Kayıt Ol

Zaman Çarkı

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zaman Çarkı
« Yanıtla #15 : 27 Kasım 2008, 22:38:44 »
11. kitap tamamLadıktan sonra robert Jordan öLdüğü için 12. yi eşi yazıyormuş...
seri mükemmeL, 2. kitaptayım böyLe bir kurgu oLamaz ya...
dikkatLi ve iLgiLi okuyucuLarın yakaLayabiLeceği ayrıntıLarda paganizm, satanizm ve şamanizmden ciddi uyarLamaLar var ve görünenin çok ötesinde kitapLar bunLar...

herkes okumaLı =)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #16 : 28 Kasım 2008, 07:31:06 »
3 yıldır her doğum günümde kendime bir tanesini aldığım ve uzun süreye yayarak gözlerimde ballandırdığım korkunç kaliteli bir seri. Kaliteli seriler kendini belli eder; yazar 1000 sayfa yazmıştır ama henüz düzenlememiştir, 3 ay sonra onu tamamane unuttuğu(bilerek unuttuğu) köşeden çıkarır ve başdan, yazar değilde, okuyucuymuşçasına gözden geçirir önemsiz yerleri atar yada başdan yazar-sanki her kitap ilk kitabıymışçasına bebeği gibi severek betimler. Tek kusurları çok uzun olmaları derdim ama diyemem zira tadına doyamadım o 3 kitabın. 4. yü almamak için zor tutuyor insan kendisini  ;D

not: gerçek kusurları türkçe ciltli basımlarının çok pahalı olması ama ne var ki türkçe çevirisi orijinalinden daha iyi olduğuna inandığım bir seri zaman çarkı (belkide bu özellikdeki tek seri)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2008, 20:16:13 »
Özendirin özendirin... Bu yaz ben de başlıyorum işte, hıh! :)

Çevrimdışı Shaidar Haran

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2009, 10:13:31 »
Bu başlığa gereken ilgi gösterilmemiş.

Serinin tüm kitaplarını okudum ve üzerine fantastik eser tanımıyorum.

ZAMAN ÇARKI DÖNER
                          VE ÇAĞLAR GELİR GİDER
                       OLMUŞ OLAN, OLACAK OLAN
                            VE OLMAKTA OLAN
                HER AN GÖLGENİN ALTINDA EZİLEBİLİR

BIRAKIN DA EJDER BİR KEZ DAHA
                   ZAMANIN RÜZGARLARINA BİNSİN.
Lew Therin Telamon!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Şubat 2009, 16:58:04 »
Başlık sizler sayesinde ilgili ve aktif bir hale gelebilir. Pek belli olmasa da geçenlerde Zaman Çarkı'nın yazarı ile yapılan röportaj çevirmiştik.

Röportajı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca yazarın hayatı hakkında bilgi edinmek isteyenlerde buraya tıklayabiliriler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Shaidar Haran

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2009, 21:05:42 »
Elbette öyle fakat buradaki sıkıntı, okunması oldukça zahmetli bir seri olmasından kaynaklanıyor.

Başlığın ilgi görür hale gelmesi için öncelikle serinin okunması gerekir.

Bu noktada elimden gelen tek şey, okuyun arkadaşlar yazılmış en görkemli eserdir, klişesini tekrarlamaktan başka bir şey değil.
Lew Therin Telamon!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Nisan 2009, 14:09:24 »
Brandon Sanderson son kitap "A Memory of Lifht" hakkında uzunca bir açıklama yaptı. Detaylar ve açıklama için buraya tıklayın!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #22 : 15 Nisan 2009, 18:21:49 »
Şu ana kadar bu efsanenin 8 kitabını okudum. Mükemmel bir seri şimdi onun yorumunu burada yapamayacağım, çünkü gerçekten çok güzel bir seri. Parmaklarım kaskatı kesilene kadar hakkında yazabilirim sanırım.

Okumak isteyen arkadaşlara tavsiyem, kitapları bir çırpıda ve çabucak okumaya çalışın. Çünkü her kitap neredeyse 1000 sayfa, ve o kadar çok olay ve kişi var ki, bir kaç ara verdikten sonra bile, olaylar ve kişiler unutulabiliyor. Yani zevkini çıkarabilmek için hızlıca okuyun derim ben.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Nisan 2009, 18:41:49 »
En son Kışın Yüreği'ni okudum, ama uzun müddet devam etmeyince ilk kitaplardaki detaylar aklımdan uçup gitti. Devam etmek kolay olmayacak :)

Çevrimdışı SoulCrash

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Mayıs 2009, 11:44:45 »
Acaba fiyatı nekadardır kim bilir.. :P Ama özeti süper okunması gerek, en kısa sürede elde edinmeye çalışacağım...

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=BGRJ0S5JT3XJY3818C1E

%50 indirim söz konusu.. Ayrıca, kredi kartına  taksit de geçerli.. Taksitte de, vade farkı yemiyor..
Yeni edindim ben de kitapları.. 4 günde elime geldi..  ve birinci kitabı bitirdim... Dersler olmasa, diğerlerine de başlayacağım ama malum...

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2009, 01:42:22 »
Ya Zaman Çarkı iyi seri güzel seri tamam da kitapların her biri 50-60 TL . Paraya kıyıp alıyoruz ama değmez ya bence bir kitap için o kadar para vermeye. Halen çözemedim Zaman Çarkı'nı bu kadar pahalı kılan özelliği

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2009, 11:01:33 »
%50 indirime bak 312 TL. Korsana karşıyız hala değil mi :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #27 : 23 Mayıs 2009, 11:11:46 »
Ya Zaman Çarkı iyi seri güzel seri tamam da kitapların her biri 50-60 TL . Paraya kıyıp alıyoruz ama değmez ya bence bir kitap için o kadar para vermeye. Halen çözemedim Zaman Çarkı'nı bu kadar pahalı kılan özelliği

Ciltli ve oldukça kalın olduğu için bu derece pahalı. Yani şöyle düşün bir seferde 3-4 kitap alıyorsun ve hepsi birbirinden harika. :D Aslında bu seri için yapılan kampanyaları da dikkatli takip etmek gerekir.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #28 : 23 Mayıs 2009, 13:04:50 »
Beğenmeyen almasın arkadaşım :D Zorla değil ya :D Ama bu Muhteşem bir seri olduğu gerçeğini değiştirmez. Cildi olsun, çevirisi olsun herşey harika. Bana kalırsa insanın parasının karşılığını fazlasıyla veren bir kitap. İnsanın hiç sıkılmadan okumasını sağlıyor, 1000 sayfalık tuğlayı bitirincede "Keşke diğer kitabıda alsaydım" diye bir düşünceye sokuyor insanı.

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Mayıs 2009, 15:23:30 »
Beğenmeyen almasın arkadaşım :D Zorla değil ya :D Ama bu Muhteşem bir seri olduğu gerçeğini değiştirmez. Cildi olsun, çevirisi olsun herşey harika. Bana kalırsa insanın parasının karşılığını fazlasıyla veren bir kitap. İnsanın hiç sıkılmadan okumasını sağlıyor, 1000 sayfalık tuğlayı bitirincede "Keşke diğer kitabıda alsaydım" diye bir düşünceye sokuyor insanı.

İyi de seriye kötü diyen yok ki :D