak, her kuruşuna değer, hatta daha fazla eder diyorum. ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT: Fantastik edebiyata yeni başlayan birisiyseniz bu seriyi okumayınız. Bu alanda bir çok kitap okudukdan sonra bu seriyi okumanızı tavsiye ederim. Hem size hemde seriye yazık olmasın...

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Mayıs 2011, 21:24:46 »
Fiyatların pahalılığından yakınan arkadaşlar: İthaki'nin Cağaloğlu'ndaki dağıtım noktasından kitapları yüzde kırk beş indirimle satın alabilirsiniz.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 16 Mayıs 2011, 10:42:55 »
Fantastik Dünyaya ilk adımımı attığım günden beri karşıma çıkan iki seri vardı Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı.Yüzüklerin Efendisini okumak sorun olmadı.Kitapları kolayca alıp okudum.Ama Zaman Çarkını fiyatı yüzünden bir türlü alıp okuyamadım.Ama körün istediği bi göz Allah verir iki göz derler ya Işık'ta beni öyle kayırdı işte.Bir gün başka bir forumda aylak aylak dolanırken birinin seriyi çok cüzi bir miktara (İthaki'nin %60'ına)satışa çıkardığını gördüm ve balıklama atladım.1 ay gibi bir sürede 12 kitabı bitirdim.Şimdi 13.yü bekliyorum.Üstat Jordan zaten mükemmel yazmış seriyi ama Sanderson ayrı bir hava katmış. Bi daha böyle bir seri çıkarmı, zor diyorum kendi kendime.Ha okurkende defter tutmayı ihmal etmeyin not tutum unutmamak için.Kayıp rıhtımada ayrı bir teşekkür.Röportaj çevirileriyle olsun ön okumalarla olsun kitabın yazım aşamasındaki durumu gösteren çevirileriyle olsun çok yardımcı oluyolar.Işık onları kayırsın.Küçük bir isteğim var forum yöneticilerinden son kitap Işığın anısı'nın ne durumda olduğu hakkında ellerinde bir bilgi varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim. 
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 18 Mayıs 2011, 03:21:14 »
Işığın Anısı'nı yazmaya Brandon Sanderson daha yeni yeni başladı. Romanın yüzde beşi tamamlandı henüz.

Çevrimdışı Seemann

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 28 Haziran 2011, 00:52:31 »
Yeni başladığım seri, umutlarım olan seri, verdiğim paraya değeceğini düşünmekten öte bildiğim seri. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Zaman Çarkı- Katlanan İndirim
« Yanıtla #66 : 07 Temmuz 2011, 17:41:58 »
İlknokta sitesi çok ilginç bir kampanya ile, dediklerine göre, kısa bir süre için katlanarak artan bir indirim uyguluyor.

Bir kitaba %30, ikinci bir kitap alırsanız %40 ve üçüncü ve daha fazla kitap alırsanız da %50 indirim uyguluyormuş.

Meraklılarına duyurulur.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 08 Temmuz 2011, 10:14:16 »
İlknokta sitesi çok ilginç bir kampanya ile, dediklerine göre, kısa bir süre için katlanarak artan bir indirim uyguluyor.

Bir kitaba %30, ikinci bir kitap alırsanız %40 ve üçüncü ve daha fazla kitap alırsanız da %50 indirim uyguluyormuş.

Meraklılarına duyurulur.

Hehehe, ben bizimkilere demiştim ki, aradan bir kitap seçin mesela yedinci, gidinm onu %80 indirimle felan verim. Gaza gelip bunu alan nasılsa öncesini ve sonrasını almak isteyecektir, onlarda da indirim filan yapmayınnnn ;D

şaka şaka :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 31 Temmuz 2011, 15:33:23 »
Arkadaşlar serinin ilk 4 kitabını sahaflardan mahaflardan oldukça iyi bir fiyata bulup aldım, elimdeki Dracula'yı bitirince başlamayı düşünüyorum seriye. Ancak aklıma şöyle bir soru takıldı Yeni Bahar isimli kitap bir prologue niteliği mi taşıyor? Yani kronolojik olarak 1. kitaptan öncesini mi anlatıyor? Eğer öyleyse o kitabı da edinip ondan başlayayım diyorum.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2011, 16:07:54 »
Kronolojik olarak 1. kitaptan öncesindeki olaylardan bahsediyor; ancak serinin genel hikayesiyle ve karakterlerle ilgili okumaktan alacağın zevki büyük ölçüde baltalayacak bilgiler barındırıyor içinde. Sana tavsiyem yayınlanma sırasıyla okuman ya da 4 ve ya 5. kitaptan sonra.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 31 Temmuz 2011, 16:14:21 »
Arkadaşlar serinin ilk 4 kitabını sahaflardan mahaflardan oldukça iyi bir fiyata bulup aldım, elimdeki Dracula'yı bitirince başlamayı düşünüyorum seriye. Ancak aklıma şöyle bir soru takıldı Yeni Bahar isimli kitap bir prologue niteliği mi taşıyor? Yani kronolojik olarak 1. kitaptan öncesini mi anlatıyor? Eğer öyleyse o kitabı da edinip ondan başlayayım diyorum.
Kronolojik olarak 1. kitaptan öncesindeki olaylardan bahsediyor; ancak serinin genel hikayesiyle ve karakterlerle ilgili okumaktan alacağın zevki büyük ölçüde baltalayacak bilgiler barındırıyor içinde. Sana tavsiyem yayınlanma sırasıyla okuman ya da 4 ve ya 5. kitaptan sonra.

Ben ilk onu okuma hatasina dustum tavsiye etmiyorum. :D

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 01 Ağustos 2011, 09:49:04 »

Aslında Büyük Av'dan sonra okuyabilirsin Yeni Bahar'ı ama okurken arada boşluklar olmasını istemiyorsan en ideali 4. kitaptan sonra okuman derim.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı arcian

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 01 Ağustos 2011, 22:39:11 »
Cevaplar için teşekkürler, zaten elimde ilk 4 kitabı vardı, onları okuduktan sonra yeni bahar'ı okur sonra diğer ciltlere geçerim.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Ağustos 2011, 00:35:10 »
Brandon Sanderson bu aralar Twitter'da ciddi derecede aktif. Söylediklerine bakılırsa son kitap gümbür gümbür geliyor. Kitabın son kısmını değişik bakış açılarından anlattığını ve bunlardan birinin yaklaşık 50000 kelime sürdüğünü söyledi en son. Beni hüzünlendiren haber ise kitapta toplu kıyım yaşandığı haberi oldu. Kimlerin ya da kaç kişinin öldüğüne dair hiç bir ipucu vermedi tabii ki. Eh Mart 2012'ye şunun şurasında ne kadar kaldı ki. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Ağustos 2011, 01:47:11 »
Brandon Sanderson bu aralar Twitter'da ciddi derecede aktif. Söylediklerine bakılırsa son kitap gümbür gümbür geliyor. Kitabın son kısmını değişik bakış açılarından anlattığını ve bunlardan birinin yaklaşık 50000 kelime sürdüğünü söyledi en son. Beni hüzünlendiren haber ise kitapta toplu kıyım yaşandığı haberi oldu. Kimlerin ya da kaç kişinin öldüğüne dair hiç bir ipucu vermedi tabii ki. Eh Mart 2012'ye şunun şurasında ne kadar kaldı ki. :D

Hmm ilginçmiş iyi oldu burada paylaştığınız teşekkürler. Kıyım ha, babiterken de rahatlamıyor desene.